Trwa ładowanie...
Zaloguj
Notowania
Przejdź na
oprac. KRO
|

Maszyny paczkowe od Orlenu. Koncern planuje rozwój usług kurierskich

79
Podziel się:

- W ciągu dwóch lat chcemy też postawić 2 tys. maszyn paczkowych - mówi prezes PKN Orlen Daniel Obajtek. Z jego słów wynika, że koncern naftowy zamierza rzucić rękawicę firmom kurierskim.

Maszyny paczkowe od Orlenu. Koncern planuje rozwój usług kurierskich
PKN Orlen postawi własne maszyny paczkowe. (Flickr)

Po wejściu na rynek prasy PKN Orlen nie zwalnia tempa i już szuka kolejnych dróg do rozszerzenia swojej działalności. Kolejnym pomysłem giganta naftowego jest segment usług kurierskich.

- W ciągu dwóch lat chcemy też postawić 2 tys. maszyn paczkowych. A poprzez wykorzystanie przewag logistycznych i mając obecnie łącznie ponad 3 tys. punktów sprzedaży w całej Polsce, rozwiniemy usługi kurierskie - powiedział w rozmowie z serwisem rp.pl prezes PKN Orlen Daniel Obajtek.

Rośnie konkurencja dla InPostu

Po sukcesie, jaki odniósł InPost i jego Paczkomaty, a także za rozwoju branży e-commerce w Polsce, kolejne firmy traktują segment usług kurierskich jako łakomy kąsek. PKN Orlen zresztą nie jest pierwszą firmą, która zapowiedziała postawienie maszyn paczkowych. Wcześniej na taki ruch zdecydowała się Poczta Polska.

Zobacz także: Orlen chce przejąć wydawcę prasy lokalnej. Szef UOKiK: otoczka polityczna nas nie interesuje

Jak przypomina portal mamstartup.pl, operator zapowiedział, że do 2022 roku postawi 2 tys. maszyn paczkowych, o czym informowaliśmy w money.pl. W tym roku natomiast spółka państwowa chce oddać do użytku ok. 500 tego typu maszyn.

To nie koniec, ponieważ automaty paczkowe w Polsce chce stawiać także chiński koncern Alibaba, do którego należy AliExpress. W money.pl przedstawialiśmy szczegółowe plany ekspansji na polskim rynku azjatyckiego giganta.

InPost świętuje sukcesy i to do tego stopnia, że zdecydował się na wystartowanie na giełdzie. Wybrał do tego jednak nie warszawski, ale holenderski parkiet. Inwestorzy bardzo ciepło przyjęli InPost i - jak pisaliśmy w money.pl - w trakcie dnia wartość całego paczkomatowego i kurierskiego biznesu to ponad 10 mld euro, czyli grubo ponad 45 mld złotych.

Orlen rozszerza wachlarz usług

Czasy, gdy PKN Orlen kojarzył się przede wszystkim z paliwem, odchodzą do przeszłości. Branża kurierska to kolejna gałąź biznesu, na którą koncern zagiął parol.

Wcześniej państwowego giganta skusił szeroko rozumiany rynek prasy. W listopadzie Orlen przejął Ruch, czyli przedsiębiorstwo handlu detalicznego, kojarzone przede wszystkim z dystrybucją prasy.

Po kioskowych "blaszakach" nadszedł czas na własne tytuły: w grudniu 2020 roku PKN Orlen ogłosił, że przejmuje spółkę Polska Press od Verlagsgruppe. Wniosek do UOKiK-u koncern zgłosił kilka dni później. Jeżeli wszystko pójdzie zgodnie z planem Orlenu, to zostanie on właścicielem 20 z 24 wydawanych w Polsce dzienników regionalnych oraz blisko 120 tygodników lokalnych.

Masz newsa, zdjęcie lub filmik? Prześlij nam przez dziejesie.wp.pl
Oceń jakość naszego artykułu:
Twoja opinia pozwala nam tworzyć lepsze treści.
Źródło:
money.pl
KOMENTARZE
(79)
asus
3 lata temu
a ceny paliw najwyższe E95 Orlen 3,93 Carrefour 3,59 złodzieje korony polskiej
Bartek
3 lata temu
Tylko, że InPost postawi sobie paczkomat niemal wszędzie (np. mam jeden pod blokiem a drugi nieco dalej pod sklepem) a Orlen tylko na stacji i jak miałbym po paczkę na najbliższą stacje Orlenu zasuwać, to już wolę kuriera z dostawą do domu
Andrzej Bazio...
3 lata temu
I to wszystko z podatków. Mi się to zdecydowanie nie podoba.
Tomek
3 lata temu
Pracownikom niech więcej zapłacą te ich zarobki to jakaś żenada, a nie sobie kieszenie pchają .
pollack
3 lata temu
Wielkie koncerny powinny inwestowac w przeszlosc ,,przemysl kosmiczny informatyczny ,energi sloneczna ,energie atomowa.itd itd Polska jest zacofana ,a Orlen inwestuje w gazety i kurierow kpina...
...
Następna strona