Notowania

Mieszkanie Plus. Minister Emilewicz zapowiada "reset"

Szykuje się nowe otwarcie rządowego programu Mieszkanie Plus. Jak zapowiedziała minister rozwoju Jadwiga Emilewicz, jeszcze w styczniu program czeka "reset". Mamy też poznać sposób na przyspieszenie "projektów budownictwa mieszkaniowego w Polsce".

Podziel się
Dodaj komentarz
(East News)
Reset programu Mieszkanie Plus - zapowiedź minister Emilewicz

- W styczniu będzie reset Mieszkania Plus. Przedstawimy zakres prac aktywności legislacyjnej, który chcemy, aby przyspieszył projekty budownictwa mieszkaniowego w Polsce. Ale także pokażemy, które podmioty chcielibyśmy włączyć w szerszym stopniu do realizacji tego ambitnego przedsięwzięcia - powiedziała, cytowana przez PAP, minister rozwoju Jadwiga Emilewicz.

Dodała, że wkrótce resort zaprezentuje raport dotyczący rynku mieszkalnictwa w Polsce. - Program Mieszkanie Plus nie był niewypałem, jednak problem związany z rynkiem mieszkaniowym w Polsce realnie istnieje. Jeżeli pulę poszukujących mieszkań określilibyśmy jako 100 proc. to ok. 40 proc. to jest ta populacja, do której skierowany jest program - powiedziała minister.

Zdaniem Emilewicz, wiele zmian legislacyjnych, ułatwiających proces legislacji, zostało przeprowadzonych lub właśnie toczy się w Sejmie. Przypomniała, że nowelizacja prawa budowlanego zakłada "szereg ułatwień w procesie inwestycyjnym, który sprawi, że realizacja projektów mieszkaniowych będzie szybsza".

Obejrzyj: Emilewicz: "Wstydliwie niska akcyza nie służy celom społecznym"

W grudniu 2019 r. minister mówiła PAP, że prowadzi rozmowy ze stowarzyszeniami skupiającymi deweloperów w Polsce, po których oczekuje się, że staną się jednym z filarów realizacji tego programu. "Są takie rozwiązania na świecie, w których deweloperzy na transparentnych zasadach, mając np. dostęp do dobrych gruntów, udostępniają na konkretnych zasadach część mieszkań do programów społecznych budownictwa mieszkaniowego. Nad takimi rozwiązaniami w tej chwili pracujemy" - tłumaczyła.

W grudniu 2019 r. rząd przyjął pakiet zmian w prawie budowlanym, które przygotowało Ministerstwo Rozwoju. Mają one ułatwić i przyspieszyć przygotowanie nowych inwestycji oraz sprzyjać przyłączaniu nowych inwestycji do sieci elektroenergetycznych, gazowych, ciepłowniczych, wodociągowych i kanalizacyjnych.

Masz newsa, zdjęcie lub filmik? Prześlij nam przez dziejesie.wp.pl

Tagi: mieszkanie plus, rząd, Jadwiga Emilewicz, ministerstwo rozwoju, mieszkanie+, budownictwo, mieszkalnictwo, budowa mieszkań, nieruchomości, gospodarka, wiadomości
komentarze
+1
+1
ważne
smutne
ciekawe
irytujące
Napisz komentarz
13-01-2020

TTCzy ta pani wierzy w to co mówi ?

13-01-2020

POMYŚLjak tam ceny pani minister dalej pani je pogania aby była zwyżka kasy z VAT?

13-01-2020

pamBlablablabla.

Rozwiń komentarze (34)