Trwa ładowanie...
Notowania
Przejdź na
oprac. Paweł Orlikowski
|
aktualizacja

Mieszkanie Plus. Minister Emilewicz zapowiada "reset"

34
Podziel się:

Szykuje się nowe otwarcie rządowego programu Mieszkanie Plus. Jak zapowiedziała minister rozwoju Jadwiga Emilewicz, jeszcze w styczniu program czeka "reset". Mamy też poznać sposób na przyspieszenie "projektów budownictwa mieszkaniowego w Polsce".

Reset programu Mieszkanie Plus - zapowiedź minister Emilewicz
Reset programu Mieszkanie Plus - zapowiedź minister Emilewicz (East News)

- W styczniu będzie reset Mieszkania Plus. Przedstawimy zakres prac aktywności legislacyjnej, który chcemy, aby przyspieszył projekty budownictwa mieszkaniowego w Polsce. Ale także pokażemy, które podmioty chcielibyśmy włączyć w szerszym stopniu do realizacji tego ambitnego przedsięwzięcia - powiedziała, cytowana przez PAP, minister rozwoju Jadwiga Emilewicz.

Dodała, że wkrótce resort zaprezentuje raport dotyczący rynku mieszkalnictwa w Polsce. - Program Mieszkanie Plus nie był niewypałem, jednak problem związany z rynkiem mieszkaniowym w Polsce realnie istnieje. Jeżeli pulę poszukujących mieszkań określilibyśmy jako 100 proc. to ok. 40 proc. to jest ta populacja, do której skierowany jest program - powiedziała minister.

Zdaniem Emilewicz, wiele zmian legislacyjnych, ułatwiających proces legislacji, zostało przeprowadzonych lub właśnie toczy się w Sejmie. Przypomniała, że nowelizacja prawa budowlanego zakłada "szereg ułatwień w procesie inwestycyjnym, który sprawi, że realizacja projektów mieszkaniowych będzie szybsza".

Zobacz także: Obejrzyj: Emilewicz: "Wstydliwie niska akcyza nie służy celom społecznym"

W grudniu 2019 r. minister mówiła PAP, że prowadzi rozmowy ze stowarzyszeniami skupiającymi deweloperów w Polsce, po których oczekuje się, że staną się jednym z filarów realizacji tego programu. "Są takie rozwiązania na świecie, w których deweloperzy na transparentnych zasadach, mając np. dostęp do dobrych gruntów, udostępniają na konkretnych zasadach część mieszkań do programów społecznych budownictwa mieszkaniowego. Nad takimi rozwiązaniami w tej chwili pracujemy" - tłumaczyła.

W grudniu 2019 r. rząd przyjął pakiet zmian w prawie budowlanym, które przygotowało Ministerstwo Rozwoju. Mają one ułatwić i przyspieszyć przygotowanie nowych inwestycji oraz sprzyjać przyłączaniu nowych inwestycji do sieci elektroenergetycznych, gazowych, ciepłowniczych, wodociągowych i kanalizacyjnych.

Masz newsa, zdjęcie lub filmik? Prześlij nam przez dziejesie.wp.pl

KOMENTARZE
(34)
zonk
2 lata temu
Kwota wolna od podatku leży i kwiczy mamy najniższą w EU.
rybka
2 lata temu
dno i 10 metrów mułu
Artek
2 lata temu
Co z projektem Kaczyńskiego mieszkanie za4tys zł jakoś prezes milczy !?!?
Cześć
2 lata temu
Niech Kaczyński odda dwie wieże na mieszkania
Jaja
2 lata temu
Tak i kto kupi takie mieszkanie gdzie po sasiedzku moze trafic na patologie. Bez jaj mieszkania beda niesprzedawalne. Niech rzad poprostu buduje program powszechny mieszkaniowy a nie jakies takie badziewia. Budowac nie umia i tyle. To juz Majchrowski w Krakowie wiecej mieszkan komunalnych wybudowal. Niech jada so wiednia zobaczyc jak sie tam osiedla buduje komunalne i jak ludzie wynajmuja mieszkani. Nieudaczniki nami rzadza. Smogu nie umia zlikwidowac w malopolsce. Emilewicz nawet uciekla z Krakowa do Poznania zeby krakusow nie wkurzac ze lobby weglowe wapiera
...
Następna strona