Trwa ładowanie...

Notowania

Przejdź na
Paweł Orlikowski
Paweł Orlikowski
|

Nowe obostrzenia. Biedronka, Lidl i inni przyjmą mniej klientów

89
Podziel się

Lockdown zaostrzony. Rząd wprowadza m.in. zmianę w limicie osób na metr kwadratowy, które jednocześnie mogą robić zakupy. Policzyliśmy, jak te zmiany wpłyną na pracę konkretnych sieci handlowych.

Nowe obostrzenia. Biedronka, Lidl i inni przyjmą mniej klientów
Nowe limity w sklepach. Ile osób na raz zrobi zakupy? (money.pl, Rafał Parczewski)
bDTmcheJ

W najbliższą sobotę 27 marca wchodzą w życie nowe obostrzenia. Będą obowiązywały co najmniej do 9 kwietnia. Jedna z głównych zmian dotyka sieci handlowych, bo mniej klientów będzie mogło jednocześnie robić zakupy w każdym ze sklepów.

W sklepach o powierzchni do 100 mkw. limit zmienia się na 1 osobę na każde 15 mkw., a w większych sklepach (powyżej 100 mkw.) zakupy zrobi 1 osoba na każde 20 mkw.

bDTmcheL

Ten drugi współczynnik dotyka większość sieci handlowych. Sprawdziliśmy, ile teraz osób na raz będzie mogło zrobić zakupy w najbardziej popularnych w Polsce sklepach.

Zobacz także: Obostrzenia obejmują kolejne branże. "Każdego Polaka lockdowny kosztowały 5 tys. zł"

Zacznijmy od dyskontów, opierając się o średnią powierzchnię wszystkich sklepów danej sieci. Średnia powierzchnia sklepów sieci Biedronka to 600 mkw., a sieci Lidl to 1200 mkw.

bDTmcheR

Oznacza to, że od soboty 27 marca - do odwołania tego przez rząd - jednocześnie zakupy w Biedronce będzie mogło robić średnio 30 osób, z kolei w przypadku sklepów Lidl, średnia liczba klientów wzrasta do 60 osób.

Inne popularne markety, o podobnej powierzchni hal sprzedaży, to Carrefour, Netto i Dino. W przypadku tego pierwszego, sieć posiada zarówno wielkie sklepy w galeriach handlowych, jak i małe sklepy osiedlowe.

Jednak średnia dla większości sklepów tej sieci to 500 mkw. To oznacza, że w każdym takim Carrefourze średnio na raz będzie mogło przebywać 25 klientów.

Gdy mowa o sklepach Netto, tu średnia powierzchnia to 750 mkw., a to przekłada się na limit 37 klientów. Sklepy Dino mierzą średnio 400 mkw. powierzchni, a więc jednocześnie zakupy zrobi w nich 20 osób.

bDTmcheS

Sieci handlowe będą musiały pilnować tych liczb, niewykluczone, że - podobnie jak w podczas pierwszego lockdownu - przed sklepami zobaczymy pracowników sklepów, którzy będą liczyli osoby wchodzące do środka i będą uniemożliwiały przekroczenie wyznaczonych limitów.

Zupełni inaczej wygląda sytuacja w przypadku sieci Auchan. Jej sklepy kompaktowe mają do 5 do 10 tys. mkw. powierzchni, a te większe od 10 do 18 tys. mkw. Więc w tych kompaktowych zakupy jednocześnie średnio zrobi od 250 do 500 klientów, a w tych standardowych od 500 do nawet 900 klientów.

Całkowicie zamknięte mają natomiast pozostać sklepy meblowe i budowlane o powierzchni powyżej 2 tys. m kw. Hurtownie i składy budowlane będą działały normalnie, by zapewnić płynność branży budowlanej.

bDTmcheT

Zamknięte pozostają galerie handlowe, ale nadal pozostaje wyjątek dla aptek, drogerii, sklepów spożywczych, salonów prasowych i księgarni. Nowe obostrzenia będą obowiązywały od 27 marca do 9 kwietnia.

Masz newsa, zdjęcie lub filmik? Prześlij nam przez dziejesie.wp.pl
bDTmchfm
Źródło:
money.pl
KOMENTARZE
(89)
Fresh24
3 tyg. temu
Na prawdę ? Lekarze są zaszczepieni, a nie przyjmują. Nauczyciele są zaszczepieni a dzieci uczą się zdalnie. Kasjerki w sklepach nie są zaszczepione, mają codziennie kontakt z tysiącami klientów i nie chorują ... Czy ktoś to może wytłumaczyć ? Byle nie z rządu ...
Oko
3 tyg. temu
no dobrze, tylko gdzie jest wrak samolotu którym jarek wysłał tyle ludzi na śmierć? No gdzie jest?
Covid
3 tyg. temu
Może wreszcie Polacy docenią tą grupę zawodową która również naraża swe zdrowie i jest ciągle nie doceniana. W ostatnim czasie wiele ludzi po prostu olewa prawidłowe nakładanie maseczek w sklepach , i parokrotnie zwracałem takim uwagę twierdzą jeśli mi to przeszkadza mam po prostu od nich się oddalić. Tylko w tym sęk że on może być potencjalnym roznosicielem tego cholerstwa nawet o tym nie wiedząc rozpylają wirus narażając innych na zachorowanie. Powinno się takie osoby stosownie karać ,ponieważ mogą być przyczyną śmierci innych osób. A na koniec chciałbym podziękować wszystkim ludziom pracującym w handlu za ich oddanie ,gdyż oni również są bardzo narażone na zarażenie wirusem. Gdy zabraknie nam możliwości robienia zakupów codziennego użytku to dopiero będziemy w ciemnej DU...E.
bDTmchfn
Czupur
3 tyg. temu
Biedronki, Lidle itd - całodobowo !!! Nie ma innej opcji. Wstanę np 3 w nocy i spokojnie zrobie zakupy. TYLKO CAŁODOBÓWKI !!!
Tata
3 tyg. temu
Gdzie jest MAMA i jej post?
...
Następna strona