Trwa ładowanie...
bDRZpMwl

Notowania

Przejdź na

Monety i banknoty. Dziesięciozłotówka warta krocie

- Okazuje się, że rzeczy, które podczas sprzątania przekładaliśmy z kąta w kąt albo je wyrzucaliśmy, mogą nawet sporo kosztować – mówi w programie "Money. To się liczy" Dawid Marciniak z Gabinetu Numizmatycznego. Jak wskazuje, nie każdy może znaleźć od razu w skarbonce monety warte kilkadziesiąt tysięcy złotych, ale takie warte kilkaset – już jak najbardziej. Poleca na przykład przejrzeć portfel i zwrócić uwagę na numery seryjne banknotów. – Można znaleźć banknot, który będzie miał wszystkie numery takie same. Na przykład taka dziesięciozłotówka w stanie używanym może kosztować do tysiąca złotych. W stanie idealnym – jest szansa, że będzie kosztował nawet 2 tys. zł – zauważa ekspert.

21-09-2020
474 reakcje
113
247
114
Podziel się
Komentarze (114)
21-09-2020
WiesławNa 10-złotówce są dwa numery, i na mojej oba są te same, czyli wszystkie! Oddam banknot za połowę ceny oferowanej przez autora wiadomości.
zobacz więcej komentarzy (114)
bDRZpMwx
KOMENTARZE
(114)
Wiesław
7 miesięcy temu
Na 10-złotówce są dwa numery, i na mojej oba są te same, czyli wszystkie! Oddam banknot za połowę ceny oferowanej przez autora wiadomości.
ccc
7 miesięcy temu
Ponieważ nie mam głośników w komputerze i mogę się opierać jedynie na tekście to za żadne skarby nie mogę zrozumieć o co chodzi. Cytat "Można znaleźć banknot, który będzie miał wszystkie numery takie same" - na banknocie (przynajmniej tym z mojego portfela) jest w dwóch różnych miejscach powtórzony ten sam numer seryjny z banknotu, czyli wychodzi z tego że każdy banknot jest unikatowy ma obydwa numery, czyli wszystkie takie same. Domyślam się, że chodzi o coś innego, ale bardzo cenię sobie umiejętność precyzyjnego tłumaczenia, a autor tego artykułu nie popisał się kompletnie w tej materii.
ela
7 miesięcy temu
Zaniosłam do numizmatyka garść starych monet.Rzucił jednym okiem.Zaproponował 5 zł za złom.Tak to funkcjonuje.Udają brak zainteresowania.Ten ,,złom''potem przeglądają i oceniają czy mają jakąś wartość.Nie słuchać tych bzdur.
bDRZpMwP
złotówa
7 miesięcy temu
Brednie piszecie i wygadujecie. Monety mają wartość tylko te w stanach bankowych, choć są nieliczne wyjątki. Natomiast banknoty o których mowa są wyłapywane już na etapie produkcji przez cwaniaczków z NBP.
aga
7 miesięcy temu
Od kilku dni ciągle czytam wszędzie o zarabianiu na wycofanych monetach i banknotach. Ktoś lobbuje?
...
Następna strona