Trwa ładowanie...
Notowania
Przejdź na

Nie masz OC? Kary nie unikniesz. "Maksymalnie wynosi 5,6 tys. zł"

- Przeciętny nieubezpieczony to mężczyzna w wieku 30-39 lat, mieszkaniec dużego miasta - powiedział w programie "Money. To się liczy" Damian Ziąber, rzecznik prasowy Ubezpieczeniowego Funduszu Gwarancyjnego. – Płaci za zakupy przez internet, ma internetowe konto, ale gdy chodzi o wykupienie OC, mówi, że nie dał rady, bo biuro firmy ubezpieczeniowej było zamknięte. A przecież wszystkie formalności związane z wykupieniem polisy można załatwić dziś on line. Do nieubezpieczonych wysyłamy pisma z informacją o nałożonej karze. Jej wysokość zależy od rodzaju pojazdu, czasu, w którym samochód nie miał ubezpieczenia, a także od wysokości pensji minimalnej. W tej chwili maksymalna kara to 5,6 tys. zł. Pamiętajmy także, że w przypadku płacenia za OC w ratach, trzeba pilnować terminów. Nieopłacenie jednej raty oznacza nieprzedłużenie polisy.

0
0
38
Podziel się
Komentarze (38)
zobacz więcej komentarzy (38)
KOMENTARZE
(38)
Uważajcie na ...
rok temu
Prosiłem żonę aby na poczcie opłaciła oc roczne 2019 na motorower.Kontynuacja -66 zł .Żona wypisała druk i pomyliła się o 1 zł -wpłaciła 65zł.Nie otrzymałem upomnienia z PZU za niedopłatę. Kolejnego roku przekonany że posiadam automatyczną kontynuację nie spieszyłem się z opłatą druku na poczcie. Przekroczyłem termin wpłaty o kilkanaście dni w przekonaniu że ma ciągłość ubezpieczenia. Okazuje się że mając niedopłatę 1 zł w 2019 umowa została zerwana przez system komputerowy i zostałem potraktowany jak bym zapłacił wyłącznie 1 ratę ale spożytkowano wpłacone pieniądze oraz potraktowano jakbym zawarł ubezpieczenie na cały rok .Nie powiadomiono mnie o niedopłacie 1 zł. Z tą różnicą że zerwano ją w systemie od razu po jej wygaśnięciu bez kontynuacji na 2020r .Druczki do kontynuacji przysłali jak zawsze tyle że z innego systemu. Efekt końcowy: jedna złotówka kosztowała mnie 400 zł kary w UFG.
truit
rok temu
oc powinien mieć kierowca - a kwota oc kierowcy powinna być uzależniona od wielkości samochodu , celu jego użytkowania (prywatny - zawodowy) i po sprawie
Norbert
rok temu
"Podpisując umowę z towarzystwem ubezpieczeniowym, masz na niej wskazany okres ważności. Najczęściej termin ten wynosi 12 miesięcy. Właśnie dlatego, niezależnie czy zapłaciłeś całość składki czy tylko jej część, polisa będzie nadal ważna bez względu na zrealizowane płatności. Nie musisz panikować, kiedy pominiesz opłatę i nie wykonasz przelewu do towarzystwa ubezpieczeniowego na czas. Umowa będzie obowiązywać zgodnie z podpisanym terminem, a co za tym idzie - będziesz nadal posiadać ważne OC. Jeśli ubezpieczyciel nie otrzyma pierwszej raty na kolejny okres, ubezpieczenie nie wznowi się automatycznie o kolejny rok. Ochrona potrwa tylko do końca ważności obecnej polisy." Czyli podsumowując, jeśli zapłaciłeś choć jedną składkę polisa jest ważna !!!
62 lata,.
rok temu
Nie płacąc OC ryzykujemy kolizji np, Mercedesem wartym 300tyś i co kto zapłaci za naprawę,WY durnie do śmierci będzie was ścigał Komornik.
!!!!!!!!
rok temu
"Podpisując umowę z towarzystwem ubezpieczeniowym, masz na niej wskazany okres ważności. Najczęściej termin ten wynosi 12 miesięcy. Właśnie dlatego, niezależnie czy zapłaciłeś całość składki czy tylko jej część, polisa będzie nadal ważna bez względu na zrealizowane płatności. Nie musisz panikować, kiedy pominiesz opłatę i nie wykonasz przelewu do towarzystwa ubezpieczeniowego na czas. Umowa będzie obowiązywać zgodnie z podpisanym terminem, a co za tym idzie - będziesz nadal posiadać ważne OC."
...
Następna strona