Trwa ładowanie...
Notowania
Przejdź na

Nie tylko węgiel ma znikąć z domów. Ogrzewanie na gaz ma być wyeliminowane do 2050 roku

Do 2050 roku z domów ma znikać ogrzewanie na gaz. - Perspektywa 2050 roku to jest następnych 30 lat, wiąże się to z celami klimatycznymi europejskimi i naszymi krajowymi politykami, m.in. strategią energetyczną, z przechodzeniem na zieloną energię, odnawialne źródła energii - mówiła w programie "Money. To się liczy" Anna Kornecka, wiceminister rozwoju, pracy i technologii. Jednocześnie zapewniła, że wszyscy, którzy teraz budują domy i decydują się na ogrzewanie na gaz, "mogą być pewni swojej inwestycji". - Powinniśmy jednak rozważyć, czy przypadkiem nie ma alternatywnych metod ogrzania naszego domu i możliwości zrealizowania tej inwestycji po kosztach zbliżonych do konwencjonalnych źródeł energii, dzięki mechanizmom dofinansowania - dodała.

22-02-2021
Tagi:
ekologia, budownictwo, energetyka, video
1724 reakcje
42
511
1171
Podziel się
Komentarze (1171)
zobacz więcej komentarzy (1171)
KOMENTARZE
(1171)
EKO LIDER
5 miesięcy temu
JEST MOŻLIWOŚĆ EKOLOGICZNEGO OGRZEWANIA BEZ GAZU , TRZEBA KUPIĆ KILKA WORKÓW GROCHU DO JEDZENIA I MOŻNA ZAŁOŻYĆ DOMOWA BIOGAZOWNIĘ , PODŁĄCZYĆ CAŁĄ RODZINĘ RURKAMI I GOTOWE.
Oczy
6 miesięcy temu
Najbardziej ekologiczne jest drewno i pellet gdyż bilans CO2 jest zerowy spalając paliwa kopalne węgiel gaz itp. pompujemy do atmosfery CO2 pałac drewno gdy drewno rosło pobierało CO2 z atmosfery spalając je oddaje CO2 bilans jest 0
xyxyyx
8 miesięcy temu
Ale nie gadajcie, że to pomysł PISu, bo jak poczytacie to zobaczycie, że cała Europa Zachodnia też planuje zrezygnować z węgla i gazu np. Holandia, UK - tam zakaz używania paliw kopalnych będzie za kilka lat.
yxyxy
8 miesięcy temu
Hahhaha współczuję tym, co mają gaz, jesteście upupieni.
Zenek
8 miesięcy temu
Dlatego ja zainwestowałem kocioł na pellet . Hahaha ! Pelletu nikt nie zabierze . Dobra decyzja , a kocioł eei pellets bardzo wydajny .
...
Następna strona