Trwa ładowanie...
Notowania
Przejdź na
oprac. MZUG
|

Nie tylko zwolnienia grupowe w Polsce. Otwarto nową fabrykę producenta oświetlenia

35
Podziel się:

Nowo otwarta fabryka opraw oświetleniowych niemieckiej firmy Trilux w Świdniku zatrudni docelowo 250 osób. Inwestycja o wartości 32 mln euro ma zwiększyć moce produkcyjne firmy i wspierać ekspansję na rynkach Europy Środkowo-Wschodniej.

Nie tylko zwolnienia grupowe w Polsce. Otwarto nową fabrykę producenta oświetlenia
Otwarto zakład produkcyjny koło Lublina (zdj. ilustracyjne) (Adobe Stock, Gorodenkoff Productions OU)

Obecnie w fabryce pracuje 80 osób, a od października planowane jest uruchomienie drugiej zmiany, co zwiększy liczbę zatrudnionych do 100. W ciągu półtora roku firma zamierza osiągnąć poziom zatrudnienia 250 osób, głównie w obszarach produkcji, montażu i logistyki.

Fabryka, zajmująca powierzchnię 23 tys. m kw., może produkować do miliona opraw oświetleniowych rocznie, w tym oświetlenie biurowe i handlowe. Inwestycja ma na celu zwiększenie mocy produkcyjnych Trilux oraz wspieranie ekspansji na rynkach Europy Środkowo-Wschodniej.

Zakład w Świdniku to pierwsza fabryka Trilux w Polsce i trzecia w Europie. Firma posiada sześć zakładów produkcyjnych na świecie, a jej główna siedziba mieści się w Arnsbergu w Niemczech.

Dalsza część artykułu pod materiałem wideo

Zobacz także: Zarobki w pierwszej pracy. Zapytaliśmy ludzi, ile powinny wynosić

Fala zwolnień w Polsce

W Polsce trwa fala zwolnień, która, choć nie budzi jeszcze poważnego niepokoju, jest widoczna na początku września - informuje money.pl. Redukcje etatów dotyczą zarówno globalnych korporacji, jak i rodzimych przedsiębiorstw oraz firm kontrolowanych przez Skarb Państwa.

Zwolnienia obejmują szeroki zakres firm – od globalnych korporacji, przez krajowe przedsiębiorstwa, po spółki Skarbu Państwa. Przyczyny tych działań są zróżnicowane: od całkowitego zamknięcia działalności, poprzez przeniesienie produkcji za granicę, po konieczność oszczędności - czytamy.

Przypomnijmy, że wśród firm, które planują zwolnienia grupowe w swoich zakładach we Wrocławiu oraz w Łodzi jest Beko - o czym, jako pierwszy, informował portal money.pl W stolicy Dolnego Śląska pracę może stracić nawet 600 osób.

Fameg planuje redukcję zatrudnienia o 80 osób, przy jednoczesnym utrzymaniu bieżącej działalności produkcyjnej. Firma, która zatrudnia obecnie około 600 pracowników, odnotowała w ostatnim okresie straty w wysokości 2,3 mln zł netto.

W sierpniu łódzka firma Redan, dawniej właściciel marki odzieżowej Top Secret, poinformowała o planowanych zwolnieniach. W okresie od 30 września do 30 listopada 2024 r. firma zamierza przeprowadzić zwolnienia grupowe obejmujące maksymalnie 20 pracowników. Redan, zatrudniający obecnie 60 osób, już wcześniej wypowiedział umowy 16 pracownikom. Firma tłumaczy, że pomimo zmiany profilu działalności na usługi logistyczne, nie udało się osiągnąć oczekiwanej rentowności.

Masz newsa, zdjęcie lub filmik? Prześlij nam przez dziejesie.wp.pl
Oceń jakość naszego artykułu:
Twoja opinia pozwala nam tworzyć lepsze treści.
Źródło:
PAP
KOMENTARZE
(35)
WYRÓŻNIONE
odpowiedz dud...
miesiąc temu
a gdzie ten przemysł który zbudował zbudował przez 8 lat PIS z pensjami niemieckimi??? o willach+ słyszałem ale za PIS coś dla Polaków i Polski zrobił to już nie ....
to przez PIS ...
miesiąc temu
to normalne ze słabe i zacofane firmy bankrutują bo PIS nie inwestował w przemysł ale w wille + , teraz rząd Tuska powinien dawać więcej grantów na rozwój nowoczesnych dziedzin i powiązać uczelnie z przemysłem ..
wille+
miesiąc temu
na pewno lepsze niż nic za PIS i dudy .... gdzie izera, mieszkania, przemysł , niemieckie pensje, tani prąd z ostrołeki ....
NAJNOWSZE KOMENTARZE (35)
trelek
miesiąc temu
żaden szanujący się wyborca PIS nie będzie pracował w niemieckiej fabryce. Tak naprawdę w nie niemieckiej też....
sanczis
miesiąc temu
Podobno PiS zbudował dobrobyt - owszem dla swoich rodzin...znajomych ( Misiewiczòw i Rydzykòw, Silbertòw)
pete
miesiąc temu
Doczekamy kiedyś artykułu, o otwarciu polskiej girmy w Niemczech i zatrudnieniu tam biednych Niemców, bo nie dają dobie rady z gospodarką?
ZK590
miesiąc temu
Źle bo niemiecki wyzysk. Racja. Problem w tym, że polskie uczelnie nie potrafią wykształcić ludzi, dzięki którym niemieckie i inne obce firmy nie miałby miejsca w polskiej przestrzeni. Dyplomy to za mało aby podnieść kraj z kolan
Wielki Szu
miesiąc temu
Módlmy się do naszych łaskawców są ich dobre serca!!!
...
Następna strona