Trwa ładowanie...

Notowania

Przejdź na

Niemcy, chcecie nam pomóc? Oddajcie lekarzy – apeluje posłanka PiS

Polska odrzuciła propozycję pomocy ze strony Niemiec. Teraz z kontrowersyjnym pomysłem wychodzi posłanka PiS. Joanna Lichocka znana głównie z pokazywania środkowego palca w sejmie sugeruje, by lekarze zatrudnieni w Niemczech dostali urlopy i wrócili do Polski.

Podziel się
Dodaj komentarz
(East News)
Joanna Lichocka znana jest z pokazania w Sejmie środkowego palca posłom opozycji.

Z ofertą pomocy zwrócił się do Andrzeja Dudy niemiecki prezydent Frank-Walter Steinmeier. "Tam, gdzie krajowe możliwości medyczne sięgają swoich granic, powinniśmy zrobić wszystko, żeby sobie nawzajem pomagać. Daj mi znać, jeśli są rzeczy, które możemy zrobić dla Polski w obecnej sytuacji" - napisał.

"Dziękując za ten gest, zapewniam, że również Polska, jeśli zajdzie taka potrzeba, jest gotowa ściśle współpracować z Niemcami w walce ze skutkami pandemii COVID-19" - odpisał prezydent Duda.

Koronawirus. Niemcy zgłosili chęć pomocy Polsce. "Doceniamy, na razie nie ma potrzeby"

"Doceniamy, na razie nie ma potrzeby" - tak w programie "Money. To się liczy" komentował niemieckie propozycje minister zdrowia Adam Niedzielski. Rząd PiS nie zamierza korzystać z niemieckiej oferty, innego zdania są za to samorządy i same szpitale - potrzebujące wsparcia.

Na pomysł, jak pogodzić obie racje wpadła posłanka PiS, Joanna Lichocka. Przedstawiłą go na łamach "Faktu".

- Niech landy niemieckie oddelegują polskich lekarzy pracujących w niemieckiej służbie zdrowia do Polski na czas pandemii - mówi Lichocka dziennikarzom gazety.

Rząd na razie nie chce pomocy z Niemiec. Samorządy i szpitale - już tak
Koronawirus. Pomoc od Niemców jednak potrzebna. Polskie szpitale już tworzą listy z prośbami

- Niemcy finansowaliby to, udzielając naszym rodakom, lekarzom, płatnych urlopów na ten czas. To byłaby bardzo wydatna i znacząca pomoc - dodaje posłanka PiS.

Sami Niemcy są zaskoczeni, że Polska, która jest w coraz trudniejszej sytuacji, odrzuca pomoc od sąsiada. Tym bardziej że wcześniej na przykład Czechy niemiecką pomoc przyjęły. "Czy Polska nie jest zbyt dumna, żeby przyjąć od nas pomoc?" - zastanawia się w komentarzu redakcyjnym Deutsche Welle.

Masz newsa, zdjęcie lub filmik? Prześlij nam przez dziejesie.wp.pl

Źródło:
money.pl
komentarze
+1
+1
ważne
smutne
ciekawe
irytujące
Napisz komentarz
13-11-2020

gilzaTrzeba było zapewnić im godziwe warunki pracy to by nie wyjechali.

13-11-2020

koloChcecie swoich lekarzy s powrotem? Płaćcie im jak Niemcy...

13-11-2020

WojtekPrzecież to jakaś PIS minister krzyczała, że jak się lekarzom nie podoba to mogą spadać z karaju pracować za granicą. Teraz jakiś nagły zwrot akcji ?

Rozwiń komentarze (1496)