Trwa ładowanie...
Notowania
Przejdź na
aktualizacja

Niższe wpływy do budżetu od młodych pracujących. Warszawa domaga się rekompensaty za zerowy PIT

115
Podziel się:

Największe miasta domagają się do rządu rekompensat za wprowadzenie zerowego podatku dla młodych. Warszawa może na tym stracić prawie 140 milionów złotych - ustaliło Radio Zet.

Rafał Trzaskowski, prezydent Warszawy
Rafał Trzaskowski, prezydent Warszawy (PAP)
bEDSWaol

Władze stolicy wysłały do premiera Morawieckiego pismo, w którym piszą o kosztach, jakie poniosą w związku ze zmianą w podatkach. Zdaniem władz miasta straty, które wynikać będą z niższych podatkach, jakie odpowiedzą tysiące młodych Warszawiaków, powinien pokryć rząd.

Przypomnijmy, żew środę posłowie zajęli się rządowym projektem ustawy zwalniającym z podatku PIT osoby poniżej 26. roku życia. Sejm zdecydował o skierowaniu projektu do dalszych prac w Komisji Finansów Publicznych.

bEDSWaon

Zerowy PIT to jeden z punktów tak zwanej piątki Kaczyńskiego. Rząd chciałby, aby nowe przepisy weszły w życie 1 sierpnia. Szacuje się, że obejmie ponad 2 mln młodych pracowników.

Zobacz także: Obejrzyj: Młodzi na etacie zyskają nawet 3 tys. zł. Wiceminister zdradził dodatkowy cel zmiany

Masz newsa, zdjęcie lub filmik? Prześlij nam przez dziejesie.wp.pl

bEDSWaoO
KOMENTARZE
(115)
R. S
2 lata temu
Brawo PiS. Teraz starsi co niektórzy już schorowani ludzie po 60 będą pracować na młodych zdrowych ludzi. Szacunek dla starszych idealny. Brak słów.
Mag
2 lata temu
Naprawdę kilku zdań nie da napisać się poprawnie? "Zdaniem władz miasta straty, które wynikać będą z niższych podatkach, jakie odpowiedzą tysiące młodych Warszawiaków, powinien pokryć rząd." - tego nie da się czytać.
Horadrim
2 lata temu
Niech mniej inwestują w "KbGY"......
bEDSWaoP
TO JA PRZEKRĘ...
2 lata temu
A może ty się rozlicz z przekrętów z Zalcową !!!
Donald
2 lata temu
Trzaskowski potrzebuje na infrastrukturę i większą przestrzeń dla LGTB!
...
Następna strona