Trwa ładowanie...
Notowania
Przejdź na
oprac.
KRO
|
aktualizacja

Obostrzenia od 12 lutego. Jest rozporządzenie

505
Podziel się:

W Dzienniku Ustaw pojawiło się rozporządzenie Rady Ministrów w sprawie kolejnych obostrzeń od piątku 12 lutego. Hotele znów będą mogły przyjmować gości, ale tylko do 50 proc. obłożenia. Luzowanie obostrzeń jest warunkowe i obowiązywać ma na razie przez najbliższe dwa tygodnie.

Obostrzenia od 12 lutego. Jest rozporządzenie
Obostrzenia od 12 lutego. Na zdjęciu premier Mateusz Morawiecki (po lewej) i minister zdrowia Adam Niedzielski. (KPRM, Krystian Maj)
bEDoqkUR

Od najbliższego piątku goście powrócą do hoteli. Te jednak będą mogły zapełnić się tylko w połowie.

Nie będą też w nich działać restauracje. Zamawiający otrzymają jedzenie dostarczone pod drzwi do pokoju.

Na stoki powrócą również narciarze. Od piątku 12 lutego zielone światło na funkcjonowanie otrzymały stoki i wyciągi narciarskie.

bEDoqkUT
Zobacz także: mBank webinar odc. 6: Firma tylko w Internecie. Jak to zrobić?

Od piątku będzie można korzystać także z basenów, które będą musiały działać w reżimie sanitarnym. Działać będą mogły m.in. łaźnie tureckie, sauny i łaźnie parowe, solaria, salony odchudzające, salony masażu itp. mające na celu poprawę samopoczucia. W rozporządzeniu podkreślono, że odległość pomiędzy klientami będzie musiała wynosić 1,5 metra.

Wróci również możliwość uprawiania sportu amatorskiego na świeżym powietrzu, gdyż rząd umożliwił funkcjonowanie boisk piłkarskich czy kortów tenisowych pod gołym niebem. Poluzowanie obostrzeń nie objęło jednak siłowni oraz klubów fitness.

bEDoqkUZ

Drzwi dla klientów otworzą także kasyna. W rozporządzeniu wyszczególniono, że w środku nie będzie mogła przebywać więcej, niż 1 osoba na 15 m kw. powierzchni dostępnej dla klientów.

Zachowana będzie musiała być odległość co najmniej 1,5 m pomiędzy gośćmi, z wyłączeniem obsługi. "Przed wejściem do kasyna lub obiektu działalności związanej z eksploatacją automatów do gier hazardowych zamieszcza się informację o limicie osób oraz podejmuje środki zapewniające jego przestrzeganie" - czytamy.

Do kin, teatrów i domów kultury powrócą widzowie, ponieważ w rozporządzeniu znalazł się zapis, że "podmioty działalności twórczej związanej z wszelkimi zbiorowymi formami kultury i rozrywki" (kod PKD w klasie 90.0 i w podklasie 59.14.Z) będą mogły wznowić działalność. Dostosować się będą musieli do obowiązujących zasad reżimu sanitarnego.

bEDoqkVa

I tak sale będą mogły się zapełnić w połowie, a odległość pomiędzy klientami wynosić musi co najmniej 1,5 metra. Widzowie podczas seansów muszą zasłaniać usta i nos. Nie mogą też spożywać posiłków i napojów.

Widzowie będą mogli zająć tylko co drugie miejsce. Wyjątkiem tutaj są np. rodzic z dzieckiem do 13. roku życia, czy też osoba towarzysząca osobom niepełnosprawnym, czy też osobom, które ze względu na swój stan zdrowia nie mogą poruszać się samodzielnie.

Odmrożenie jednak nie obejmie wesołych miasteczek i parków rozrywki (ujętych w Polskiej Klasyfikacji Działalności w podklasie 93.21.Z). Nie otworzą się także pokoje zagadek, domy strachu, miejsca do tańczenia, a także placówki oferujące inne formy rozrywki lub rekreacji organizowane w pomieszczeniach, lub w innych miejscach o zamkniętej przestrzeni.

bEDoqkVb

Pomimo otwarcia basenów, na swoją kolej będą musiały poczekać uwielbiane przez Polaków aquaparki i parki wodne. Rząd nie dał zgody na wznowienie ich działalności od piątku od 12 lutego.

Poluzowanie restrykcji nie obejmie także gastronomii, która wciąż musi działać wyłącznie na wynos lub w dostawie.

Trzeba jednak podkreślić, że powyższe luzowanie obostrzeń jest warunkowe. Po 28 lutego rząd zdecyduje, czy pozostawić luźniejszy reżim, czy też przywrócić część restrykcji.

Od 11 marca kuracjusze powrócą do uzdrowisk i sanatoriów. Warunkiem ich przyjęcia będzie jednak negatywny test na obecność koronawirusa SARS-CoV-2 pacjenta oraz opiekuna dziecka. Badanie będzie musiało być wykonane nie wcześniej, niż na 6 dni przed datą leczenia.

bEDoqkVu
Źródło:
money.pl
KOMENTARZE
(505)
rodak_patriot...
7 miesięcy temu
Ja proponuję ustanowić nowe święto !? --- Kiedy, te wszystkie antypolskie media strajkowały, serce mi się radowało, że nie muszę tych antypolskich kłamstw słuchać i oglądać. Niech ten strajk trwa wiecznie.... albo -- Ja , myślę że Wszyscy co układają kalendarze to ten dzień powinni zaznaczyć jako Dzień Wolny Od Szczucia !! ( obcych mediów w Polsce ) - W tym , dniu mogą być zwolnieni od płacenia podatku - POzostałe łupić ile się da !! = Dość , okradania Polaków i wyprowadzania pieniędzy z naszego kraju ! -- Naszych mediów nigdy nie będzie stać na obecność np. w Niemczech ! nie ze względu na podatki ale , bardzo wysokie bariery jakie oni postawili wobec obcokrajowców_obcojęzycznych ( by nie szkodzili w ich kraju.) - To jest zapora nie do przeskoczenia !!! ; -- Obcojęzyczni mogą , wracać skąd ..... my sobie dobrze radzimy bez ich fałszywej i zmanipulowanej propagandy. ; (( Tyle na temat w tym , konkretnym przypadku.:))) = Pamiętam jak POpuliści narzucili podatki nawet na babcie co sprzedawały jabłka , marchewką itd. przy drogach !!! Tak , POtuskawki łupili swoich rodaków , a zagraniczne firmy wyprowadzały miliardy z naszego kraju !!! = Nigdy , więcej nierządu PO_KO_komunistów !!! ; )) PIS to nowe spojrzenie _ rzeczywistość _ lepsze życie ludzi i zdrowy rozwój kraju - Polski !!!
samu-raj
7 miesięcy temu
Tylko sie cieszyc , ze stoki otwarte !!! Prezyden na narty a "Car" na sanki !!!!Tylko czy cala ochrona zmiesci sie na stoku ????
kmil
7 miesięcy temu
A CO. WCZESNIEJ BYLY ZAWSZE 100% OBLOZENIA, PEWNIE ZE NIE , TYLKO W SEZONIE I NIE WSZEDZIE,,,
bEDoqkVv
drugi kot
7 miesięcy temu
Jak widać, to te obostrzenia polegają na poluzowaniu
No, proszę,
7 miesięcy temu
zapomnieliście napisać, że rząd otworzył też kasyna, w których mają udziały spółki skarbu państwa.
...
Następna strona