Trwa ładowanie...
Zaloguj
Notowania
Przejdź na
oprac. Paweł Orlikowski
|

Odnowili stary dom po dziadku. Inni chcieli go zburzyć

Niedaleko czeskiej granicy, dokładnie w Dębowcu stoi dom, który jest wehikułem czasu. Kiedy się do niego wchodzi, ma się wrażenie, że już się tam było i doskonale zna się tę przestrzeń. To z jednej strony zasługa kubatury, układu pomieszczeń, a z drugiej – naszych wspomnień z wakacji u dziadków. Ten dom został wybudowany przez dziadka obecnego właściciela i przetrwał do dziś w praktycznie niezmienionym kształcie. Zapraszamy na kolejny odcinek "Pomysłu na dom".

architektura
37
Podziel się:
KOMENTARZE
(37)
Marek
2 lata temu
Jeśli taki dom jest w dobrym stanie technicznym to naprawdę szkoda byłoby zburzyć. Teraz są takie materiały i rozwiązania, że można odnowić nawet stary dom. Ja po dziadkach też odnawiałem dom i absolutnie nie żałuję. Teraz to nawet elewacja jest z prawdziwego zdarzenia. Takie bloczki betonowe od jońca, spokój na lata.
Klubowicz
2 lata temu
Stare domy wszystkie mają grzyb w piwnicy. Rozprzestrzenia się to na cały dom - bardzo niezdrowe, szczególnie dla dzieci. Pozbycie się tego grzyba jest bardzo trudne, a napewno bardzo kosztowne. Ale wiele rodzin tak żyje - z grzybem i potem jest zdziwienie, że są choroby. To juz lepiej tkwic w bloku.
Bogusia
2 lata temu
a dlaczego dach został stary?
3223
2 lata temu
Gdy kupuje się mieszkanie lub dom potrzeba rozsądku i przydaje się kalkulator żeby nie przepłacić. Najbezpieczniej kupić za gotówkę, ale można też i na kredyt. Wszystko zależy od ceny i lokalizacji. Ważna jest relacja między cenami najmu, a ceną nieruchomości. Ludzie często przepłacają, a potem płaczą, że mają wysokie raty. Jak nie przepłacić? Przeczytajcie sobie ksiazke pt. Emerytura nie jest Ci potzerbna . Jest o zarządzaniu pieniędzmi, by ludzie zobaczyli jak można budować swój majątek dzięki m.in. inwestowaniu w nieruchomości, ale tez jak osiągnąć wolność finansową.
PPP.
2 lata temu
Całkiem nienajgorzej! Wystarczyłoby wywalić jeszcze te minimalistyczne elementy, i byłoby świetnie!
...
Następna strona