Trwa ładowanie...
Zaloguj
Notowania
Przejdź na
aktualizacja

Ozusowanie umów zlecenie. Wiceminister pracy: mamy ten temat "na tapecie"

- Ozusowanie wszystkich umów to temat, który mamy „na tapecie” w resorcie pracy - przyznał w programie „Money. To się liczy” Stanisław Szwed, wiceminister pracy. – Konkretnych rozwiązań jeszcze nie ma, ale mówimy o ozusowaniu umów zleceń, na razie nie zajmujemy się umowami o dzieło. Ale tu tez czujemy potrzebę uszczelnianie systemu, by nie dochodziło do sytuacji, w której ktoś zbiera truskawki i ma „dzieło”.

6
Podziel się:
KOMENTARZE
(6)
Tadzio
5 lata temu
Kto wygra wybory?  Pis więcej daje ludziom, ale zawlaszcza wolność. A wybory wygrają Ci którzy dadzą więcej...pracujacy rodzice dzieci niepełnosprawnych oczekują na pomoc finansową i niższy wymiar pracy, wiecej niż 2 dni wolne na dziecko. Przecież Ci ludzie muszą pracować tak samo, jak inni, a wiele tygodni w roku chodzą na rehabilitację, wizyty lekarskie a nie o to chodzi, by ciągle brać zwolnienie lekarskie. Dlaczego na równi traktuje się potrzeby rodziców dzieci niepełnosprawnych i zdrowych?
JAN
5 lata temu
opodatkować kler,panienki i rolników. Ciostatni płacą KRUS. Nijak ma sie to do olbrzymich składek ZUS./
Hans
5 lata temu
Jak tak PiS szuka cały czas pieniędzy to może czas skończyć sponsorowanie banderowców i Żydów. Opodatkować panienki dające d. oraz kler i kasa się znajdzie
Ja
5 lata temu
Zlecenie o dzieło powinny być albo zlikwidowane albo tylko do prac doryeczych głównie w rolnictwie czy np dla studentów reszta powinna być normalna umowa o pracę.
A.
5 lata temu
Dziwne, że od ludzi zatrudnionych na umowach cywilnoprawnych, państwo polskie pobiera olbrzymie podatki, jednocześnie nie dając nic w zamian. Ludzie ci nie mają prawa do urlopów, emerytury, leczenia, wypoczynku, założenia rodziny itp. Są poniżani i poniewierani, a jednocześnie z ich podatków korzystają inni ludzie. Widocznie PIS uważa jest to prawe i sprawiedliwe.