Trwa ładowanie...
Notowania
Przejdź na
Monika Rosmanowska
Monika Rosmanowska
|
Partnerem treści jest Kongres 590

Patriotyzm gospodarczy. Inwestycje w PGE

3
Podziel się:

Polska energetyka wchodzi w ogromny program inwestycyjny, co będzie dużą szansą dla rodzimych firm – przekonywał podczas Kongresu 590 Wojciech Dąbrowski, prezes PGE. W najbliższych latach Morze Bałtyckie stanie się jednym wielkim placem budowy.

Patriotyzm gospodarczy. Inwestycje w PGE
Wojciech Dąbrowski, prezes PGE S.A. (wp.tv)

PGE jako największy producent energii w Polsce – w rękach spółki znajduje się 40 proc. rynku – będzie wielkim udziałowcem procesu inwestycyjnego, przed którym stoi branża.

Zobacz także: Kongres 590: Wojciech Dąbrowski: Jak plany inwestycyjne Spółek Skarbu Państwa mogą przyczynić się do wzrostu gospodarczego?

– Największym wyzwaniem jest budowa morskich farm wiatrowych. O planach z tym związanych informujemy naszych kontrahentów z dużym wyprzedzeniem tak, aby mogli się do tych inwestycji przygotować. Zależy nam, aby w procesie tym wzięło udział jak najwięcej polskich firm – mówi Wojciech Dąbrowski, prezes PGE S.A.

Trwający w Warszawie (5-6 maja) 5. Kongres 590 to doroczne wydarzenie gospodarcze, skupiające przedstawicieli polskiego biznesu, nauki, polityki i legislacji, a także gości z zagranicy. Stanowi arenę wymiany myśli, poglądów i doświadczeń.

Masz newsa, zdjęcie lub filmik? Prześlij nam przez dziejesie.wp.pl
Partnerem treści jest Kongres 590
Oceń jakość naszego artykułu:
Twoja opinia pozwala nam tworzyć lepsze treści.
Źródło:
money.pl
KOMENTARZE
(3)
Jack
rok temu
Prawda w tym jest lecz zastanawiam się jak zostało policzone to, że z każdej złotówki wyprodukowanego towaru zostaje w Polsce 79 groszy, a wyprodukowanego za granica 29 groszy. Takie wyliczanki to jest magia cyfr, w które wierzą operatorzy exceli. Wątpię w ich prawdziwość. Wg mnie proporcje są zależne od regionu, towaru i wielu wielu innych czynników. Takie uogólnienie bardzo zafałszowuje obraz.
Joanna
rok temu
To nie ważne. Ważne ile na posadkach zarobią ludzie z partii. Bo najważniejsze to budować i wdrażać. Na chwałę swojego portfela i ku uciesze suwerena.
Czytelnik
rok temu
Ile Polskie firmy zarobią na tych budowach ?