Trwa ładowanie...
Notowania
Przejdź na
oprac. Paweł Orlikowski
|

PGE GiEK bez prezesa. Kuśmierowski zrezygnował po... 6 dniach

88
Podziel się:

Niespełna tydzień od wyboru Krzysztofa Kuśmierowskiego na prezesa spółki PGE Górnictwo i Energetyka Konwencjonalna, ten złożył rezygnację z pełnionej funkcji. Powód? Spółka nie komentuje.

PGE GiEK bez prezesa. Kuśmierowski zrezygnował po... 6 dniach
Krzysztof Kuśmierowski przestał być prezesem PGE GiEK. Zrezygnował po zaledwie 6 dniach. (PGE GiEK)

Krzysztof Kuśmierowski nie jest już prezesem PGE GiEK. Zrezygnował po zaledwie 6 dniach. 14 lipca 2021 roku Rada Nadzorcza PGE Górnictwo i Energetyka Konwencjonalna, w wyniku konkursu, wybrała Kuśmierowskiego na stanowisko prezesa zarządu spółki.

Jednak, jak podała spółka w komunikacie: "we wtorek 20 lipca 2021 r. Krzysztof Kuśmierowski złożył rezygnację z funkcji prezesa zarządu PGE GiEK. Będzie pełnił obowiązki do czasu rozstrzygnięcia konkursu na prezesa zarządu spółki. Konkurs zostanie rozpisany zgodnie ze statutem spółki".

Przedstawiciele spółki nie chcą komentować okoliczności rezygnacji prezesa. Przypomnijmy, że 30 czerwca Rada Nadzorcza PGE GiEK odwołała Wiolettę Czemiel–Grzybowską z funkcji prezesa. Wtedy rzeczniczka spółki Sandra Apanasionek zapewniła tylko, że "przyczyną odwołania prezes nie była sytuacja w Elektrowni Turów".

Zobacz także: Money.To się liczy_rozmowa z Panem Markiem Obrębalskim

Czemiel-Grzybowska została powołana na stanowisko prezesa PGE GiEK w kwietniu 2020 r. Do stycznia 2020 r. była wiceprezesem ds. rozwoju i inwestycji Polskiej Spółki Gazownictwa.

PGE Górnictwo i Energetyka Konwencjonalna to jedna ze spółek wchodzących w skład Grupy Kapitałowej PGE. Skupia główne aktywa wytwórcze i wydobywcze Grupy PGE - Elektrownie: Bełchatów, Turów, Opole i Dolna Odra oraz kopalnie węgla brunatnego Bełchatów i Turów.

PGE GiEK jest największym wytwórcą energii elektrycznej w Polsce, dostarcza ok. jednej trzeciej krajowego zapotrzebowania. Ma też niemal 90 proc. udział w krajowym wydobyciu węgla brunatnego.

Masz newsa, zdjęcie lub filmik? Prześlij nam przez dziejesie.wp.pl
Źródło:
PAP
KOMENTARZE
(88)
Gresey
9 miesięcy temu
Szybko odwołują tych prezesów !! Odprawy pewnie też dostaną niczego sobie ..A jak spółka nie komentuje powodów to wiadomo że to śmierdzi jakimś przekrętem ...
Piotr
10 miesięcy temu
Konkurs odbędzie się na Nowogrodzkiej, a nie zgodnie ze statutem spółki ...w myśl zasady....kto jeszcze nie był prezesem?
Kasik
10 miesięcy temu
To jest jeden z PISowskiej trójcy z Wołomina. Obecny Prezes PGE + pewien prawnik + Kuśmierowski. Kuśmierowski zarządzał śmieciami, Prezes PGE był szefem małej lokalnej ciepłowni a prawnik radnym. I tak partia narodu wyniosła ich na szczyty gospodarki niczym w PRL.
Cynik
10 miesięcy temu
Z milionowej odprawy przeleje stosowny procent na konto Partii Matki Karmiącej i...do następnej spółki
1234be
10 miesięcy temu
Dostanie parę milionów zł odprawy wszyscy w PiS będą happy. Tak się zarabia w PiS - landii. Naród chciał to ma.
...
Następna strona