Notowania

Piątka Kaczyńskiego. Politycy PiS wzburzeni kształtem rewolucji podatkowej Czerwińskiej

Obiecywaliśmy na wiecach i wywiadach co innego - mówią urzędnicy kancelarii premiera. Otoczenie Mateusza Morawieckiego nie jest zadowolone z projektów przedstawionych na początku tygodnia przez minister finansów Teresę Czerwińską, podaje RMF.FM.

Podziel się
Dodaj komentarz
(East News)
W PiS zauważono, że dwa z pięciu punktów nowej piątki różnią się od zapowiedzi (Fot: ANDRZEJ IWANCZUK/REPORTER)

W poniedziałek minister przedstawiła założenia do projektu PIT dla młodych, który jest częścią tzw. piątki Kaczyńskiego. Zerowy podatek zapłacą osoby do 26. roku życia. Warunkiem jest jednak praca na etacie. Druga rzecz to obniżenie podatku z 18 proc. do 17 proc. Jak pisaliśmy w money.pl, minister Czerwińska wprowadziła limit związany wysokością dochodów. Ulga ograniczona będzie kwotą zarobków 42 764 zł rocznie.

Politycy zwracają uwagę, że wcześniej o limicie nie było mowy. - Obiecywaliśmy na wiecach i wywiadach co innego! - przypominają politycy PiS oraz urzędnicy kancelarii premiera. - Pani minister nie może tego ograniczać - dodają w rozmowach z dziennikarzami RMF.FM.

Z kolei resort finansów odpowiada, że sprawy podatków miały zostać uzgodnione z władzami PiS, a od ministra finansów zależy konkretny kształt ustawy.

Obejrzyj także: Piątka Kaczyńskiego. Orłowski: "Nie da się udawać, że wszystko jest w porządku"

- Premier Morawiecki mówił o pewnych strategicznych założeniach, ja dokonałam kalibracji przepisów - mówiła sama minister w poniedziałek na spotkaniu z dziennikarzami.

Minister finansów Teresa Czerwińska
Zmiany w PIT. Czerwińska przedstawia szczegóły rewolucji podatkowej

Być może więc spór na linii PiS - minister Czerwińska odżyje. Po ogłoszeniu piątki Kaczyńskiego w mediach spekulowano nawet, że Teresa Czerwińska pożegna się z resortem finansów. Nie było jej na prezentacji "Piątki Kaczyńskiego", a o pomysłach socjalnych kosztujących rząd nawet 40 mld zł, miała nie zostać poinformowana przed konwencją PiS. Po ogłoszeniu nowej "Piątki" Jarosława Kaczyńskiego zaczęła zaś studzić nastroje.

Masz newsa, zdjęcie lub filmik? Prześlij nam przez dziejesie.wp.pl

Tagi: teresa czerwińska, mateusz morawiecki, gospodarka, wiadomości
komentarze
+1
+1
ważne
smutne
ciekawe
irytujące
Napisz komentarz
17-04-2019

bronekpis to największe zło jakie spotkało polskę i polaków

17-04-2019

majazawijaj się kobito z tej partii bo zrobią z ciebie kozła ofiarnego.szkoda twojej energii i dorobku naukowego za te parę złotych z ministerstwa … Czytaj całość

17-04-2019

szatana czy pan premier, który to uchwalał "Konstytucję biznesu" nie jest wzburzony absurdem tzw. "testu przedsiębiorcy"? czy nie jest wzburzony niszczeniem … Czytaj całość

Rozwiń komentarze (317)