Trwa ładowanie...

Notowania

Przejdź na
oprac. Marcin Lis
|
aktualizacja

PiS wycofało się z kontrowersyjnego projektu. Jarosław Gowin zabrał głos

166
Podziel się

Jarosław Gowin zabrał głos po tym, jak Prawo i Sprawiedliwość wycofało projekt ustawy likwidującej limit 30-krotności przy obliczaniu wysokości składek na ZUS. „Gramy do jednej bramki” – napisał wicepremier w rządzie Mateusza Morawieckiego.

Jarosław Gowin dość późno skomentował wycofanie przez PiS projektu, któremu sprzeciwiało się jego Porozumienie.
Jarosław Gowin dość późno skomentował wycofanie przez PiS projektu, któremu sprzeciwiało się jego Porozumienie. (PAP, Rafał Guz)
bDafOgdN

To za jego sprawą Prawo i Sprawiedliwość musiało na kilka godzin przed głosowaniem ws. likwidacji limitu 30-krotności wycofać projekt z Sejmu. Jarosław Gowin zapowiadał od kilku miesięcy, że jego Porozumienie nie poprze ustawy i dziś bez głosów jego posłów nie byłaby w stanie wygrać głosowania.

W pierwszym, zamieszczonym na Twitterze, komentarzu po tej decyzji wicepremier i prezes Porozumienia stwierdził, że decyzja PiS to dowód na "silne fundamenty programowe" Zjednoczonej Prawicy (koalicji tworzonej przez PiS, Solidarną Polskę i właśnie Porozumienie). "Gramy do jednej bramki. #30-krotność" - dodał.

bDafOgdP

Oświadczenie o tym, że Marcin Horała wyznaczony na posła reprezentującego grupę zgłaszającą projekt wycofuje projekt z Sejmu pojawiło się kilkanaście minut przed godz. 17:00. "Uprzejmie informuję Panią Marszałek, iż występując jako reprezentant wnioskodawców w pracach nad poselskim projektem ustawy o systemie ubezpieczeń społecznych oraz niektórych ustaw (druk nr 14) wycofuję przedmiotowy projekt ustawy" - czytamy w oświadczeniu podpisanym przez posła PiS.

30-krotność ZUS. Gowin: obronię przedsiębiorców, nie umierając. Będę królem życia

Zniesienie limitu 30-krotności ZUS miało dać rządowi wpływy niezbędne do dopięcia budżetu na przyszły rok. Jednak pomysł nie spodobał się nawet zasiadającym w rządzie politykom. Jarosław Gowin, lider "Porozumienia" współtworzącego rząd Zjednoczonej Prawicy, zapowiedział wprost, że projektu nie poprze. Sceptyczny był także prezydent Andrzej Duda.

bDafOgdV

Po wycofaniu projektu ustawy możliwość uniknięcia deficytu w przyszłorocznym projekcie znacząco się oddaliła, co przyznają zarówno posłowie PiS, jak i Porozumienia.

Masz newsa, zdjęcie lub filmik? Prześlij nam przez dziejesie.wp.pl

bDafOgeq
Źródło:
money.pl
KOMENTARZE
(166)
as
11 miesięcy temu
Twoje dni policzone. Wylatujesz.
Jacek
11 miesięcy temu
Gowin pidpadles prezesowi nie wybaczymy ci wiesz o tym
Czas
11 miesięcy temu
najwyższy, aby składki ZUS płacili wszyscy. Policjanci, sędziowie, prokuratorzy itd. nie płacą składek a otrzymują uprzywilejowane świadczenia emerytalne. Na to składają się pozostali obywatele. Dość społeczeństwa kastowego. Chcemy równości wobec prawa.
bDafOger
Jurek
11 miesięcy temu
PiS kłamie w oczy. Kaczyński ludzie nie są ślepi!!!!!!!!!
Johny
11 miesięcy temu
Mam nadzieję,że to początek końca dobrej zmiany.
Najnowsze komentarze (166)
zcx
10 miesięcy temu
Obecny układ polityczny daje niesamowitą szansę Gowinowi stania się mężem stanu ostatnich 30 lat, czy ją wykorzysta czy dalej będzie podnóżkiem kaczyńskiego.
obserwator
10 miesięcy temu
Panie Premierze ! Nie powinien Pan tak do końca ze swoimi ludźmi wierzyć Prezesowi ,gdyż zmieni nie co wyrazy i formę tego projektu aby trochę zagmatwać i znowu się znajdzie w Sejmie aby go ponownie przegłosować. Tym samym będzie Pan ,,wykiwany'' jak i pańscy ludzie. Podobnie jak chodzili i chcieli by człowiek PIS ponownie został Marszałkiem Senatu.,wbrew woli wyborców . Tak więc Jeżeli Pan nie dopatrzy tej sprawy to będzie Pan wykiwany ,a to zachwieje opinią o Pana partii. Dlatego też powinien pan patrzyć na ,,ręce'' ich i wypowiedzi ,aby się nie dać wykiwać.
Jan
10 miesięcy temu
Gowin nie bądź śmieszny bez pisowców znikniesz a z nimi też!
Tą bramką jes...
10 miesięcy temu
Tą bramką jest na razie Naród, ale to się zmieni!
franek
10 miesięcy temu
PiS czy PO, to JEDNO ZŁO !!! Rodaku, pamiętaj o tym !!!
Anioł
10 miesięcy temu
Pamiętam , że ktoś , kiedyś głosił , że nie starcza mu do pierwszego . Teraz dla odmiany broni swoich wysokich zarobków. -- Gdzie solidaryzm społeczny ?
Tak trzymaj
11 miesięcy temu
Brawo Gowin!!!!
Piotr
11 miesięcy temu
Kaczyński to mściwy człowiek , co już nie raz pokazywał , nigdy Gowinowi tego nie zapomni ,
bDafOgej
Obserwator
11 miesięcy temu
No cóż, nareszcie zaczyna się prawdziwa polityka w sejmie.A przecież jeszcze jest senat, w którym wszystkie ustawy będą ze spokojem analizowane.
wstyd !
11 miesięcy temu
z kim trzymasz panie Gowin ? może z powrotem do PO się przeniesiesz ? dlaczego rozbijasz koalicję ktoś coś zaoferował ?zdradzanie i nielojalność to podłe działanie i nie godne człowieka honoru >kolego Gowin!
Mania
11 miesięcy temu
Już po horle.pozamiatane
polak100%
11 miesięcy temu
Wielki błąd panie Gowin. Wszystkim Polkom i Polakom należy się RÓWNE TRAKTOWANIE BEZ WZGLĘDU NA ZAROBKI I NIE TYLKO. KAŻDY MA PŁACIĆ JEDNAKOWE ZGODNE Z USTAWĄ SKŁADKI NA ZUS. TAK JEST SPRAWIEDLIWIE. WŁACZYĆ JESZCZE W RÓWNE OSKŁADKOWANIE WSZYSTKIE INNE GRUPY ZAWODOWE W TYM WOJSKO ,POLICJĘ, INNYCH MUNDUROWYCH, SĘDZIÓW, PROKURATORÓW ,POSŁÓW, SENATORÓW WSZYSTKICH BEZ WYJĄTKU. CO DO EMERYTURY TO PRZECIEŻ KAŻDY MA KONTO W ZUS I ILE UZBIERA TYLE DOSTANIE NA EMERYTURZE. Wzywamy Pana do poparcia tego projektu.
ARO-
11 miesięcy temu
Brawo Gowin hehehe
Marycha
11 miesięcy temu
Gowin to człowiek bez kwalifikacji ,pożal się boże filozof, nikt, leń i nieuk wstyd ze PIS pozwolił by takie coś zdecydowało o dalszym upokarzaniu ludzi w imię przywilejów dla bogaczy
...
Następna strona