Notowania

zus
19.11.2019 20:16

PiS wycofało się z kontrowersyjnego projektu. Jarosław Gowin zabrał głos

Jarosław Gowin zabrał głos po tym, jak Prawo i Sprawiedliwość wycofało projekt ustawy likwidującej limit 30-krotności przy obliczaniu wysokości składek na ZUS. „Gramy do jednej bramki” – napisał wicepremier w rządzie Mateusza Morawieckiego.

Podziel się
Dodaj komentarz
(PAP)
Jarosław Gowin dość późno skomentował wycofanie przez PiS projektu, któremu sprzeciwiało się jego Porozumienie. (Fot: Rafał Guz)

To za jego sprawą Prawo i Sprawiedliwość musiało na kilka godzin przed głosowaniem ws. likwidacji limitu 30-krotności wycofać projekt z Sejmu. Jarosław Gowin zapowiadał od kilku miesięcy, że jego Porozumienie nie poprze ustawy i dziś bez głosów jego posłów nie byłaby w stanie wygrać głosowania.

Kamil Bortniczuk
Koalicyjne Porozumienie zadowolone z ruchu PiS. "Deficyt, jeśli się pojawi, będzie symboliczny"

W pierwszym, zamieszczonym na Twitterze, komentarzu po tej decyzji wicepremier i prezes Porozumienia stwierdził, że decyzja PiS to dowód na "silne fundamenty programowe" Zjednoczonej Prawicy (koalicji tworzonej przez PiS, Solidarną Polskę i właśnie Porozumienie). "Gramy do jednej bramki. #30-krotność" - dodał.

Oświadczenie o tym, że Marcin Horała wyznaczony na posła reprezentującego grupę zgłaszającą projekt wycofuje projekt z Sejmu pojawiło się kilkanaście minut przed godz. 17:00. "Uprzejmie informuję Panią Marszałek, iż występując jako reprezentant wnioskodawców w pracach nad poselskim projektem ustawy o systemie ubezpieczeń społecznych oraz niektórych ustaw (druk nr 14) wycofuję przedmiotowy projekt ustawy" - czytamy w oświadczeniu podpisanym przez posła PiS.

30-krotność ZUS. Gowin: obronię przedsiębiorców, nie umierając. Będę królem życia

Zniesienie limitu 30-krotności ZUS miało dać rządowi wpływy niezbędne do dopięcia budżetu na przyszły rok. Jednak pomysł nie spodobał się nawet zasiadającym w rządzie politykom. Jarosław Gowin, lider "Porozumienia" współtworzącego rząd Zjednoczonej Prawicy, zapowiedział wprost, że projektu nie poprze. Sceptyczny był także prezydent Andrzej Duda.

Po wycofaniu projektu ustawy możliwość uniknięcia deficytu w przyszłorocznym projekcie znacząco się oddaliła, co przyznają zarówno posłowie PiS, jak i Porozumienia.

Masz newsa, zdjęcie lub filmik? Prześlij nam przez dziejesie.wp.pl

Tagi: zus, zakład ubezpieczeń społecznych, 30-krotność, gospodarka, wiadomości
Źródło:
money.pl
komentarze
+1
+1
ważne
smutne
ciekawe
irytujące
Napisz komentarz
19-11-2019

AbcCzy to prawda że Anna Grodzka jest żoną Tomasza Grodzkiego ?

19-11-2019

JacekGowin pidpadles prezesowi nie wybaczymy ci wiesz o tym

19-11-2019

asTwoje dni policzone. Wylatujesz.

Rozwiń komentarze (166)