Trwa ładowanie...
Notowania
Przejdź na
aktualizacja

Podwyżka cen prądu. Sasin: będą rekompensaty dla odbiorców indywidualnych

64
Podziel się:

Jacek Sasin, pełniący obecnie rolę ministra aktywów państwowych, zapowiedział, że rząd zaproponuje ustawowe rozwiązania dotyczące rekompensat dla odbiorców prądu. To pokłosie ogłoszonych właśnie podwyżek cen prądu. Urząd Regulacji Energetyki zgodził się na 12 proc. podwyżki.

Jacek Sasin zapowiada rekompensaty za podwyżki cen prądu
Jacek Sasin zapowiada rekompensaty za podwyżki cen prądu (WP.PL, WP.PL)

Na razie zatwierdzona podwyżka dotyczy jednego tzw. sprzedawcy z urzędu – spółki Tauron Sprzedaż.

- Od 1 stycznia 2020 roku łączny średni wzrost na rachunku klientów detalicznych obsługiwanych kompleksowo (sprzedaż i dystrybucja) przez Tauron wyniesie ok. 12 proc. w stosunku do roku 2019, czyli nie więcej niż 9 złotych miesięcznie – podał URE.

Inni sprzedawcy zaproponowali bardziej spektakularne podwyżki, na co Urząd nie wyraził zgody i zagroził firmom zamrożeniem ich cenników na poziomie z połowy 2018 roku. To z kolei oznaczałoby dla nich potężne straty – bo ceny prądu na rynku rosną od dawna.

Wydaje się, że owe 12 proc. przekładające się na średnio 9 złotych miesięcznie to górny pułap tego, na co jest w stanie zgodzić się rząd. Pozostałe firmy (PGE, Enea oraz Energa) mają 14 dni na zaproponowanie nowych cenników i uzyskanie akceptacji URE.

Sasin i tak deklaruje, że „rząd zaproponuje w najbliższym czasie rozwiązania ustawowe, które ustanowią rekompensaty dla indywidualnych odbiorców energii elektrycznej.

- Tak jak wcześniej zapowiadaliśmy, polskie rodziny nie poniosą finansowych konsekwencji wzrostu cen energii elektrycznej – mówi minister, cytowany przez PAP.

Masz newsa, zdjęcie lub filmik? Prześlij nam przez dziejesie.wp.pl

Oceń jakość naszego artykułu:
Twoja opinia pozwala nam tworzyć lepsze treści.
Źródło:
WP Finanse
KOMENTARZE
(64)
raptor
3 lata temu
Pytania zasadnicze.Czy w tej całej neo-PZPR jest chociaż jeden kompetentny człowiek ? Raczej widać na co dzień że są tam tacy sami "fachowcy" jak w poprzednie PZPR
Prawy i Spraw...
3 lata temu
O rany, w związku z podwyżkami cen wielu produktów, rząd zapewni rekompensaty rent i emerytur.... czy jakoś tak..... PRL wraca, czy się robi czy się leży 500+ się należy.... do pisowskich trolli: nie, nie jestem jednym z komunistów z poprzedniego systemu, jestem tym kto te czasy pamięta i potrafi myśleć!!!!
konsument
3 lata temu
W ciągu roku ceny żywności poszły w górę o 30% i nikt tego nie widzi? Nikomu to nie przeszkadza? Po podwyżkach cen prądu znowu wszystko zdrożeje! Dobry PiS, dobry.....
147
3 lata temu
i bardzo dobrze pisowski wyborco niech wam teraz cenami ślepia otworzą żywność już poszła do góry a po nowym roku w związku z podwyżką prądu i gazu znów ceny detaliczne w gorę brawo WY
Ja
3 lata temu
Kłamcy....
...
Następna strona