Trwa ładowanie...
Notowania
Przejdź na
aktualizacja

"Polski" minister transportu na Litwie na celowniku. Prezydent chce dymisji

24
Podziel się:

Litewski minister transportu i komunikacji Jarosław Narkiewicz, wywodzący się z Akcji Wyborczej Polaków na Litwie, utracił zaufanie prezydenta tego kraju. Wzywany jest do dymisji.

Rząd broni ministra transportu i nie widzi powodów do odwołania.
Rząd broni ministra transportu i nie widzi powodów do odwołania. (sumin.lrv.lt, sumin.lrv.lt)
bELfSQoR

Zarówno prezydent Litwy Gitanas Naused jak i opozycja zarzuca ministrowi transportu nepotyzm, prywatę, oraz nie radzenie sobie z kryzysem w litewskim transporcie - pisze "Rzeczpospolita". Wśród zarzutów wobec Jarosława Narkiewicza znalazło się rozwiązanie "niezależnego zarządu" Poczty Litwy.

Według doniesień przytaczanej przez dziennik agencji BNS, na ich miejsce reprezentant Akcji Wyborczej Polaków na Litwie miał skierować ludzi ze swojego ministerstwa lub swoich podwładnych.

bELfSQoT

"Prezydent nie może więcej ufać temu ministrowi i uważa, że powinien odejść ze stanowiska" - wyjaśniał rzecznik prezydenta Nauseda.

Zobacz także: Kilka tysięcy osób przeszło ulicami Kijowa

Rząd broni ministra i nie widzi powodów do odwołania wskazując, że ataki na jego osobę to próby uderzenia w koalicję rządzącą. Jak zapowiedział premier na razie nie będzie żadnych decyzji w kwestii Narkiewicza.

bELfSQoZ

Rzecznik szefa rządu tłumaczył, że: "minister pracuje całkiem niedawno, nie ma doświadczenia. Również jasne jest, że popełnił błędy i powinien unikać tych błędów w przyszłości. Minister powinien też unikać wszelkich działań, decyzji, które mogą postawić w wątpliwość jego osobistą reputację lub wywołać potencjalny konflikt" - przytacza "Rzeczpospolita".

Masz newsa, zdjęcie lub filmik? Prześlij nam przez dziejesie.wp.pl

bELfSQpu
KOMENTARZE
(24)
Kurt
2 lata temu
Jak zdobyć dyplom wyższej uczelni wg PO ? Kupić na bazarze (szaber platzu) i można szpanować, chociaż w głowie pusto (vide wybory parlamentarne).
to efekt wizy...
2 lata temu
na Litwie i pochwał tamtejszego rządu. Zamiast upomnieć się o prawa Polaków na Litwie do nauczania w języku polskim, o zwrot majątków skonfiskowanych Polakom i przekazanych zsłużonym działaczom Sajudisu, to pan dóda wychwalał tamtejszą pseudodemorację. Specjalista od bicia piany i tyle
Bananas i Chr...
2 lata temu
Jak to Polak. Poleciał za łapówki co za dziwny kraj ta Litwa.
bELfSQpv
antyklerykał
2 lata temu
żaden szanujący się kraj nie zatrudnia nacjonalistów i fundamentalistów watykanu , tym bardziej sterowanych z polski katolickiej bo to agenci CIA albo Sodalitium Pianum , zresztą pieczę nad polonią sprawuje miejscowa patologia watykanu bo na polonię płyną pieniądze !!!!!!!!!
Emeryt.
2 lata temu
Bierze przykład z tzw.Dobrej zmiany!!!
...
Następna strona