Trwa ładowanie...
Notowania
Przejdź na

Polskie Radio zutylizuje 6 tys. promocyjnych beretów. Tak zdecydował prezes

9
Podziel się:

Promocyjne i różowe berety z logiem radiowej Trójki pozostały po poprzedniej ekipie zarządzającej Polskim Radiem. Teraz prezes Andrzej Rogoyski zdecydował się na ich likwidację.

Prezes Polskiego Radia Andrzej Rogoyski zdecydował, że berety będą zutylizowane.
Prezes Polskiego Radia Andrzej Rogoyski zdecydował, że berety będą zutylizowane. (East News, Andrzej Iwańczuk/Reporter)
bEKleDIl

O sprawie informuje "Gazeta Wyborcza", która powołuje się na byłą dyrektor stacji Magdę Jethon. To ona wymyśliła promocję Trójki poprzez filcowe berety z antenką i napisem "Trójka. Polskie Radio".

Nie podobały się one nowym władzom radia. – Koleżanka z Trójki, która była w radiu jeszcze jakiś czas po moim odejściu, opowiadała, że ówczesny dyrektor Jedynki Rafał Porzeziński, kiedy mijał ją na korytarzu, zamiast mówić "dzień dobry", mówił: "berecik". I śmiał się do rozpuku – opowiedziała Jethon.

Była dyrektor poinformowała również, że w 2016 roku ówczesny wicedyrektor Trójki Szymon Sławiński zakazał sprzedaży oraz rozdawania beretów.

bEKleDIn
Zobacz także: Zobacz także: Nowy Jedwabny Szlak. "Duża szansa dla Polski"

Decyzję tę może uzasadniać wystąpienie w TVP Info Krzysztofa Czabańskiego. Szef Rady Mediów Narodowych chwilę przed wycofaniem z dystrybucji beretów, wyciągnął go na antenie kanału publicznego i stwierdził, że za sprawą takich gadżetów Polacy mieli być "skretyniałymi obywatelami".

Tymczasem pracownicy sklepu internetowego radia poinformowali dziennikarzy "GW", że berety są w "dobrym" stanie i "nadają się do noszenia". Co innego napisała im rzeczniczka prasowa PR Ewelina Steczkowska, która wskazała, że "po kilku latach przetrzymywania ich w magazynach nadają się jedynie do utylizacji".

bEKleDIt

Jethon została odwołana w styczniu 2016 roku, po zmianach w mediach publicznych dokonanych przez Prawo i Sprawiedliwość.

Produkcja jednego beretu kosztowała 9,9 zł, a wytworzono ich łącznie 10 tys.. Połowa miała być rozdana, a połowa była przeznaczona na sprzedaż (20 zł sztuka) – po to, by zwróciły się koszty produkcji. Ale się nie zwrócą, ponieważ została podjęta decyzja o ich likwidacji.

bEKleDIu

Masz newsa, zdjęcie lub filmik? Prześlij nam przez dziejesie.wp.pl

bEKleDIO
KOMENTARZE
(9)
Rydzyka szybk...
2 lata temu
Dajcie je słuchaczom radia maryja im do twarzy w beretach
Zojka
2 lata temu
Bereciki trzeba wysłać do ojca grzybka do Torunia . Rozda swoim fanom . ha ha ha
Jolanta
2 lata temu
Czabański i spółka wolą te od Rydzyka... moherowe.
bEKleDIP
puk puk
2 lata temu
Nowe berety=nowy przekręt. tylko teraz do innej kieszeni.
Nick Jacka
2 lata temu
Może przydałyby się na łuku kurskim?