Trwa ładowanie...
Zaloguj
Notowania
Przejdź na
MLG
|
aktualizacja

Ponad 30 proc. Niemców ma ten problem. Może im zabraknąć pieniędzy

18
Podziel się:

Odsetek osób, które ze względu na swoją sytuację materialną nie były w stanie pokryć większych, niespodziewanych wydatków w wysokości 1150 euro z własnych środków finansowych wyniósł w Niemczech w 2021 roku 31,9 - poinformował w środę Federalny Urząd Statystyczny. To prawie jedna trzecia obywateli.

Ponad 30 proc. Niemców ma ten problem. Może im zabraknąć pieniędzy
W Niemczech jest więcej osób niż we Francji czy Holandii, których nie stać na pokrycie niespodziewanych wydatków (Getty, © 2022 Bloomberg Finance LP)

Według obliczeń urzędu statystycznego grupa ta była więc w Niemczech większa niż np. we Francji (27,6 proc.) i Holandii (15,1 proc.). W Rumunii, Chorwacji, Grecji, na Cyprze i Łotwie ponad 40 proc. mieszkańców nie miało wystarczających rezerw finansowych na nieplanowane większe wydatki.

Wysokość poważnych, nieoczekiwanych wydatków została wyliczona dla każdego kraju indywidualnie, w zależności od poziomu dochodów. W Niemczech próg określono na 1150 euro.

Dalsza część artykułu pod materiałem wideo

Zobacz także: Kolejna branża w kryzysie. Niemcy skarżą się na brak pracowników

Według danych dwie piąte (40 proc.) ludności w Niemczech musiało w 2021 roku zadowolić się dochodem netto poniżej 22 tys. euro. Jedna piąta społeczeństwa miała do dyspozycji tzw. dochód ekwiwalentny netto w wysokości mniejszej niż 16 300 euro rocznie.

Z drugiej strony 40 proc. miało dochody w wysokości 28 400 euro i więcej - informują statystycy.

Niemcy mają więcej powodów do zmartwień.

Wskaźnik PMI dla przemysłu strefy euro S&P Global we wrześniu 2022 r. wyniósł 48,4 pkt. wobec 49,6 pkt. w sierpniu, a wskaźnik PMI dla przemysłu w Niemczech wyniósł 47,8 pkt wobec 49,1 pkt. w sierpniu. Te wyniki są poniżej prognozy i sugerują dalsze pogorszenie nastrojów w europejskiej gospodarce. Szczególnie niepokoją dane z Niemiec, naszego największego partnera handlowego, które są najgorsze od dwóch lat.

Niemieckie PMI dla przemysłu spadło już trzeci miesiąc z rzędu. Największymi problemami raportowanymi przez niemiecki przemysł są kurczenie się liczby nowych zamówień i rosnące koszty energii.

Masz newsa, zdjęcie lub filmik? Prześlij nam przez dziejesie.wp.pl
gospodarka
Oceń jakość naszego artykułu:
Twoja opinia pozwala nam tworzyć lepsze treści.
KOMENTARZE
(18)
Norbert
2 lata temu
Poczekajmy jeszcze chwilę jak zacznie brakować na socjal :))) Na ulicę nie wyjdziemy z gotówką w kieszeni. Już teraz jest tragedia. Podczas 30 minutowego oczekiwania na pociąg na dworcu głównym w Hannoverze podchodzi do mnie 3-5 aborygenów.
1234
2 lata temu
Szkoda ze niema żadnej pomocy dla tych co maja ciut więcej niż minimum. I nie pobierają wohngeld. Czyli teraz wyjdzie na to ze ci co w domku siedzą będą mieć więcej niż ci co pracują. Jaki w tym sens. Wychodzi na to ze lepiej nie robić …..
Jarek
2 lata temu
Tak tak w Niemczech jest gorzej niż u nas !! Czytajcie dalej takie bzdury i w nie wierzcie - to świadczy o was . Pozdrawiam .
Dolar
2 lata temu
To już wiedzą jak żyją Polacy
CZARNOWIDZ
2 lata temu
NIE Pis - CZY WY POLACY JUŻ HONORU SWOJEGO NIE MACIE że Taka BABA naczelna z UNII wystąpiła na Forum ONZ - Polska nie dostania żadnych pieniędzy, Polska jest niepraworządna - A Polska, Węgry są wrogami dla UNII - Ale to kwestia czasu, do Polski dołączą inne Kraje jak np. Szwedzi, Włosi - Jak na przełomie 2022 - 2023 nie nastąpi zwrot poprawy a dalej sytuacja będzie się pogarszać - Kraje w UNII staną przeciw sobie, nastąpi podział - W UNII to nie interesuje, to nie obchodzi skąd, za ile kupią i tak za to zapłacą ludzie, ich rodziny - UNIA DOPROWADZI - Walczyli z Gazem - Do czego doszło - Po ile jest Gaz - Tak samo będzie z Ropą - Benzyna po 10 - 15 zł. a w Niemczech 3 - 4 Euro za litr - Kraje poza UNII kupują tanio od Rosji - GAZ - ROPĘ - WĘGIEL i sprzedają do UNII o 100 - 200 % drożej