Notowania

"Poszło! Dopinamy autostradowy ring". Umowa na S14 podpisana

Chińczycy wybudują Zachodnią Obwodnicę Łodzi wzdłuż trasy S14. GDDKiA podpisała umowę z firmą Stecol, kontrakt opiewa na 724 mln zł.

Podziel się
Dodaj komentarz
(GDDKiA / Materiały prasowe)
Chińczycy wybudują S14, jest umowa (Fot: GDDKiA)

Drugi odcinek ekspresowej trasy S14 - Zachodniej Obwodnicy Łodzi - to ostatni, brakujący fragment tzw. ringu dróg szybkiego ruchu wokół aglomeracji łódzkiej. W czwartek Generalna Dyrekcja Dróg Krajowych i Autostrad podpisała umowę na realizację odcinka od węzła Łódź Teofilów do Słowika. Wykonawcą została firma Stecol z Chin, a wartość kontraktu jest równa 724,1 mln zł.

Budowa trasy S14 jest ważna nie tylko z punktu widzenia strategii transportowej w regionie, ale także dla całej sieci dróg krajowych. "Po oddaniu do ruchu poprawi warunki życia mieszkańców Łodzi, Pabianic, Zgierza, Konstantynowa Łódzkiego i Aleksandrowa Łódzkiego, wyprowadzając tranzyt z tych miejscowości, jednocześnie skracając czas przejazdu. Poprawi także warunki ruchu w zachodniej części Łodzi, ułatwiając kierowcom jadącym od strony Konina, Poddębic czy Warty dojazd do autostrad A1 i A2, a także drogi ekspresowej S8, bez konieczności wjeżdżania do miasta" - zapewnia GDDKiA w komunikacie.

Dzięki tej ekspresówce Łódź będzie pierwszym miastem w Polsce z pełnym "ringiem" wykorzystującym autostradę i drogi ekspresowe. Trasa znacznie poprawi także komfort i bezpieczeństwo jazdy.

S14 będzie mierzyła ok. 28,5 km, połączy autostradę A2 z drogą ekspresową S8 i w całości będzie przebiegała przez teren województwa łódzkiego. Nowa trasa będzie miała dwie jezdnie po dwa pasy ruchu, z możliwością dobudowy trzeciego. Realizowana będzie w systemie projektuj i buduj.

Obejrzyj: Kolejny rządowy program. Do wydania 14 mld zł

Masz newsa, zdjęcie lub filmik? Prześlij nam przez dziejesie.wp.pl

Tagi: budowa dróg, s14, gddkia, kontrakty drogowe, gospodarka, wiadomości
komentarze
+1
+1
ważne
smutne
ciekawe
irytujące
Napisz komentarz
22-08-2019

crissmoże dziennikarze zainteresują się tym na jaką drogę podpisano umowę? bo to będzie droga bez węzłów, czyli z połowy Łodzi i Zgierza nie da się na nią … Czytaj całość

22-08-2019

kamWybudują z ryżu bo nie ma pieniędzy na asfalt, prezes wydał na 500+

24-08-2019

POLAKTak PiS promuje polskie przedsiębiorstwa. Polacy mówiący po Chińsku to przecież potomkowi wysiedlonych za czasów średniowiecza. Kolejny raz PiS robi … Czytaj całość

Rozwiń komentarze (111)