Trwa ładowanie...
Notowania
Przejdź na

Pracodawcy podadzą widełki wynagrodzenia? "To cenny sygnał dla pracowników"

Trwają prace nad unijną dyrektywą, która zmusi pracodawców do podania widełek wynagrodzenia w ogłoszeniach o pracę, oraz średnich zarobków osób na podobnych stanowiskach. – Tam są zapisy dotyczące pewnej realności podawanych przedziałów, ale nadmierne regulowanie sprawiłoby więcej problemów, niż korzyści. Jeśli pracodawca będzie chciał ten przepis ośmieszyć, to wprowadzi jako dolny próg płacę minimalność, a jako górny jej 10-krotność. Ale trzeba pamiętać o tym, jaka będzie reakcja osoby, która czyta takie ogłoszenie, bo to świadczy o braku szacunku do kandydatów. To jest sygnał dla pracownika, że może nie jest to pracodawca, u którego warto pracować – powiedział w programie "Money. To się Liczy" Łukasz Komuda, Łukasz Komuda, ekspert ds. rynku pracy w Fundacji Inicjatyw Społeczno-Ekonomicznych

Tagi:
0
0
25
Podziel się
Komentarze (25)
zobacz więcej komentarzy (25)
KOMENTARZE
(25)
SZklanka
2 miesiące temu
To jest normalne i uczciwe. Pracodawcy też zyskają bo nie będą tracić czasu na kandydatów, którzy po przedstawieniu oferty okazaliby się nie zainteresowani z powodu wysokości wynagrodzenia. U nas wszystko stoi na głowie gdy to pracownik musi napisać pierwszy ile chce zarabiać, a potem zdarza się że dostaje ofertę poniżej oczekiwań z obietnicą że może w przyszłości jak firma się rozwinie....Nie bardzo rozumiem dlaczego to naturalnie nie funkcjonuje tylko trzeba to regulować. Wiadomo że trafiają się dziady, którzy nie chcą przyzwoicie płacić, ale przecież to nie jest większość.
Słusznie.
2 miesiące temu
Dla pracowników (nie obiboków) - widełki, a dla siebie i im wiernym - grabiami.
Grace
2 miesiące temu
a potem przyłazi melepeta z CV a w realu nic nie rozumie i nie potrafi.
aga
2 miesiące temu
bardzo dobrze, to będzie w końcu uczciwe podejście do tematu. u nas w polsce temat zarobków to jakieś tabu
Pkr
3 miesiące temu
Bardzo dobrze. Pracujac wiele lata w UK i Holandii to sie zdziwilem, ze aplikuje na stanowisko i nie ma podanych zarobkow. Niepodawanie tego bardzo waznego szczegolu to strata czasu moja i pracodawcy.
...
Następna strona