Trwa ładowanie...
Notowania
Przejdź na

Przerobili stuletnią stodołę na zaskakujący dom. Płacą 30-krotnie niższy podatek

Tego niesamowitego domu prawdopodobnie by nie było, gdyby nie... podatki. Kiedy właściciele dowiedzieli się, że wysokość podatku od powierzchni mieszkalnej w Polsce jest prawie 30-krotnie niższa od podatku od powierzchni gospodarczych, postanowili zmienić status stodoły, którą odziedziczyli po dziadku i zrobić w niej dom. Ponieważ całkowita powierzchnia budynku wynosi 270 m kw., właściciele mogli popuścić wodze wyobraźni. Poza częścią mieszkalną znalazł się tam więc prawdziwy park rozrywki dla dorosłych ze ścianką wspinaczkową, stołami do bilarda i do ping-ponga, sauną i sporą zjeżdżalnią. Więcej w nowym odcinku "Pomysłu na dom" Kuby Jankowskiego.

29-04-2022
Tagi:
dom, nieruchomości, stodoła, pomysł na dom
612 reakcji
462
56
94
Podziel się
Komentarze (94)
zobacz więcej komentarzy (94)
KOMENTARZE
(94)
tadek
miesiąc temu
TO JEST NIEPRAWDA , PŁACĘ ZA POMIESZCZENIA GOSPODARCZE TRZYKROTNIE DROŻEJ NIŻ ZA MIESZKALNE ,
***** ***
2 miesiące temu
Pomylka !!albo celowe wprowadzanie w blad !!Podatek za stodole jest nizszy niz za dom mieszkalny !!! Takich bajer oplaca sie tylko przy statusie gospodarstwa rolnego
Waldi
2 miesiące temu
Ciekawe jaki jest koszt ogrzania tego budynku....
dss
2 miesiące temu
Czyli od domu 300 metrowego zapłacili by zgodnie z aktualną stawką, 267 zł, bo stawka to 0,89zł za 1m2. I dla 267 zł rocznie podatku postanowili urządzić 300 metrowe mieszkanie w stodole. Powiem tyle... ACHA. Nie kupię chleba w sklepie 10 metrów od domu za 5 zł, tylko pójdę 10 km dalej z buta żeby zapłacić za chleb 2,50. Jakiś ma to sens, chyba.
Niestety
2 miesiące temu
Do pierwsze wizytę kontrolnej .....
...
Następna strona