Trwa ładowanie...

Notowania

Przejdź na

Przez niższe podatki miasta muszą ciąć inwestycje. Ponad 100 projektów do szuflady

15
Podziel się

Ulgi dla podatników to mniejsze wpływy dla samorządów. Ponad 100 inwestycji w różnych miastach nie zostanie zrealizowanych, bo z powodu niższej stawki PIT i ulgi dla młodych miasta nie są w stanie dopiąć budżetów.

Obniżki podatków to pomysły rządu Mateusza Morawieckiego
Obniżki podatków to pomysły rządu Mateusza Morawieckiego (East News)
bDTwoMdh

Ponad sto inwestycji w całej Polsce nie zostanie zrealizowanych. Gminy będą musiały wprowadzać cięcia w budżecie, bo rząd wprowadza niższą stawkę podatku PIT i ulgi dla młodych – ustaliło Radio Zet.

Gminy podliczyły już, z jakich inwestycji muszą zrezygnować z powodu mniejszych zysków w budżecie. Związek Miast Polskich do dziś czeka na konkretne wyliczenia ze strony samorządów, ale już wiadomo, że w Bydgoszczy nie będzie przebudowy trasy W-Z, a np. Kalisz nie wyremontuje centrum kultury i przez to straci dofinansowanie z UE.

bDTwoMdj

Bydgoszcz straci 70 mln złotych i zrezygnuje między innymi z budowy trasy W-Z, zakupu tramwajów i budowy nowych linii tramwajowych. Budżet Siedlec skurczy się o 16 mln złotych. Tu miasto będzie ciąć wydatki na oświatę i modernizację oraz budowę dróg. Projekt budowy hali widowiskowo-sportowej w Międzyrzecu Podlaskim właśnie trafił do szuflady.

Zobacz także: Obejrzyj: Klin podatkowy w Polsce. "Zamiast rozwiązania problemu kiełbasa wyborcza"

Z kolei Kalisz chciał za 8 mln zł zaadaptować budynki pod centrum kultury. Rezygnując z tej inwestycji, nie tylko uniemożliwi mieszkańcom korzystanie z tego rodzaj obiektu, ale również straci dofinansowanie z Unii Europejskiej.

bDTwoMdp

Związkowi Miast Polskich odpowiedziało w sumie blisko 80 gmin.

Masz newsa, zdjęcie lub filmik? Prześlij nam przez dziejesie.wp.pl

bDTwoMdK
związek miast polskich
KOMENTARZE
(15)
oli
2 lata temu
Populistyczne pseudo reformy PISu wykończą kraj.
Pinus3
2 lata temu
... może jednak premiera ... do szuflady...
ZK590
2 lata temu
gospodarują publicznym groszem tak jak ci z sejmu. Prywatna taxi-lot do Rzeszowa z całą ferajną. Ktoś kto nie potrafi wydawać pieniędzy z uczciwie i z sensem zawsze będzie miał mało. Nie sztuka siedzieć na urzędzie, szastać na prawo i lewo i wołać: daj, daj, daj.
bDTwoMdL
DoPiachu
2 lata temu
Im szybciej tan kraj zbankrutuje tym lepiej
wolność
2 lata temu
Znowu coś nakłamał. Pewnie ma na oku nowe hektary.