Trwa ładowanie...
Notowania
Przejdź na
Partner materiału: Bank Citi Handlowy

Ranking kont bankowych premium

10
Podziel się:

Tym razem przygotowałam porównanie kont osobistych dla naprawdę wymagających klientów. To zestawienie rachunków premium, których w większości nie może założyć każdy, ale za to można w ich ramach korzystać z opłacalnych benefitów, które będą przydatne szczególnie dla ludzi biznesu.

Ranking kont bankowych premium
(Adobe Stock)
bEEjrABh

Kim jest klient premium? Zazwyczaj banki definiują go jako osobę, która zapewnia wyższe niż standardowo wpływy na konto albo utrzymuje w danych banku kilkaset tysięcy oszczędności. W zamian za to banki na koncie osobistym oferują luksusowe korzyści, niedostępne dla każdego.

Czego szuka w banku klient premium? Mniej skupia się na opłatach za konto jak pewnie większość z nas, a duże znaczenie ma dla niego świadomość, że bank opiekuje się jego kapitałem. Może bezpłatnie skorzystać z doradztwa inwestycyjnego, ubezpieczeniowego czy walutowego. Ma swoich opiekunów, którzy na infolinii obsłużą go priorytetowo, aby nie marnować jego czasu, a w oddziale mają przygotowane specjalne miejsce do obsługi, aby zachować prywatność. Duży kapitał to duża odpowiedzialność, także dla banku. Dlatego powinny one klientom premium oferować najwyższe standardy obsługi i świadczyć usługi tak, aby mogli się oni poczuć wyjątkowo.

Ze względu na specyficzne potrzeby klientów z tego segmentu, kiedy szukałam rachunku właśnie dla takiej osoby, skupiłam się nie tylko na opłatach, ale głównie na benefitach, które przydadzą się podczas podróży służbowych, pomogą zarządzać własnym kapitałem, ale i pozwolą osiągnąć lepsze niż standardowe warunki różnych produktów bankowych.

bEEjrABj

Nie bez znaczenia jest również premia gotówkowa, którą zawsze warto otrzymać za aktywność na koncie.

Poprosiłam banki o zgłoszenie do rankingu najlepszego konta osobistego dla klienta z segmentu premium. Uzyskałam 10 ofert, które porównałam według następujących kryteriów:
możliwość skorzystania z bezpłatnej usługi doradztwa (np. doradca od ubezpieczeń, rynku walutowego, inwestycji itp) – maks. 10 pkt (w zależności od liczby dostępnych usług),
możliwość skorzystania z darmowej pomocy doradcy inwestycyjnego z certyfikacją – 5 pkt,
posiadanie wydzielonych stref w oddziałach banku do obsługi klientów premium – 5 pkt,
darmowe wypłaty z bankomatów w Polsce i na świecie – 5 pkt, jeśli bank nie pobiera prowizji za wypłaty ze wszystkich urządzeń, 3 pkt, jeżeli tylko z wybranych,
karta wielowalutowa – 5 pkt, jeśli jest bezpłatna, 3 pkt, jeżeli nie oraz 0 pkt, gdy bank nie ma jej w ofercie z kontem osobistym,
preferencyjne warunki innych produktów bankowych – maks. 5 pkt (w zależności od liczby produktów bankowych),
możliwość otwarcia konta bez wychodzenia z domu – 3 pkt,
możliwość bezpłatnego korzystania z saloników VIP na lotniskach – 3 pkt,
premia, którą można uzyskać za aktywność na koncie – maks. 3 pkt (w zależności od kwoty, którą proponuje bank).
darmowe prowadzenie konta przy założeniu oszczędności trzymanych w banku na poziomie 500 tys. zł lub miesięcznych wpływów na rachunek w wysokości 25 tys. zł – 2 pkt,
bezwarunkowo bezpłatna karta – 2 pkt,

Maksymalnie każdy bank mógł zdobyć 48 pkt. Dowiedzmy się więc, w jakim banku najlepiej założyć konto osobiste dla klienta premium?

I miejsce – Citigold (46 pkt)

Pierwsze miejsce w rankingu zajmuje konto Citigold, które ma w ofercie Bank Citi Handlowy. Aby je założyć, trzeba dysponować oszczędnościami na poziomie 400 tys. zł i zdeponować je w banku.

bEEjrABp

Mając tyle środków na koncie, klient musi mieć poczucie, że jego finanse są pod właściwą opieką. Dlatego też najwięcej punktów w rankingu przyznałam za doradztwo. W Citi Handlowym klient może skorzystać ze wsparcia osobistego opiekuna, ale także ekspertów z obszaru rynków kapitałowych i walutowych, kredytów hipotecznych, usług maklerskich i ubezpieczeń oraz darmowego doradztwa inwestycyjnego certyfikowanego specjalisty. Każdy klient ma do dyspozycji aż sześć takich osób.

Co więcej oferuje bank, aby klient mógł poczuć się wyjątkowo:
karta wielowalutowa - jednym plastikiem można dokonywać płatności w kilku walutach, a także bezpłatnie wypłacać gotówkę ze wszystkich bankomatów w Polsce i na świecie. Za każdą transakcję zbiera się punkty w programie Mastercard Bezcenne chwile. Później można wymienić zgromadzone punkty na nagrody z katalogu na stronie Mastercard.
• możliwość bezpłatnego skorzystania z saloników VIP na lotniskach w największych miastach w Polsce (2 wejścia w miesiącu),
• niższe oprocentowanie kredytu hipotecznego i gotówkowego,
• dostęp do 20 giełd na całym świecie oraz rekomendacje dotyczące zakupu i sprzedaży akcji
• negocjowane warunki kursów wymiany walut.

Dodatkowo za aktywność na koncie możesz otrzymać 1 500 zł premii, co jest najwyższym wynikiem w całej stawce. 1 000 zł dostaniesz za utrzymywanie 400 tys. zł salda na koncie przez 3 miesiące i zalogowanie się do aplikacji mobilnej banku, a dodatkowe 500 zł założenie dodatkowo konta firmowego. Zazwyczaj klienci premium prowadzą własną działalność, więc jest to dobra okazja, aby móc zarządzać własnymi i firmowymi finansami w ramach jednego banku. Kolejne 1 000 zł premii można otrzymać za polecenie klienta Citigold.

bEEjrABq

Warto wiedzieć, że można otworzyć to konto osobiste online, czyli wszystko załatwić bez wychodzenia z domu. Przy spełnieniu warunków kapitałowych konto i karta są oczywiście bezpłatne.

II miejsce –Konto Elitarne (37 pkt)

Na drugim miejscu uplasowało się Konto Elitarne, dostępne w ofercie Alior Banku. Aby uniknąć opłaty za prowadzenie rachunku, trzeba mieć min. 1 mln zł aktywów finansowych albo 500 tys. zł w inwestycjach. Co dla tak zamożnych klientów oferuje więc bank?

Otrzymasz bezwarunkową darmową kartę z funkcją wielowalutową, bezpłatne doradztwo inwestycyjne, a do tego brak opłat za wypłaty z bankomatów w Polsce i na świecie. Możesz również bezpłatnie korzystać z saloników VIP na lotniskach (1 000 salonów w 500 miastach), a konto otworzysz przez internet.

bEEjrABr

Oprócz tego otrzymujesz dedykowanego opiekuna swoich produktów, który przygotuje dla Ciebie spersonalizowane oferty bankowych usług. Dodatkowo bank zapewnia utajnienie salda kont, co wpływa na maksimum poufności.

Warto wiedzieć, że bank nie oferuje żadnej premii gotówkowej.

III miejsce – Konto Świat Premium (36,2 pkt)

Trzecie miejsce zajmuje propozycja Banku Pekao SA, czyli Konto Świat Premium. Aby uniknąć opłaty za ten rachunek, trzeba deponować w banku min. 200 tys. zł aktywów. Karta oraz wypłaty ze wszystkich bankomatów w Polsce i na świecie są oczywiście darmowe.

Bank Pekao SA również oferuje premię, ale jest ona o wiele niższa niż w Citi Handlowym i wynosi tylko 100 zł. Aby z niej skorzystać, trzeba przez 3 miesiące zapewniać wpływy na konto min. 500 zł, wykonać po jednej transakcji kartą albo aplikacją PeoPay i zalogować się do tej aplikacji.

bEEjrABs

Można również skorzystać z doradztwa inwestycyjnego, ze złotej karty wielowalutowej i otrzymać preferencyjne warunki, dotyczące karty kredytowej, rachunku inwestycyjnego oraz konta oszczędnościowego.

Nie ma możliwości skorzystania z saloników VIP na lotniskach za darmo. Każde wejście kosztuje 32 USD za osobę i jest dostępne dla posiadaczy karty Pekao Mastercard Platinium.

Konto osobiste premium – ranking

Jak wypadły pozostałe banki? Przekonajmy się!

Miejsce Bank Nazwa Konta Opłata za konto i kartę Bezpłatne bankomaty w Polsce i na świecie Doradztwo inwestycyjne Darmowa karta wielowalutowa
1 (46 pkt) Citi Handlowy Citigold 0 zł (1) wszystkie tak tak Sprawdź szczegóły!
2 (37 pkt) Alior Bank Konto Elitarne 0 zł (2) wszystkie tak tak Sprawdź szczegóły!
3 (36,2 pkt) Bank Pekao SA Konto Świat Premium 0 zł (3) wszystkie tak tak Sprawdź szczegóły!
4 (32,3 pkt) Santander BP Konto Select 0 zł (4) wszystkie nie tak Sprawdź szczegóły!
5 (32 pkt) PKO Bank Polski Aurum 0 zł (5) wszystkie tak tak Sprawdź szczegóły!
6 (30pkt) Credit Agricole Konto dla Ciebie VIP 0 zł (6) wszystkie nie tak Sprawdź szczegóły!
7 (29,6 pkt) mBank mKonto Intensive 0 zł (7) wszystkie tak tak Sprawdź szczegóły!
8 (28 pkt) ING Bank Śląski Konto Premium 0 zł wybrane tak tak Sprawdź szczegóły!
9 (24 pkt) BNP Paribas Moje Konto Premium 0 zł (8) wybrane tak nie Sprawdź szczegóły!
10 (22 pkt) BOŚ EKOKONTO VIP 0 zł (9) wszystkie tak nie Sprawdź szczegóły!

1) Pod warunkiem utrzymywania salda na rachunkach w banku w wysokości min. 400 tys. zł, w innym przypadku 220 zł.
2) Pod warunkiem utrzymywania salda na rachunkach w banku w wysokości min. 1 mln zł albo min. 500 tys. zł na rachunkach inwestycyjnych, w innym przypadku 50 zł.
3) Pod warunkiem utrzymywania salda na rachunkach w banku w wysokości min. 200 tys. zł, w innym przypadku 50 zł.
4) Pod warunkiem zapewnienia miesięcznych wpływów min. 10 tys. zł, w innym przypadku 30 zł.
5) Pod warunkiem utrzymywania salda na rachunkach w banku w wysokości min. 150 tys. zł albo zapewnienia miesięcznych wpływów min. 9 tys. zł, w innym przypadku 40 zł.
6) Pod warunkiem utrzymywania salda na rachunkach w banku w wysokości min. 150 tys. zł albo zapewnienia miesięcznych wpływów min. 10 tys. zł, w innym przypadku 40 zł.
7) Pod warunkiem utrzymywania salda na rachunkach w banku w wysokości min. 100 tys. zł albo zapewnienia miesięcznych wpływów min. 7 tys. zł, w innym przypadku 49,50 zł.
8) Pod warunkiem utrzymywania salda na rachunkach w banku w wysokości min. 100 tys. zł albo zapewnienia miesięcznych wpływów min. 10 tys. zł, w innym przypadku 40 zł.
9) Pod warunkiem zapewnienia miesięcznych wpływów min. 5 tys. zł, w innym przypadku 50 zł.

Konto z segmentu premium warto oceniać całościowo. Nie jest to w końcu tylko rachunek, który pozwoli Ci tylko płacić kartą, wypłacać gotówkę z bankomatów czy robić przelewy. To szereg usług, które mogą ułatwić Ci zarządzanie kapitałem, uprzyjemnić podróże służbowe czy dać możliwość negocjowania warunków innych produktów bankowych, niedostępnych dla przeciętnego klienta banku. Dlatego swoje pieniądze warto powierzyć instytucji, która otoczy je właściwą opieką.

Partnerem publikacji jest Bank Citi Handlowy.

bEEjrABK
Partner materiału: Bank Citi Handlowy
ranking money.pl
KOMENTARZE
(10)
ja
12 miesięcy temu
Banki to biznes i chcą zarabiać dla siebie i akcjonariuszy. Nie zawsze są jednak w porządku względem tych akcjonariuszy ale też klienta. Czasem wykorzystują jego niewiedzę i niestety czasem po prostu nieumiejętność liczenia. Przeczytajcie sobie ksiazke pt. Emreytura nie jest Ci potzerbna. Jest o zarządzaniu pieniędzmi, by ludzi przygotować do radzenia sobie z finansami i zachęcić do dbania o nie. By uwierzyli, ze mimo ograniczonych zasobów (pieniędzy) można zbudować majątek, a nawet wolność finansową.
rik
12 miesięcy temu
to jest ranking firm doradczych czy banków? najwięcej pkt można dostać z doradztwo, a nie za podstawowe usługi bankowe!
gość
12 miesięcy temu
Jednym słowem pijawki siedzą tylko na karku tych co mają najmniej choć doją każdego. czym jest jakieś 1500 czy 500 nagrody gdy minimum na koncie to 400 tys
bEEjrABL
kolo
12 miesięcy temu
Dla Citigold jest limit 4 mln zł, a nie 400 tys. zł. Fake news !
Keks
rok temu
Kompletnie się nie sprawdza. W wielu oddziałach nie ma osobnego stanowiska do obsługi premium i trzeba się awanturować z resztą klientów. Tam gdzie są stanowiska - i tak trzeba czekać, bo często jest więcej chętnych. Teraz praktycznie nie ma czynnych oddziałów w soboty. Doradztwo inwestycyjne????? Jakiś chłystek w garniturku za 1000 zł będzie doradzał klientowi, co ma zrobić z milionem albo dwoma? 1000 zł premii za 400 tysięcy??? Spróbuj pożyczyć te 4 stówy na 3 miesiące - zapłacisz jakieś 20-25 tysięcy.