Notowania

lotos
13.03.2019 13:51

Rekordowe statystyki Lotosu. Sprzedał prawie 5,5 mln ton oleju napędowego

Lotos ze sprzedaży towarów i usług zainkasował w ubiegłym roku ponad 30 mld zł. Z tego zarobił na czysto 1,5 mld zł. Udało się to m.in. dzięki rekordowej sprzedaży oleju napędowego i benzyny, liczonych w milionach ton.

Podziel się
Dodaj komentarz
(East News)
Lotos może się pochwalić rekordowymi wynikami. (Fot: Adam Staskiewicz / East News)

Gdański koncern w 2018 roku sprzedał 11 mln 690 tys. ton produktów naftowych. To najwyższy poziom sprzedaży w dotychczasowej historii Lotosu - wynika z opublikowanego przez firmę raportu rocznego.

Największy udział w sprzedaży, podobnie jak w ubiegłych latach, miał olej napędowy. Nabywców znalazło 5 mln 470 tys. ton oleju, co stanowi prawie połowę całej sprzedaży koncernu. Drugą co do wielkości pozycję zajmuje benzyna z udziałem na poziomie 14,3 proc. Lotos sprzedał jej 1 mln 668 tys. ton, a więc o ponad 7 proc. więcej niż rok wcześniej.

Lotos sprzedaje głównie w Polsce, ale nie tylko. Nieco ponad 3 mln ton produktów naftowych trafiło za granicę. Sprzedaż eksportowa tym samym wzrosła o 20 proc. w skali roku.

Fuzja PKN Orlen i Lotosu będzie zależeć od decyzji Komisji Europejskiej

Coraz większym odbiorcą paliw są porty lotnicze, na rzecz których sprzedaż prowadzi specjalnie powołana do tego spółka Lotos-Air BP.

Sprzedaż Lotosu w 2018 roku przyniosła w sumie 30 mld 121 mln zł - o 6 mld zł więcej niż poprzednio. Po uwzględnieniu kosztów działalności, podatków itp. na czysto koncern zarobił 1 mld 587 mln zł.

Nie tylko sprzedaż była rekordowa, ale i przerób ropy naftowej. Przez gdańską rafinerię w ubiegłym roku przeszło prawie 11 mln ton surowca.

Masz newsa, zdjęcie lub filmik? Prześlij nam przez dziejesie.wp.pl

Źródło:
money.pl
komentarze
+1
+1
ważne
smutne
ciekawe
irytujące
Napisz komentarz
13-03-2019

FinwalEfekt uszczelnienia granic. Aż się nóż w kieszeni otwiera gdy sobie uświadomię ile kasy poszło bokiem za rządów PO. Ile dobrych rzeczy można było za … Czytaj całość

13-03-2019

WLOKUS57jA BOJKOTUJE LTOS I ORLEN -TO MONOPOLISCI I JAKOSC PALIWA PODLA

15-03-2019

KamilPiS chce sprzedać Lotos orlenowi gdzie właścicielem są zagraniczne fundusze z Holandii. Brawo PiS dobra zmiana

Rozwiń komentarze (3)