Trwa ładowanie...

Notowania

Przejdź na

Rolnicy zaczynają powstanie chłopskie. "Będzie oblężenie Warszawy"

221
Podziel się

- Od poniedziałku zaczyna się w Polsce powstanie chłopskie w sposób partyzancki - powiedział w Radiu ZET prezes AGROunii Michał Kołodziejczak. I podkreślił, że to "dopiero rozgrzewka". 6 lutego rolnicy chcą sparaliżować Warszawę.

Prezes AGROunii Michał Kołodziejczak zapowiada "oblężenie Warszawy"
Prezes AGROunii Michał Kołodziejczak zapowiada "oblężenie Warszawy" (East News, Mateusz Grochocki/East News)
bDBekucB

Sobotni gość Radia ZET zapowiedział, że po weekendzie ma ruszyć rolnicza "partyzantka".

- W poniedziałek ruszymy w kilkudziesięciu miejscach z pokazaniem naszej siły. Udało nam się skonsolidować szeroko rozumiane środowisko rolnicze, które jest bardzo podzielone od wielu lat - podkreśla Michał Kołodziejczak. Prezes AGROunii to przywódca niezadowolonych rolników. Wielu porównuje go nawet z Andrzejem Lepperem.

Zobacz także: Blokada A2 to jeszcze nic. "Zorganizujemy strajk, który udowodni siłę rolników"
bDBekucD

- Cóż nam zostało, skoro jeden z najważniejszych urzędników w kraju nas okłamuje - mówił Kołodziejczak, odnosząc się do ministra rolnictwa Jana Krzysztofa Ardanowskiego.

- Pan minister pokazał, że jedyne co potrafi, to tylko oszukiwać, okłamywać, nie dotrzymywać słowa - powiedział szef AGROUnii, który chce zaangażować w sprawę prezydenta Andrzeja Dudę.

Rolnicy chcą ochrony polskiego rynku na arenie Unii Europejskiej. Do tej pory - ich zdaniem - rząd nie robi w tej sprawie nic.

bDBekucJ

Czytaj: Rzeczpospolita protestująca. Żółte kamizelki już są w Polsce

Najmocniejsze uderzenie AGROunia szykuje na środę 6 lutego. - Zapowiadamy bardzo mocne oblężenie Warszawy - powiedział prezes ugrupowania rolniczego.

Kołodziejczak ma świadomość, że protesty dotkną wszystkich Polaków. – Musimy ich przeprosić, ale nie mamy innej możliwości działania, chcielibyśmy pójść na L4, jak poszli policjanci czy ludzie w sądach – stwierdził przywódca rolników.

Przypomnijmy, że to nie pierwszy raz, kiedy rolnicy spod znaku AGROunii protestują. Pod koniec ubiegłego roku zablokowali ruch m. in. na autostradzie A2. Teraz - jak zapowiada Kołodziejczak - problemy mają być jeszcze większe.

bDBekucK

Masz newsa, zdjęcie lub filmik? Prześlij nam przez dziejesie.wp.pl

bDBekude
Źródło:
money.pl
KOMENTARZE
(221)
W Polsce nie ...
2 lata temu
komunizm. Ciagle żyjemy w Polsce Ludowej. Dlatego rolnicy, górnicy ..., są traktowani jak święte krowy.
Agrarnica.
2 lata temu
Sprowadzają do Polski kurczęcinę, mięso kurze z Ukrainy, a wiadomo jak tam szerzą się choroby, jaki jest tam nieład opóźnienia sanitarne, mimo że u nas tego mięsa pod dostatek.
Bobi
2 lata temu
No Cóż , w czym zawinili tu mieszkańcy Warszawy ? Protest dotnie najbardziej ich. Zablokujcie Sejm, Senat, etc. Ja proponuje w żniwa i wykopki zablokować wieś. Byłby to fajny odwet.
bDBekudf
Skład społecz...
2 lata temu
Chłopów można podzielić na Pleczystych obszarników z koneksjami często politycznymi, a właściwie wiejskich magnatów, niewyróżniających się zapracowanych średniaków oraz skłonną do bezsensownych rozrób za puste, a pięknie brzmiące obietnice biedotę.
semka
2 lata temu
Kochani rolnicy. Przecież to Wasza Solidarność walczyła o wolny rynek. To o co się rozchodzi? Chcecie żeby Polacy kupowali Waszą - droższą - żywność? To właśnie wolny rynek kształtuje ceny.
...
Następna strona