Trwa ładowanie...
Notowania
Przejdź na
oprac. Martyna Kośka
|

Ruszy budowa kolejnych odcinków S7 w Małopolsce i na Mazowszu

17
Podziel się:

Minister infrastruktury Andrzej Adamczyk zatwierdził aneksy do programów inwestycji dla odcinków drogi ekspresowej S7 od granicy województwa świętokrzyskiego do węzła Miechów w Małopolsce oraz Modlin – Czosnów na Mazowszu.

Przebieg drogi S7
Przebieg drogi S7 (Ministerstwo Infrastruktury, -)

- S7 to jedna z najważniejszych arterii komunikacyjnych Polski. Bezpieczna i wygodna droga ekspresowa połączy porty Trójmiasta z południem naszego kraju, przyczyniając się do rozwoju gospodarczego regionów położonych wzdłuż tej trasy – powiedział minister infrastruktury Andrzej Adamczyk.

Droga ekspresowa S7 na odcinku Moczydło (granica województw świętokrzyskiego i małopolskiego) – węzeł Miechów o długości ok. 18,7 km będzie miała dwie jezdnie o nawierzchni cementowej, po dwa pasy ruchu, z rezerwą na trzeci pas. Powstaną dwa węzły drogowe: Książ i Miechów, 24 obiekty inżynierskie i dwa miejsca obsługi podróżnych.

Zobacz także: Obejrzyj: Koronawiurs i jego wpływ na gospodarkę Polski

Budowa drogi ekspresowej S7 od granicy województw świętokrzyskiego i małopolskiego do Krakowa, o łącznej długości 55,6 km, została podzielona na 4 odcinki realizacyjne:

• Moczydło – Miechów - 18,7 km,
• Miechów – Szczepanowice - 5 km,
• Szczepanowice – Widoma - 13,1 km,
• Widoma - Kraków (z włączeniem do węzła Igołomska) - 18,3 km.

S7 Modlin – Czosnów

Zwiększenie wartości realizowanej inwestycji na drodze S7, na odcinku Modlin – Czosnów o 98,4 mln zł pozwoli na rozstrzygnięcie postępowania przetargowego, w ramach którego oferty wykonawców przekroczyły kosztorys inwestora. Zadaniem wykonawcy będzie przygotowanie projektu budowlanego, uzyskanie niezbędnych decyzji, a następnie budowa 9,7 km drogi ekspresowej S7 o przekroju dwujezdniowym z trzema pasami ruchu, która powstanie w miejscu obecnej drogi krajowej nr 7. Budowa drogi ekspresowej S7 Płońsk – Czosnów została podzielona na 3 odcinki realizacyjne:

• Siedlin - Załuski - 12,9 km,
• Załuski - Modlin - 12 km,
• Modlin - Czosnów - 9,7 km.

Zadania te są na etapie postępowań przetargowych na wybór wykonawcy robót.

Masz newsa, zdjęcie, filmik? Wyślij go nam na #dziejesie

Oceń jakość naszego artykułu:
Twoja opinia pozwala nam tworzyć lepsze treści.
KOMENTARZE
(17)
Spostrzegawcz...
2 lata temu
Po co w górach autostrada
obserwator 3
2 lata temu
O jest miejsce pracy dla sutannowych,bo przymierają głodem. Mogą się przebranżowć na jakiś czas
RAD
2 lata temu
W obecnej sytuacji nie będzie na to pieniędzy.....
bbb
2 lata temu
Jak zobaczę ZRID to uwierzę ten kłamca w kronice mówił że będzie w grudniu pozwolenie a w styczniu dopiero złożyli wniosek !!! To wszystko wybory -wybory -wybory
BYWALEC
2 lata temu
W zeszlym roku 400 km drog ekspresowych. Brawo Rzad!