Trwa ładowanie...

Notowania

Przejdź na

Ruszy budowa kolejnych odcinków S7 w Małopolsce i na Mazowszu

Minister infrastruktury Andrzej Adamczyk zatwierdził aneksy do programów inwestycji dla odcinków drogi ekspresowej S7 od granicy województwa świętokrzyskiego do węzła Miechów w Małopolsce oraz Modlin – Czosnów na Mazowszu.

Podziel się
Dodaj komentarz
(Ministerstwo Infrastruktury)
Przebieg drogi S7 (Fot: -)

- S7 to jedna z najważniejszych arterii komunikacyjnych Polski. Bezpieczna i wygodna droga ekspresowa połączy porty Trójmiasta z południem naszego kraju, przyczyniając się do rozwoju gospodarczego regionów położonych wzdłuż tej trasy – powiedział minister infrastruktury Andrzej Adamczyk.

Droga ekspresowa S7 na odcinku Moczydło (granica województw świętokrzyskiego i małopolskiego) – węzeł Miechów o długości ok. 18,7 km będzie miała dwie jezdnie o nawierzchni cementowej, po dwa pasy ruchu, z rezerwą na trzeci pas. Powstaną dwa węzły drogowe: Książ i Miechów, 24 obiekty inżynierskie i dwa miejsca obsługi podróżnych.

Obejrzyj: Koronawiurs i jego wpływ na gospodarkę Polski

Budowa drogi ekspresowej S7 od granicy województw świętokrzyskiego i małopolskiego do Krakowa, o łącznej długości 55,6 km, została podzielona na 4 odcinki realizacyjne:

• Moczydło – Miechów - 18,7 km,
• Miechów – Szczepanowice - 5 km,
• Szczepanowice – Widoma - 13,1 km,
• Widoma - Kraków (z włączeniem do węzła Igołomska) - 18,3 km.

S7 Napierki - Mława. Wojewoda wydał ważną decyzję
Budowa S7. Podpisana umowa. Sprawniej na Mazury i nad morze

S7 Modlin – Czosnów

Zwiększenie wartości realizowanej inwestycji na drodze S7, na odcinku Modlin – Czosnów o 98,4 mln zł pozwoli na rozstrzygnięcie postępowania przetargowego, w ramach którego oferty wykonawców przekroczyły kosztorys inwestora. Zadaniem wykonawcy będzie przygotowanie projektu budowlanego, uzyskanie niezbędnych decyzji, a następnie budowa 9,7 km drogi ekspresowej S7 o przekroju dwujezdniowym z trzema pasami ruchu, która powstanie w miejscu obecnej drogi krajowej nr 7. Budowa drogi ekspresowej S7 Płońsk – Czosnów została podzielona na 3 odcinki realizacyjne:

• Siedlin - Załuski - 12,9 km,
• Załuski - Modlin - 12 km,
• Modlin - Czosnów - 9,7 km.

O porozumieniu poinformowali wspólnie Marcin Horała (na zdjęciu po lewej) i Mikołaj Wild.
Do CPK poprowadzi sieć nowych dróg. Jest porozumienie

Zadania te są na etapie postępowań przetargowych na wybór wykonawcy robót.

Masz newsa, zdjęcie, filmik? Wyślij go nam na #dziejesie

komentarze
+1
+1
ważne
smutne
ciekawe
irytujące
Napisz komentarz
17-03-2020

polNic jeszcze nie zbudowaliście i nie zbudujecie. Swojej ciemnocie te teksty

17-03-2020

sdDopiero ogłoszono przetarg a już piszecie jak wygodnie pojedziemy nad morze.Ludzie, gdzie do końca jak jeszcze niema nawet pozwoleń.

17-03-2020

sdDopiero ogłoszono przetarg a już piszecie jak wygodnie pojedziemy nad morze.Ludzie, gdzie do końca jak jeszcze niema nawet pozwoleń.

Rozwiń komentarze (17)