Notowania

Rząd obiecuje 100 obwodnic. Ale na tę warszawską pieniędzy nie daje

Choć przedstawiciele Prawa i Sprawiedliwości ogłosili w ostatnich dniach wielki plan budowy obwodnic, to wygląda na to, że na razie są to tylko plany. Do tej warszawskiej bowiem rząd nie zamierza się dorzucać. Przynajmniej na razie.

Podziel się
Dodaj komentarz
(Materiały prasowe)
Rząd obiecuje, że wybuduje 100 obwodnic. Szczegółów na razie brak (Fot: GDDKiA)

Jak informuje rmf24.pl, budowa Wielkiej Obwodnicy Warszawy to plan udostępniony przez Generalną Dyrekcję Dróg Krajowych i Autostrad. Na razie jednak pisany palcem po mapie, bo źródeł finansowania nie widać.

W resorcie infrastruktury wyjaśniają, że to dopiero początek, że prace koncepcyjne i że na źródła finansowania przyjdzie czas.

- Potem będziemy myśleć o źródłach finansowania i kosztach. To inwestycja na pewno planowana na wiele lat - mówi cytowany przez RMF wiceminister infrastruktury Andrzej Bittel.

Obejrzyj: Podatek handlowy? Nie łudźmy się: będzie drożej

Problem w tym, że nawet w Ocenie Skutków Regulacji do ustawy poszerzającej listę inwestycji drogowych właśnie o warszawską obwodnicę, w rubryce "wpływ na sektor finansów publicznych" wszędzie pojawiły się zera. I to przez najbliższe 10 lat.

- Źródła finansowania są proste. Są trzy: budżet, kredyt albo Unia Europejska - ucina Bittel. Które źródło zostanie wybrane? Tego nie wiadomo. Na razie wygląda na to, że jest to tylko plan naniesiony na mapę. I to w dość osobliwy sposób, o czym pisaliśmy już w money.pl.

Rysunek wygląda jak wykonany przez dziecko. Ale chodzi o gigantyczną inwestycję
GDDKiA przedstawia gigantyczną inwestycję. Jakby dziecko bawiło się kredkami

- Łatwo kreślić piękne mapy z wielkim ringiem wokół stolicy, trudno znaleźć pieniądze i zrealizować plan - komentuje dla rmf24.pl minister infrastruktury w rządzie PO-PSL Cezary Grabarczyk.

Masz newsa, zdjęcie lub filmik? Prześlij nam przez dziejesie.wp.pl

Tagi: obwodnice, infrastruktura, drogi, obwodnica warszawy, warszawa, gospodarka, wiadomości
Źródło:
money.pl
komentarze
+1
+1
ważne
smutne
ciekawe
irytujące
Napisz komentarz
11-09-2019

MariuszBo Trzaskowski ICH NIE CHCE !!!!!!!

11-09-2019

wuj ChłodekMoże będzie 100 obwodnic na 100-lecie rządów PiS? Czyli nie doczekamy się ich...

11-09-2019

InaRząd a szczególnie premier - mistrzostwo świata w obietnicach bez pokrycia.

Rozwiń komentarze (13)