Trwa ładowanie...

Notowania

Przejdź na
aktualizacja

Singapur czeka na polską żywność. Ale jest problem. Dostępność pracowników

70
Podziel się

Polscy dostawcy żywności mogą wejść na azjatycki rynek. Pandemia koronawirsa wpłynęła bowiem za zakłócenie dostaw - Sinapur utracił dostawy z Australii.

Singapur czeka na polską żywność. Ale jest problem. Dostępność pracowników
(East News, Piotr Jedzura/REPORTER)
bEqjtgKZ

20 polskich firm odpowiedziało na wiadomość polskiej ambasady w Singapurze, że z powodu zakłócenia dostaw z Australii kraj pilnie poszukuje dodatkowych dostaw żywności - informuje "Rzeczpospolita".

Singapur czeka na nabiał, warzywa, mrożonki, dania gotowe, makarony, ale także papier toaletowy i mydło. Do Krajowej Izby Gospodarczej zgłaszają się i ambasady, i pośrednicy, oferujący pomoc w eksporcie, czytamy w dzienniku.

Michał Koleśnikow, ekonomista PKO BP, w komentarzu dla "Rz" zaznacza, że obecny spadek eksportu żywności jest przejściowy i wkrótce żywność może być bardzo poszukiwanym towarem na rynkach międzynarodowych.

bEqjtgLb
Zobacz także: Obejrzyj także: Koronawirus a żywność. Ardanowski: "Wystarczy dla nas, eksport na razie się zerwał"

- Powinniśmy dziś mobilizować zasoby do utrzymania produkcji żywności w Polsce, to sektor o strategicznym znaczeniu. Ograniczenie podaży żywności zwykle przynosi podwyżki jej cen - mówi Koleśnikow, cytowany w "Rz". Według niego trzeba zapewnić obsadę pracowników w zakładach spożywczych, transporcie, w magazynach i sprzedaży. Tu mogłyby pomóc ułatwienia w rekrutacji, zwłaszcza pracowników gastronomii czy hoteli.

bEqjtgLh

Na to, że produkcja żywności zależy w znacznym stopniu od dostępności pracowników, zwracał wcześniej uwagę prezes Indykpolu Piotr Kulikowski.

bEqjtgLi

Obejrzyj i dowiedz się, jak chronić się przed koronawirusem:

bEqjtgLC
KOMENTARZE
(70)
gość
rok temu
Polska MUSI być samowystarczalna w razie czego. to powinien być priorytet rządu.
G-S
rok temu
A minister rolnictwa śpi w najlepsze, teraz widać jaki ten nierząd jest słaby,bardziej są zajęci wizją wodza i wyborami niż gospodarką tak jak Grecja
adam
rok temu
będą zwolnieni z restauracji to powinni szybko iść po pracę tam gdzie ich chca bo będzie niedługo bezrobocie duże,łapcie prace ludzie dobrze radze póki dają
bEqjtgLD
WIELKI PLON
rok temu
Cały świat naukowców zastanawia się jak zwiększyć ilość i jakość plonów. A rozwiązanie jest bardzo proste , wystarczy trochę się douczyć , poznać nowoczesne polskie biostymulatory Agro-so...b ( w dodatku naturalne) i mam 15-30 % wyższe i zdrowsze plony niż standardowe uprawianie . Rusz głową rolniku , nie wszystko co wam tłucze do głowy bay..r i inni chemicy to idealne rozwiązanie dla naszych gospodarstw.
Rolnik
rok temu
Mohiera z for do prac polowych
...
Następna strona