Trwa ładowanie...
Notowania
Przejdź na
MagdalenaGwóźdź-Pallokat
|
aktualizacja

Steinmeier do Dudy: "Daj mi, proszę, znać, czy w obecnej sytuacji możemy coś zrobić dla Polski"

45
Podziel się:

Prezydent Niemiec Frank-Walter Steinmeier przesłał list prezydentowi Polski Andrzejowi Dudzie, w którym oprócz życzeń powrotu do zdrowia, zaoferował Polsce pomoc w walce z pandemią.

Steinmeier do Dudy: "Daj mi, proszę, znać, czy w obecnej sytuacji możemy coś zrobić dla Polski"
Andrzej Duda otrzymał list od prezydenta Niemiec. (ons, ons)
bETlEyUl

Frank-Walter Steinmeier w środę (28.10.2020) przesłał Andrzejowi Dudzie odręczny list, w którym życzył polskiej głowie państwa "szybkiego i całkowitego powrotu do zdrowia". Prezydent Niemiec obecnie również przebywa na kwarantannie, gdyż jeden z pracowników jego ochrony został zakażony koronawirusem.

W liście do Andrzeja Dudy, u którego test na koronawirusa wykazał wynik pozytywny, Frank-Walter Steinmeier zaznaczył, że "pandemia koronawirusa jest dla nas wszystkich trudnym sprawdzianem – dla naszych systemów zdrowia, naszych gospodarek i spójności w naszych społeczeństwach, jak również dla każdego z nas z osobna".

Zobacz także: Zobacz: Tarcza branżowa, znamy szczegóły. Pomoc dopiero za 2 miesiące
bETlEyUn

Dodał, że śledzi "dramatyczny rozwój pandemii koronawirusa" także w Polsce i życzy Andrzejowi Dudzie oraz "wszystkim Polkom i Polakom siły i cierpliwości, by przetrwać ten trudny czas". Prezydent Niemiec wspomniał również o europejskiej solidarności w obliczu pandemii, pisząc: "Podczas drugiej fali pandemii widać ponownie, jak ważnym było ustalenie w lecie silnego narzędzia europejskiej solidarności dla wyjścia z kryzysu".

W ostatnim akapicie swojego listu do prezydenta Polski, Frank-Walter Steinmeier zwrócił uwagę na fakt, że tam, gdzie medyczne możliwości w obrębie danego kraju dochodzą do swoich granic, "powinniśmy sobie wzajemnie, na ile jest to tylko możliwe, pomagać".

bETlEyUt

Swój list prezydent Niemiec kończy bezpośrednim zwrotem do swojego polskiego kolegi, prosząc, by ten dał mu znać, jeżeli pojawi się coś, co Niemcy mogą w aktualnej sytuacji zrobić dla Polski. Wyraził też zadowolenie, że są już, jak pisze, prowadzone w tej sprawie rozmowy. "Wspólnie, tylko wspólnie, możemy przezwyciężyć ten kryzys", kończy Frank-Walter Steinmeier, załączając od siebie i swojej żony pozdrowienia dla rodziny Andrzeja Dudy i podpisując list słowami "Twój Frank".

Masz newsa, zdjęcie lub filmik? Prześlij nam przez dziejesie.wp.pl
bETlEyUO
Źródło:
Deutsche Welle
KOMENTARZE
(45)
Mana Mana
rok temu
Ludzie co się z Wami dzieje? To może jeszcze będziecie mieli pretensje do Szwecji o potop szwecki. Dawniejsza historia. Człowiek wyciąga dłoń nawet nie do Was, a takie reakcje. Kiedy przestaniem obwiniać dzieci za winy przodków. Nie umiemy nad tym przejść? Oczywiście zaraz pojawią się komentarze o ukrytej opcji niemieckiej, folksdojczu czy coś. Nie robi to na mnie wrażenia. Jedynie zwracam uwagę, że chowamy tyle urazy i tyle jadu mamy za coś co się wydarzyło hen daleko. Jeśli jesteście tacy wyszczekani za rzeczy w których nawet nie uczestniczyliście to jak możecie wyciągnąć lekcję z historii i nie popełniać tych samych błędów w przyszłości. Pamiętajmy, ale bądźmy życzliwi, bo to nie dzisiejsi ludzie zawinili w przeszłości.
SYN
rok temu
NIEMIEC NIGDY NIE ZYCZY DOBRZE POLAKOWI
CIEKAWA
rok temu
CHCECIE NAM POMÓC JAK W 1939 ROKU? RAZEM Z ROSJĄ?
bETlEyUP
qwert
rok temu
zapłac odszkodowanie za II WŚ
logiczny
rok temu
Pewnie po rozmowie z Putinem przyszedł pomysł pomocy Polsce ;(
...
Następna strona