Trwa ładowanie...

Notowania

Przejdź na
Martyna Kośka
Martyna Kośka
|

Stoją w kolejce, by zapisać się "na buty". Ten widok w Warszawie budził zaciekawienie przechodniów

736
Podziel się

To limitowana kolekcja, więc musimy ustalić zasady, według których chętni będą mogli kupić buty – słyszymy w popularnym warszawskim sklepie z butami sportowymi. Zainteresowani stoją w kolejce tylko po to, by mieć szansę na to, by w sobotę zostać zaproszonymi na zakupy. Wszystko jasne?

Stoją w kolejce, by zapisać się "na buty". Ten widok w Warszawie budził zaciekawienie przechodniów
Po buty z limitowanej kolekcji swoje trzeba odstać, a nawet to nie gwarantuje, że się je kupi (wp.pl, Agata Wołoszyn)
bDSwtsaJ

"Za czym kolejka ta stoi?" – chciałoby się zanucić starą piosenkę Krystyny Prońko. Mimowolnie mogli ją zanucić przechodzący w czwartek około południa ulicą Chmielna w Warszawie, gdy ich oczom ukazała się bardzo długa kolejka głównie młodych mężczyzn, która uformowała się przed sklepem z markowymi sportowym butami.

Otóż ludzie w tej kolejce nie stoją po to, by wyjść z jakimś zakupem. To by było zbyt oczywiste. Stoją, by zgłosić się do udziału w loterii, w której nagrodą będą – nie, nie buty. To znów byłoby zbyt oczywiste. Nagrodą jest zaproszenie do ponownego odwiedzenia sklepu w sobotę, kiedy na półki trafią Air Jordan 1 Retro High OG "University Blue". Szczęśliwcy będą wtedy mogli kupić buty wyceniane na 679 zł.

- To limitowana kolekcja, więc musimy ograniczyć liczbę osób, które będą mogły je kupić – słyszymy od obsługi sklepu Warsaw Sneaker Store.

bDSwtsaL
Zobacz także: Niesprzedana odzież. "Mamy na to konkretny plan"

Upewniamy się, czy ludzie w kolejce naprawdę stoją po to, by wziąć udział w loterii, w której nagrodą jest możliwość zakupu, a nie bezpłatna para (jak to zwykle w loteriach bywa), ale nasza rozmówczyni zapewnia, że za wymarzoną parę każdy będzie musiał zapłacić sam.

- Przygotowaliśmy 250 opasek. W sobotę wylosujemy szczęśliwe numery i skontaktujemy się ze zwycięzcami – mówi.

bDSwtsaR

Tajemnicą jest, ile par trafiło do sprzedaży w Polsce, ale sprzedawane będą dwoma kanałami: w sklepie oraz e-sklepie. Wszystkie szczegóły zostaną podane wkrótce.

250 numerków w dwie godziny

bDSwtsaS

Jeśli ktoś dopiero dowiedział się o akcji, a nie wyobraża sobie życia bez nowych Air Jordan, nie ma po co wykonywać nerwowych ruchów i jechać do centrum Warszawy. Wszystkie opaski zostały wydane w ciągu dwóch godzin. Swoją drogą, klienci Warsaw Sneakers Store nie powinni być zaskoczeni taką formą sprzedaży butów z limitowanych kolekcji. Jak zapewniła pracownica sklepu, od czasu do czasu takie akcje się zdarzają, a w czasie pandemii zapisy na samo oglądanie butów nie jest tam niczym nowym.

Nasza rozmówczyni tłumaczy to koniecznością zapewnienia bezpieczeństwa sanitarnego, tak by jednocześnie w sklepie nie przebywało zbyt wielu klientów. Tak naprawdę to jednak dobrze przemyślana strategia – wszak wiadomo, że produkt trudno dostępny jest bardziej pożądany.

bDSwtsaT

Zresztą długa kolejka, choć na zewnątrz, ale ma niewiele wspólnego z dostosowaniem się do zasad. Pytamy, czy manager sklepu nie martwi się, że może przyjechać policja i wystawiać mandaty. Pracownika sklepu z rozbrajającą szczerością przyznała, że owszem, zdarza się, że policja podjeżdża (to przecież nie pierwsza taka akcja), ale "te dzieciaki są niewzruszone i policja nie wyciąga wobec nich konsekwencji".

Masz newsa, zdjęcie lub filmik? Prześlij nam przez dziejesie.wp.pl
bDSwtsbm
Źródło:
money.pl
KOMENTARZE
(736)
Jaj
miesiąc temu
Tacy dble są moimi rodakami?????
lol
miesiąc temu
W czasie pandemii albo gdy jest wojna psychika coraz wiekszej grupy ludzi nie wytrzymuje obciazenia
LD78G
miesiąc temu
Szkoda, że Bareja nie żyje fajną komedię by nakręcił pt. PRL żyje i ma się dobrze.
bDSwtsbn
smthr
miesiąc temu
LOL młodzi mężczyźni czyli po naszemu rozpuszczona hołota co ma bogatych starych i całe dnie spędza na zbijaniu bąków. Ludzie bez perspektyw i pomysłu na siebie, którzy jedyny cel mają w kupowaniu rzeczy, których nie potrzebują za pieniądze, których nie zarobili dla fejmu na mediach społecznościowych, które są kanałem spustowym wszelkiego pustogłowia. Super czasów doczekałem...
Pavlo
miesiąc temu
A buty mają taki wieśniacki kolor że tylko w Polsce można je sprzedać.
...
Następna strona