Trwa ładowanie...

Notowania

Przejdź na
aktualizacja

Strajk Przedsiębiorców i Agrounia łączą siły. Zapowiadają kolejne protesty

455
Podziel się

- Bardzo mocno zacieśniamy współpracę Agrounii oraz grupy, która utworzyła się pod nazwą "Strajk Przedsiębiorców" - poinformował z niedzielę lider Agrounii Michał Kołodziejczak. - Wobec wszystkich represjonowanych przez klasę polityczną będziemy tworzyć tarczę antyrepresyjną - wtórował Paweł Tanajno, stojący na czele "Strajku", a także kandydat w wyborach prezydenckich 2020.

Strajk Przedsiębiorców w Warszawie. Zdjęcie z sobotniego protestu
Strajk Przedsiębiorców w Warszawie. Zdjęcie z sobotniego protestu (GETTY, SOPA Images/LightRocket via Gett)
bErzpwER

Obaj wystąpili w niedzielę na wspólnej konferencji na Placu Zamkowym w Warszawie, skąd w sobotę ruszył marsz w ramach "Strajku Przedsiębiorców". Podczas protestu interweniowała policja, doszło do przepychanek. Cały protest relacjonowaliśmy w money.pl.

- My jako Agrounia udostępnimy część narzędzi, które mamy wypracowane jako fundacja. Są to konta bankowe, są to media społecznościowe, które będziemy udostępniać, nad którymi będziemy wspólnie pracować - mówił Kołodziejczak. - Wszyscy jesteśmy pracownikami, a chodzi o to, by pracownicy w Polsce czuli się bezpiecznie - dodał. - Będziemy wspólnie zbierać fundusze na ludzi, którzy walczą o wolność, godność i własność w Polsce - mówił Tanajno.

Zobacz także: Zobacz też: Protest w Warszawie rozbity. Policja użyła gazu pieprzowego
bErzpwET

Kandydat na urząd prezydenta odniósł się do sobotnich wydarzeń, określając je mianem "pisowskiej represji". - Nie zapominajmy o Rafale Trzaskowskim (...) to za jego zgodą interweniowała wczoraj policja - dodał.

- A propos tych kar, które wysyła inspekcja sanitarna, czy też policja dostarcza: rozmawialiśmy z rzecznikiem przedsiębiorców i on obiecał, powiedział że za punkt honoru bierze tę sprawę i będzie dbał, żeby nikogo z demonstrujących te kary nie dotknęły. A pani wiceminister (właściwie wicepremier - przyp. red.) Emilewicz się z takim pomysłem zgodziła. W tym tygodniu okaże się, czy te rozmowy, które prowadzimy, materializują się - mówił.

Odnosząc się do przebiegu sobotnich wydarzeń, Tanajno zarzucił policji, że otoczyła protestujących, uniemożliwiając im zachowanie 2-metrowych odległości i nie dopuszczając do rozejścia się. - To już nie jest strajk tylko przedsiębiorców. Wczoraj Michał (Kołodziejczak - red.) wykonał ogromną pracę podczas gdy ja zostałem nielegalnie zatrzymany przez policję, aby przeprowadzić pokojowy strajk, pokojową demonstrację przez ulicę - mówił.

bErzpwEZ

- Niedopuszczalna była agresja policji - powiedział Kołodziejczak. - To, co zrobiła policja pokazuje, że nie możemy czuć się w Polsce bezpieczni - dodał.

Obaj poinformowali, że w najbliższych tygodniach będzie coraz więcej wspólnych akcji. - Będziemy się z Michałem spotykać z przedsiębiorcami, ale przyjdą też nauczyciele, przyjdą lekarze rezydencji, przyjdą wszystkie grupy, które mają dość łamania praw obywatelskim pod pozorem epidemii - mówił Tanajno. Dodał, że będzie to trwać "dopóki ten rząd nie ustąpi".

Od razu obaj zaprosili wszystkich chętnych na kolejny protest, również na Plac Zamkowy, w następną sobotę. - Wczoraj było nas 10 tysięcy. Za tydzień będzie nas 50 tysięcy, a za dwa - 100 tysięcy! I nikt nas nie powstrzyma, bo w całej Polsce jest 100 tysięcy policjantów - mówił.

bErzpwFa

Chwilę po zakończeniu konferencji Kołodziejczak został spisany przez policję, ponieważ w czasie konferencji nie miął na twarzy maseczki i nie utrzymywał odstępu od innych osób. Relację wideo Agrounia zamieściła na swoim profilu na Facebooku.

Zapisz się na nasz specjalny newsletter o koronawirusie

Masz newsa, zdjęcie, filmik? Wyślij go nam na #dziejesie

bErzpwFu
Źródło:
money.pl
KOMENTARZE
(455)
Borsuk
rok temu
Cała Polska do Protestu.
mtw
rok temu
Za nasze podatki żywią siebie i swoje rodziny i walczą przeciw swoim żywicielom wstyd dla policji.
Polak
rok temu
A gdzie zachowany dystans? Te psy skłębiły się jak wataha.
bErzpwFv
olo
rok temu
oglądałem relacje z tej demonstracji. Jako stary zomowiec powiem tak : Policja miała za zadanie rozbić demonstrantów na grupki otoczyć ,nie wypuścić nikogo poza kordon ,"wyłuskać "przywódców a resztę spacyfikować ,zapakować i "rozliczyć na komendach.Z mojego punktu widzenia wynika,że obecna władza nie wyciągnęła żadnych nauk i popełnia te same błędy jakie robiła komuna.Sytuacja zaczyna się sama nakręcać jeżeli nikt tego w odpowiednim momencie nie przerwie mądrymi decyzjami dotyczącymi sfery gospodarczej i politycznej będziemy mieli "Powtórkę z rozrywki" lat 70 tych i 80 tych.za kilka miesięcy.
xxx
rok temu
podobno 80% spisanych "manifestantów" nigdy nie prowadziło żadnej działalności gospodarczej... fajny strajk "przedsiębiorców"!!!!!
...
Następna strona