Trwa ładowanie...
Notowania
Przejdź na
oprac. Martyna Kośka
|

Strona Narodowego Spisu Powszechnego wciąż nie działa poprawnie. Problemy od rana

59
Podziel się:

Strona, za pomocą której możemy dokonać spisu w Narodowym Spisie Powszechnym, od rana to pada, to się odblokowuje. Obecnie działa, ale zbyt powoli, by udało się wypełnić i złożyć wniosek. Mimo wszystko do tej pory 30 tys. osób dokonało spisu.

Strona Narodowego Spisu Powszechnego wciąż nie działa poprawnie. Problemy od rana
Strona Narodowego Spisu Powszechnego wystartowała z problemami (Flickr)

Ponad 30 tys. osób wypełniło już obywatelski obowiązek i wzięło udział w Narodowym Spisie Powszechnym. Spis ruszył o północy i nie obyło się bez problemów. Zainteresowanie uczestnictwem było tak duże, że 1 kwietnia tuż przed godziną 9 nastąpiła awaria profilu zaufanego.

- Skierowania pojawiły się u części osób, które poprzez formularz wyraziły chęć szczepień z wyprzedzeniem. Chcemy w ten sposób wypełnić wolne miejsca w terminarzu - mówił money.pl rzecznik resortu zdrowia Wojciech Andrusiewicz.

Zobacz także: Rusza spis powszechny. Do wygrania samochody, komputery, tablety

Z naszych ustaleń wynika, że skierowania wysyłane w nowym trybie trafiły w sumie do około 670 tys. osób. Część z nich terminy potwierdziła za sprawą Internetowego Konta Pacjenta, a to mogło doprowadzić do przeciążenia systemu.

O ile więc na stronę spisu można wejść, to w dalszym ciągu nie działa za to Internetowe Konto Pacjenta (stan na godzinę 14).

Spis obowiązkowy. Każdy powinien "zmierzyć się" z tym samodzielnie

Tegoroczny spis potrwa do 30 września. Po jej zakończeniu dowiemy się, w jakich warunkach mieszkają Polacy, ilu z nich wróciło z emigracji, czy pracują, muszą mierzyć się z niepełnosprawnością oraz w jakim wyznaniu wychowują swoje dzieci.

Spis jest obowiązkowy. Nie można odmówić jego wykonania, bo każdego obywatela obligują do tego przepisy. Odmowa wiąże się z karą grzywny, która może wynieść nawet 5 tys. zł.

Ostatni spis powszechny w Polsce odbył się w 2011 r. tegoroczny różni się od niego przede wszystkim formą: podstawa przekazania informacji jest tzw. samopis za pośrednictwem internetu. Spis telefoniczny lub spis bezpośredni dokonany przy pomocy rachmistrza spisowego to formy uzupełniające, przewidziane wyłącznie dla sytuacji, w których obywatel nie będzie w stanie spisać się za pośrednictwem internetu.

Masz newsa, zdjęcie lub filmik? Prześlij nam przez dziejesie.wp.pl
Źródło:
money.pl
KOMENTARZE
(59)
WYRÓŻNIONE
olek
4 lata temu
przecież oni wszystko o nas wiedzą, niech zbiorą te dane po urzędach
ormo
4 lata temu
a milicja ostrzega by nie udzielać informacji nieznajomym
daz
4 lata temu
mama od dziecka mnie uczyła, bym nie rozmawiał i wpuszczał obcych
...
Następna strona