Trwa ładowanie...

Notowania

Przejdź na
oprac.
WZI
|

Szczepionka Johnson & Johnson. Federalne agencje USA wzywają do przerwania jej używania

21
Podziel się

Federalne agencje zdrowia w Stanach Zjednoczonych wzywają do natychmiastowego przerwania szczepień preparatem Johnson & Johnson po tym, jak u sześciu kobiet rozwinęły się zakrzepy krwi.

Szczepionka Johnson & Johnson. Federalne agencje USA wzywają do przerwania jej używania
Szczepionka J&J na cenzurowanym. Agencja chce wstrzymać szczepienia.(Photo by Alex Gottschalk/DeFodi Images via Getty Images) (DeFodi Images via Getty Images, DeFodi Images)
bDZpFQWJ

Do rzadkich powikłań doszło u sześciu kobiet. Rozwinęły się dwa tygodnie po szczepieniu preparatem Johnson & Johnson.

W piątek Amerykańska Agencja Żywności i Leków informowała, że między wystąpieniem zakrzepów a szczepionką nie ma żadnego związku.

bDZpFQWL

"Jesteśmy świadomi, że w przypadku szczepionek COVID-19 zgłaszano zdarzenia zakrzepowo-zatorowe, w tym trombocytopenię. Obecnie nie ustalono wyraźnego związku przyczynowego między tymi rzadkimi zdarzeniami a szczepionką" - napisali w komunikacie prasowym przedstawiciele koncernu J&J.

Zobacz także: Co z lockdownem po 18 kwietnia? Lekarz wskazał pierwszy sektor do odmrożenia

W najnowszym oświadczeniu federalne agencje zalecają jednak tymczasowe wstrzymanie szczepień preparatem Johnson & Johnson.

bDZpFQWR

Jak podaje "New York Times", oświadczenie ma formułę zaleceń dla lekarzy. Agencja oczekuje jednak, że szczepienia zostaną wstrzymane na poziomie federalnym.

Szczepionkę ma teraz zbadać grupa ekspertów, która ustali, czy istniał związek między stosowaniem preparatu a wystąpieniem zakrzepów i czy można ją bezpiecznie podawać.

W USA szczepionkę J&J podano 7 mln osób. Kolejnych 9 mln dawek zostało przekazanych do punktów szczepień.

Masz newsa, zdjęcie lub filmik? Prześlij nam przez dziejesie.wp.pl
bDZpFQXm
Źródło:
money.pl
KOMENTARZE
(21)
Kamila
4 tyg. temu
To są właśnie fakenewsy!Koncerny walczą o rynki i nagle wszystkie szczepionki powodują zakrzepy!!To jest już wojna producentów,a nie zdrowa konkurencja.Wiele krajów kupiło ruskiego Sputnika,a pisali w necie ,że wielu Rosjan zmarło z powodu tej szczepionkiWojna trwa,a prości ludzie boją się szczepień.Najszczęśliwsi ci,którzy nie mają intrenetu.To ZARAZA tych czasów.To nie cywilizacja,a cofanie się mózgów ludzkich.Oligarchowie tego świata manipulują ludźmi jak chcą.Nasz rodzimy "sok z buraka"czyli Zagozda to jest zagroženie dla wielu ludzi.On zniszczy nasz kraj bogacąc się naszym kosztem .Bandyci mu za to płacą.I tak jest na całym świecie .To robactwo doprowadzi świat do jego konca
Anty
4 tyg. temu
Chętnie oddam swoją szczepionkę innym XD
Barak NIEIBAM...
4 tyg. temu
Rozumiem, że gdyby jedna Pani miała powikłania, ból brzucha, druga wzrost ciśnienia zagrażające życia, trzecia mikrowykewy podskórnej, jednak wszystkie miały problemy z krzepliwościa krwi, wszystkie ok 14 dnia po szczepionkę, też wektorowej jak Astra Zeneca, to czego nie widać.... Wszystko jasne i klarowne.
bDZpFQXn
Tyuj
4 tyg. temu
Sami się wykończą logby farmaceutyczne
Foliarz badyl...
4 tyg. temu
A 6 osób dziennie dostaje zakrzepicy umysłowej czytając komentarze antyszczepionkowców. Nie szczepcie się i nie korzystajcie ze służby zdrowia, bo to spisek medyków. Nie używajcie też smartfonów, bo to spisek koncernów telekomunikacyjnych. Nie korzystajcie też z noży, bo to skok na waszą kasę producentów sztućców, którzy ukrywają, że codziennie miliony ludzi ucina sobie paluchy lub dźga swoich bliźnich. Skoro nie używacie mózgu, to i bez tej całej podejrzanej reszty sobie poradzicie.
...
Następna strona