Trwa ładowanie...

Notowania

Przejdź na
Krzysztof Janoś
Krzysztof Janoś
|

Szczepionka na kryzys od PO. Obniżenie VAT, 10 tys. zł kwoty wolnej od podatków, odszkodowania dla wszystkich przedsiębiorców

836
Podziel się

Borys Budka przedstawił propozycje Platformy Obywatelskiej, tzw. szczepionkę na kryzys. W planach PO znalazły się m.in. niższe podatki, wyższa kwota wolna - 10 tys. zł, odszkodowania dla wszystkich przedsiębiorców poszkodowanych w pandemii i zmiany w prawie wprowadzane tylko od 1 stycznia kolejnego roku.

Szczepionka na kryzys od PO. Obniżenie VAT, 10 tys. zł kwoty wolnej od podatków, odszkodowania dla wszystkich przedsiębiorców
(NurPhoto via Getty Images, NurPhoto)
bDSxksKt

- Priorytetem powinien być człowiek. Dobra recepta na kryzys to pomoc skierowana bezpośrednio do przedsiębiorcy, bo ona też dzięki niemu trafi do samorządu, właścicieli biznesów powiązanych. Za te pieniądze będą też tworzone nowe miejsca pracy. Tak powinno myśleć się o planach gospodarczych - mówił Borys Budka, przewodniczący PO.

Opozycja zorganizowała swoją konferencję prasową z receptą na kryzys dzień po prezentacji rządowego Krajowego Planu Odbudowy. W ocenie ekonomisty, prof. Nogi, wczorajsza prezentacja była pozbawiona szczegółów i szerszej perspektywy.

W tym, co dziś pokazała PO, szczegółów nie brakuje:

bDSxksKv

- wszyscy, którym rząd administracyjnie zablokował możliwość prowadzenia działalności gospodarczej, dostaną odszkodowanie. Ta ustawa jest gotowa - przekonuje PO.

- czasowe obniżenie podatku VAT do 5 proc. dla tych branż, które zostały wyłączone z działalności gospodarczej na czas 1 roku od momentu, kiedy gospodarka dojdzie do normalności.

- likwidacja zakazu handlu. Dwie wolne niedziele dla pracowników w miesiącu i dodatki za pracę w niedzielę.

bDSxksKB

- Koniec z zamykaniem całych branż. - Polski nie stać na kolejny lockdown. Epidemiolodzy są zgodni: można prowadzić każdą działalność gospodarczą pod warunkiem zachowania reżimu sanitarnego według opracowanych standardów bezpieczeństwa - przekonywała Izabela Leszczyna.

- kwota wolna od podatku 10 tys. zł.

- każda nowa ustawa, nawet poselska, musi być rzetelnie konsultowana przez 30 dni.

bDSxksKC

- likwidacja wprowadzonego przez PiS podwójnego opodatkowania spółek komandytowych, które bardzo często są niewielkimi, rodzinnymi firmami.

- likwidacja podwójnego opodatkowania dochodów z zagranicy.

- likwidacja "podatku Belki" od dochodów z kapitału.

- likwidacja podatku od energii, czyli tzw. "opłaty mocowej".

bDSxksKD

- zwrot kosztów za dwa semestry dla studentów, którzy przez pandemię stracili pracę.

Masz newsa, zdjęcie lub filmik? Prześlij nam przez dziejesie.wp.pl
bDSxksKW
wiadomości
gospodarka
Źródło:
money.pl
KOMENTARZE
(836)
toja56
2 miesiące temu
A jak zdobędziemy władzę to ministrem finansów zostanie Vincent.
Marek
2 miesiące temu
No Za waszych rządów człowiek był priorytetem hahaha,zabrać pogrzebowe,podnieść wiek emerytalny,pozwalać komornikom zabierać majątki przedsiębiorcom,przy budowie autostrad firmy zbankrutowały A wy gdzie byliście??Bełkot i hipokryzja!!
Magda
2 miesiące temu
Dlaczego kwota wolna od podatków tylko 10 tys, złotych?Posłowie mają chyba 30 tys.W czym oni są lepsi ode mnie Panie Budka?
bDSxksKX
Aris
2 miesiące temu
"likwidacja podwójnego opodatkowania dochodów z zagranicy." To mi się podoba. Za to mają mój głos. "likwidacja podatku od energii, czyli tzw. "opłaty mocowej"" Również bardzo dobra zmiana.
Torebkowiec
2 miesiące temu
Kieszonkowiec Nitras ma być wiarygodny, buuuhahahahahaha !!!!!!!!!
...
Następna strona