Trwa ładowanie...

Notowania

Przejdź na
aktualizacja

Tarcza antykryzysowa 3.0 nie podniesie zasiłku dla bezrobotnych. Posłowie odrzucili pomysł

175
Podziel się

Komisja Finansów Publicznych zaopiniowała pozytywnie poprawkę do projektu tzw. tarczy antykryzysowej 3.0, która zwiększa kwotę bazową zasiłku dla bezrobotnych o 1 tys. złotych brutto. Wywołało to niemałe poruszenie na sali, ponieważ rząd był przeciwny tej poprawce. Ostatecznie poprawka została odrzucona przez posłów.

Tarcza antykryzysowa 3.0 może zwiększyć zasiłek dla bezrobotnych.
Tarcza antykryzysowa 3.0 może zwiększyć zasiłek dla bezrobotnych. (PAP)
bDIyONwB

Aktualizacja 18:56: Podczas głosowania nad poprawkami, posłowie odrzucili poprawkę zwiększającą kwotę bazową zasiłku dla bezrobotnych o 1 tys. złotych brutto. Za odrzuceniem zagłosowało 238 posłów, przeciw - 213, a sześciu wstrzymało się od głosu.

- Obserwujemy w miesiącu kwietniu w Urzędach Pracy bardzo dynamiczny przyrost osób bezrobotnych. W porównaniu (z danymi - red.) do końca grudnia to jest już ok. 20 proc. Mam dane z pięciu powiatów z mojego okręgu wyborczego, to jest dokładnie tyle - uzasadniał poprawkę poseł Koalicji Obywatelskiej Marek Sowa. To właśnie jego ugrupowanie ją zgłosiło.

- Wydaje się, że ofiarami tego kryzysu ekonomicznego związanego z epidemią koronawriusa, będą osoby, które absolutnie tej sytuacji nie zawiniły. Nie możemy się zgodzić, aby zasiłek dla bezrobotnych został na poziomie 800 złotych, jak to jest w tej chwili - tłumaczył dalej poseł KO.

bDIyONwD

Koalicja zaproponowała, aby zasiłek bazowy dla bezrobotnych wzrósł do 1800 złotych brutto. Minister w Kancelarii Premiera Łukasz Schreiber wskazał, że stanowisko rządu do tej poprawki jest negatywne.

Zobacz także: Zobacz też: Tarcza finansowa już działa. "To przyzwoite pieniądze"

Jednak Komisja Finansów Publicznych zaopiniowała pozytywnie poprawkę KO głosami 24 do 23. To nowość, gdyż dotychczas negatywne stanowisko przedstawicieli rządu przekładało się "z automatu" na negatywną opinię komisji.

bDIyONwJ

Wyniki głosowania wywołały ożywione dyskusje wśród posłów. Do tego stopnia, że przewodniczący Henryk Kowalczyk musiał kilkukrotnie powtórzyć wynik głosowania.

Trzeba jednak podkreślić, że pozytywna opinia Komisji Finansów Publicznych nie oznacza, że poprawka została dołączona do projektu tarczy 3.0. O tym zdecydują posłowie na sali plenarnej.

bDIyONwK

Zapisz się na nasz specjalny newsletter o koronawirusie

Masz newsa, zdjęcie lub filmik? Prześlij nam przez dziejesie.wp.pl

Zobacz także: Obejrzyj i dowiedz się, jak chronić się przed koronawirusem
bDIyONxe
Źródło:
money.pl
KOMENTARZE
(175)
Klos
10 miesięcy temu
Na 500+ maja a dla bezrobotnych niema
Andrzej
10 miesięcy temu
Może niech Morawiecki i Kaczyński chociaż przez miesiąc się utrzymują za 800 zł.
Pytajnik
10 miesięcy temu
220 MILIONOW ZLOTYCH DLA CWANIAKA RYDZYKA, 2 ILIARDY ZLOTYCH DLA TVPiS, 50 TYSIECY LAPOWKI DLA KSIEDZA ZA JEGO PODPIS … NA TO PIENIADZE SA, PANIE KACZYNSKI ??
bDIyONxf
PAP 24
10 miesięcy temu
To już koniec PIS-u , jest skończony przy najbliższych wyborach .
Adam
10 miesięcy temu
Czy zawsze jak pis przegrywa to powtarza sie glosowanie? A jak wygrywa to sie nie powtarza?
...
Następna strona