Trwa ładowanie...
Notowania
Przejdź na
aktualizacja

Tarcza antykryzysowa 3.0 nie podniesie zasiłku dla bezrobotnych. Posłowie odrzucili pomysł

175
Podziel się:

Komisja Finansów Publicznych zaopiniowała pozytywnie poprawkę do projektu tzw. tarczy antykryzysowej 3.0, która zwiększa kwotę bazową zasiłku dla bezrobotnych o 1 tys. złotych brutto. Wywołało to niemałe poruszenie na sali, ponieważ rząd był przeciwny tej poprawce. Ostatecznie poprawka została odrzucona przez posłów.

Tarcza antykryzysowa 3.0 może zwiększyć zasiłek dla bezrobotnych.
Tarcza antykryzysowa 3.0 może zwiększyć zasiłek dla bezrobotnych. (PAP)
bEEgWajV

Aktualizacja 18:56: Podczas głosowania nad poprawkami, posłowie odrzucili poprawkę zwiększającą kwotę bazową zasiłku dla bezrobotnych o 1 tys. złotych brutto. Za odrzuceniem zagłosowało 238 posłów, przeciw - 213, a sześciu wstrzymało się od głosu.

- Obserwujemy w miesiącu kwietniu w Urzędach Pracy bardzo dynamiczny przyrost osób bezrobotnych. W porównaniu (z danymi - red.) do końca grudnia to jest już ok. 20 proc. Mam dane z pięciu powiatów z mojego okręgu wyborczego, to jest dokładnie tyle - uzasadniał poprawkę poseł Koalicji Obywatelskiej Marek Sowa. To właśnie jego ugrupowanie ją zgłosiło.

- Wydaje się, że ofiarami tego kryzysu ekonomicznego związanego z epidemią koronawriusa, będą osoby, które absolutnie tej sytuacji nie zawiniły. Nie możemy się zgodzić, aby zasiłek dla bezrobotnych został na poziomie 800 złotych, jak to jest w tej chwili - tłumaczył dalej poseł KO.

bEEgWajX

Koalicja zaproponowała, aby zasiłek bazowy dla bezrobotnych wzrósł do 1800 złotych brutto. Minister w Kancelarii Premiera Łukasz Schreiber wskazał, że stanowisko rządu do tej poprawki jest negatywne.

Zobacz także: Zobacz też: Tarcza finansowa już działa. "To przyzwoite pieniądze"

Jednak Komisja Finansów Publicznych zaopiniowała pozytywnie poprawkę KO głosami 24 do 23. To nowość, gdyż dotychczas negatywne stanowisko przedstawicieli rządu przekładało się "z automatu" na negatywną opinię komisji.

bEEgWakd

Wyniki głosowania wywołały ożywione dyskusje wśród posłów. Do tego stopnia, że przewodniczący Henryk Kowalczyk musiał kilkukrotnie powtórzyć wynik głosowania.

Trzeba jednak podkreślić, że pozytywna opinia Komisji Finansów Publicznych nie oznacza, że poprawka została dołączona do projektu tarczy 3.0. O tym zdecydują posłowie na sali plenarnej.

bEEgWake

Zapisz się na nasz specjalny newsletter o koronawirusie

Masz newsa, zdjęcie lub filmik? Prześlij nam przez dziejesie.wp.pl

Zobacz także: Obejrzyj i dowiedz się, jak chronić się przed koronawirusem
bEEgWaky
Źródło:
money.pl
KOMENTARZE
(175)
gorzowianin
rok temu
czyli jak rozumiem obietnica Adriana zda się psu na budę
gosc
rok temu
Ile ludzi siedzi na bezrobotnym i na czarno pracuje i bierze podwójnie i z drugiego się śmieje.
sadasd
rok temu
Niech głodni zjedzą bezrobotnych to nie będzie głodu i bezrobocia
bEEgWakz
asdf
rok temu
jak tak dalej będzie odżyją czerwone brygady, bader mainhof i inne nowsze wynalazki...........
!@#$%^
rok temu
Oj durna opozycja ,a dlaczego tylko 1000 zł przeciez mozna było zapisac 50 000 zł i to byłby gest! Ale że państwo poległoby to juz Totalnej Głupoty nie interesuje-wazne ze odsunęli by PIS od władzy! Żenada!!
...
Następna strona