Trwa ładowanie...
Zaloguj
Notowania
Przejdź na
Małgorzata Walczak
|

"Twórca tych zapisów zrobił błąd". Ekonomista o zamieszaniu wokół ustawy wiatrakowej

Lawina krytyki wokół projektu liberalizującego zasady budowy farm wiatrowych. Projekt wniesiony przez grupę posłów Trzeciej Drogi i Koalicji Obywatelskiej pozwoliłby na stawianie wiatraków 300-400 m od zabudowań. Nowsze i cichsze wiatraki będą mogły stanąć bliżej. - Nie wiem, kto był twórcą tych zapisów, ale zrobił błąd - mówi Piotr Kuczyński, analityk Domu Inwestycyjnego Xelion w programie "Newsroom" Wirtualnej Polski. Zwraca uwagę, że sprawa nie została przesądzona. - To jedynie projekt, który będzie opracowywany w komisjach, Sejmie i Senacie, tysiąc możliwości do poprawy -tego - dodał. Stwierdził, że choć pochwala dążenie ku zwiększeniu udziału OZE w miksie energetycznym i rozwój energetyki wiatrowej, to "droga wybrana ku temu chyba nie jest właściwa".
77
Podziel się:
KOMENTARZE
(77)
Firma
2 miesiące temu
Panie jakim troglodyta ekonomicznym trzeba być, aby dalej w XXI w. myśleć o lądowych wiatrakach, skoro morskie są 7x bardziej wydajne, a w połączeniu z morskimi pompami ciepła, ciepło można wpompować 590KM w gąb lądu z 14x większa sprawnością niż wiatrak lądowy podłączony do powietrznej pompy ciepła.
POLKA
3 miesiące temu
Nie dla szkodników Polski
JFK
3 miesiące temu
Ci co przejmą tą władzę po tym rządzie to przecież KOlaboranci którzy chcą podporządkować się Niemcom jak psy , takich zdrajców mieliśmy w czasie drugiej WŚ.!
Ciekawy
3 miesiące temu
Do wszystkich mądrali, to jest projekt ustawy do dyskusji a nie ustawa. Ustawą się stanie dopiero po uchwaleniu przez Sejm i podpisaniu przez prezydenta.
Gabi
3 miesiące temu
A kto mówi o reżimie ,to dopiero będzie.
...
Następna strona