Trwa ładowanie...
Notowania
Przejdź na

Ubój rytualny halal. Na czym to polega?

Jeśli poprawki zaproponowane przez rząd przejdą przez Sejm i Senat, to w "piątce dla zwierząt" dozwolony zostanie ubój rytualny drobiu. Jednym z jego rodzajów jest tzw. ubój halal, wymagany przede wszystkim w religii muzułmańskiej. Na czym polega i czym różni się od tradycyjnego? - W uboju halal zwierzę nie jest wcześniej ogłuszane, tak jak ma to miejsce w przypadku tradycyjnego uboju. Kluczem jest więc użycie bardzo ostrego narzędzia, by nie przysparzać cierpienia - mówi w programie "Money. To się liczy" Grzegorz Marek, prezes firmy IMEX Poland, zajmującą się właśnie produkcją mięsa halal. Jak zapewnia Marek, wiele opracowań naukowych wykazuje przewagę uboju halal nad tradycyjnym. - Często naukowcy zwracają uwagę, że jest on nawet "bardziej humanitarny" - twierdzi prezes firmy IMEX Poland.

0
0
35
Podziel się
Komentarze (35)
zobacz więcej komentarzy (35)
KOMENTARZE
(35)
inga
2 lata temu
moim zdaniem uboj rytualny to bestialstwo, mamy XXI wiek, mozemy w inny sposób zabijać zwierzynę, a nie w taki, staromodny i straszliwy sposób, zwierze się wykrawia i męczy, tak być nie powinno
www
2 lata temu
a jak zabija gospodarz swoją świnkę? czy nie najpierw ją otumania obuchem, którym niejednokrotnie nie trafia dobrze a następnie zabiera się do tetnicy szyjnej?
babcia52
2 lata temu
Tradycyjny polski ubój to - pieniek, siekiera, koguta za nogi, łeb ucinamy na pieńku, krew spływa, parzymy gotującą wodą pióra, skubiemy, rozcinamy, wyjmujemy flaki i wyrzucamy, żołądek, płucka, wątrobę i serce czyścimy,gotujemy rosół albo dusimy. To jest NASZ HALAL - polski.
123q
2 lata temu
uwazam ze ustawa o zwierzetach moze poczekac niech rolnicy pisza do kaczynskiego jak wygladaja hodowle np moze norki słuza za pokarm dzikim zwierzetom a tez powinni zaprosic do siebie zeby zobaczły gołym okiem zycie za biurka jest inne a rzeczywistosc jest inna jesli chodzi o znecanie sie na zwierzetach tez jestem przeciwna my jako ludzie tez jestesmy pozywieniem w naturze
xy
2 lata temu
Ta ustawa to kolejny cios w polską gospodarkę , następny bubel pisany na kolanie. Zabijanie tysięcy świń , krów , drobiu, ryb i wiele innych zwierząd jest ok, ale już małej fredki nie. Proponuje wypuścić wszystkie fredki na jakieś bagna, na tereny natura 2000 niech tam sobie żyją, a za parę lat żadnego ptaka nie zobaczymy, no chyba że jastrząb się uchowa.
...
Następna strona