Trwa ładowanie...

Notowania

Przejdź na

Kryzys w Grecji może mieć negatywne konsekwencje dla całej UE

0
Podziel się

- Moskwa bardzo uważnie śledzi rozwój wydarzeń w Unii Europejskiej w kontekście kryzysu finansowego w Grecji - oświadczył rzecznik Kremla Dmitrij Pieskow.

Kryzys w Grecji może mieć negatywne konsekwencje dla całej UE
(RIA Novosti/East News)
bDJjiDKd

Rosja jest zaniepokojona ewentualnymi negatywnymi konsekwencjami greckiego kryzysu zadłużenia dla całej Unii Europejskiej - oświadczył w poniedziałek rzecznik Kremla Dmitrij Pieskow.

Dodał, że "Moskwa bardzo uważnie śledzi rozwój wydarzeń w Unii Europejskiej w kontekście kryzysu finansowego w Grecji", gdzie załamały się negocjacje w sprawie wygasającego we wtorek pakietu pomocowego.

Od końca lutego rząd greckiego premiera Aleksisa Ciprasa prowadził negocjacje z wierzycielami: Komisją Europejską, Międzynarodowym Funduszem Walutowym (MFW) i Europejskim Bankiem Centralnym (EBC) w sprawie reform, które są warunkiem odblokowania ostatniej transzy pomocy dla Grecji w wysokości 7,2 mld euro.

bDJjiDKf

Bez tych pieniędzy Ateny nie mogą zrealizować swych zobowiązań wobec MFW. Obecny program pomocowy dla Grecji wygasa we wtorek i tego samego dnia Grecja powinna zwrócić MFW kolejną ratę zadłużenia w wysokości 1,6 mld euro.

Przez cztery miesiące nie udało się wypracować kompromisu. Rząd Ciprasa domagał się złagodzenia warunków pomocy, twierdząc, że narzucone przez instytucje reprezentujące wierzycieli zaciskanie pasa ma katastrofalne skutki dla greckiego społeczeństwa i gospodarki.

Negocjacje załamały się w weekend po zapowiedzeniu przez Ciprasa referendum w sprawie pakietu pomocowego.

bDJjiDKl
Czytaj więcej w Money.pl
Ostatnia propozycja ratowania Grecji Plan zaproponowany przez Unię i MFW nakłada na Grecję obowiązek przeprowadzenia głębokich reform.
Grecja nie zagraża Polsce. "Mamy mocną gospodarkę" - Polska jest zaliczana do grupy krajów o najbardziej stabilnej gospodarce - zapewnia wiceminister finansów Artur Radziwiłł.
"Europa powinna być wdzięczna Atenom" Cipras od początku planował Grexit, czyli wyjście Grecji ze strefy euro. Podejmowane przez niego działania miały tylko jeden cel.
bDJjiDKG
wiadomości
Źródło:
KOMENTARZE
(0)