Trwa ładowanie...
Zaloguj
Notowania
Przejdź na

Unia Europejska: Trzeba wznowić dialog z Rosją

0
Podziel się:

Stosunkom z Moskwą będą poświęcone najbliższe obrady ministrów spraw zagranicznych krajów członkowskich Unii.

Unia Europejska: Trzeba wznowić dialog z Rosją
(US Department of State/wikimedia)

Szefowa unijnej dyplomacji uważa, że trzeba wykorzystać kontakty rosyjskie do rozwiązania wielu kryzysów międzynarodowych. Federica Mogherini mówiła o tym w wywiadzie dla rzymskiego dziennika _ La Repubblica _.

Stosunkom z Moskwą będą poświęcone najbliższe obrady ministrów spraw zagranicznych krajów członkowskich Unii. Zdaniem szefowej unijnej dyplomacji, muszą oni dokonać szczerej wymiany opinii, szukając odpowiedzi na pytanie, jak z tego wyjść.

- _ Obecna sytuacja jest niezwykle trudna dla Rosji i w jej interesie powinno leżeć przyczynienie się do rozwiązania konfliktu _- mówi Federica Mogherini. - _ Jednocześnie wszyscy wiemy, że Rosja odgrywa ważną rolę nie tylko na Ukrainie, ale też w Syrii, Iranie, na Bliskim Wschodzie i w Libii _.

Dowiedz się więcej o problemach rosyjskiej waluty:

_ Z jednej strony więc _ - podkreśla wysoki przedstawiciel Unii do spraw zagranicznych i polityki bezpieczeństwa - _ musimy umocnić nasze poparcie dla Ukrainy, z drugiej podjąć rozmowy z Moskwą na temat naszych wzajemnych relacji i roli, jaką Rosja odegrać może w innych regionach kryzysów. _

Czytaj więcej w Money.pl

Oceń jakość naszego artykułu:
Twoja opinia pozwala nam tworzyć lepsze treści.
KOMENTARZE
(0)