Trwa ładowanie...

Notowania

Przejdź na

Merkel grozi Węgrom. Zapłacą za uchodźców?

Orban wcześniej już zapowiedział, że Węgry nie zmienią swej polityki w sprawie imigracji.

Podziel się
Dodaj komentarz
(REUTERS)
Orban wcześniej już zapowiedział, że Węgry nie zmienią swej polityki w sprawie imigracji.

Węgrom mogą grozić konsekwencje finansowe, jeśli Budapeszt nie zastosuje się do orzeczenia Trybunału Sprawiedliwości UE w sprawie przyjęcia uchodźców - oświadczyła kanclerz Niemiec Angela Merkel w wywiadzie dla gazety "Nordwest Zeitung". Orban wcześniej już zapowiedział, że Węgry nie zmienią swej polityki w sprawie imigracji.

- Każdy, kto odrzuca solidarność, musi się liczyć z tym, że nie pozostanie to bez konsekwencji, także dla negocjacji w sprawie przyszłego wsparcia finansowego - oświadczyła kanclerz.

- Tylko nieliczne kraje w dalszym ciągu wprost odmawiają przyjęcia uchodźców - dodała, podkreślając, że "potrzebujemy solidarności w Unii Europejskiej".

Imigranci nie chcą trafić do Polski:

Reuters pisze, że ta wypowiedź Merkel sugeruje zaostrzenie stanowiska Niemiec wobec rządu premiera Viktora Orbana. Agencja odnotowuje też, że to ostrzejsze stanowisko, zajęte przez kanclerz na tydzień przed wyborami parlamentarnymi w Niemczech, jest zbieżne ze stanowiskiem jej socjaldemokratycznego rywala Martina Schulza, który od dawna ostro krytykuje "natywistyczny styl" Orbana.

Unijny Trybunał Sprawiedliwości w środę oddalił skargi Słowacji i Węgier na decyzję Rady UE o obowiązkowej relokacji uchodźców przebywających w Grecji i we Włoszech. Sędziowie uznali, że mechanizm jest proporcjonalny.

Po tym orzeczeniu Orban zapowiedział, że Węgry nie zmienią swej polityki w sprawie imigracji. Zaznaczył, że należy przyjąć do wiadomości orzeczenie Trybunału Sprawiedliwości UE, ale też powiedział, iż nie jest ono dla Budapesztu powodem do zmiany polityki odrzucania imigrantów.

Tagi: świat, niemcy, rząd, uchodźcy, merkel, węgry, wiadomości, gospodarka, unia, najważniejsze, fundusze unijne, gospodarka światowa
Źródło:
PAP
komentarze
+1
+1
ważne
smutne
ciekawe
irytujące
Napisz komentarz
16-09-2017

KAT_MendsJak ja "kocham" Niemców! Jacy oni zawsze konkretni i rzeczowi? Od razu by strzelali albo wywalali lub karali finansowo? Jak coś sobie wymyślą … Czytaj całość

16-09-2017

bryzaMerkel narobiła gnoju w Europie ,a teraz chce podrzucać wszystkim swoje zgniłe jaja .Brawo Orban

16-09-2017

Polak - EuropejczykWęgrzy i Polacy powinni albo przyjąć uchodźców, albo zostać wykluczeni z Unii Europejskiej. Pobłażanie dla faszystów, bolszewików orbanistów, czy … Czytaj całość

Rozwiń komentarze (402)