Mateusz Ratajczak

UOKIK wszczyna postępowanie przeciw Gazpromowi. Kara to nawet 50 mln euro

UOKIK wszczął postępowanie przeciwko Gazpromowi w sprawie budowy gazociągu Nord Stream 2. Chodzi o odmowę dostępu do dokumentów w związku prowadzonym przez Urząd postępowaniem, które miało określić wpływ tej inwestycji na rynek polski. - Gazprom kilkukrotnie odmówił nam przekazania istotnych danych. Jest to zagrożone karą nawet do 50 mln euro – wyjaśniał w programie "Money. To się liczy" prezes Urzędu Tomasz Chróstny. Jak mówił, przepisy europejskie są w tej kwestii spójne i wszystkie podmioty zaangażowane w przedsięwzięcie, które ma wpływ na rynek krajowy, są zobowiązane do współpracy.

Więcej wideo
Tej firmy zazdrości nam Europa. Oglądaj "Biznes Klasę"Tej firmy zazdrości nam Europa. Oglądaj "Biznes Klasę"
Wojanek pod lupą UOKiK. "Bardzo mocno przyglądamy się temu, co się dzieje na rynku"Wojanek pod lupą UOKiK. "Bardzo mocno przyglądamy się temu, co się dzieje na rynku"
Nie tylko artyści. Na kogo jeszcze składamy się z podatkówNie tylko artyści. Na kogo jeszcze składamy się z podatków
Informatyk na telefon. Orange nie jest już tylko telekomem. Rozwija usługi IT dla firm.Informatyk na telefon. Orange nie jest już tylko telekomem. Rozwija usługi IT dla firm.
Wygranie z inflacją w 12 miesięcy? "Gwarancji nikt nie powinien dawać"Wygranie z inflacją w 12 miesięcy? "Gwarancji nikt nie powinien dawać"
Pieniądze na zwykłym koncie? Ekspert tłumaczy, co się wtedy dziejePieniądze na zwykłym koncie? Ekspert tłumaczy, co się wtedy dzieje
"Generalnie przestrzegam". Mówi o błędzie, który popełniają przedsiębiorcy"Generalnie przestrzegam". Mówi o błędzie, który popełniają przedsiębiorcy
Wybrane dla Ciebie