Trwa ładowanie...

Notowania

Przejdź na

W trosce o zdrowie i higienę – innowacyjne rozwiązania Samsung dla domu

Partner materiału: Samsung

Wirusy, bakterie, alergeny, roztocza – to niewidzialni wrogowie, z którymi musimy się zmagać każdego dnia. Ostatnie miesiące uświadomiły nam, jak ważne jest zachowanie odpowiedniej higieny. Centrum działań w tym zakresie stanowi dom, dlatego olbrzymią rolę odgrywa dobór odpowiednich urządzeń. O nowoczesnych rozwiązaniach Samsung w tym obszarze opowiada Olaf Krynicki, rzecznik prasowy firmy.

Podziel się
Dodaj komentarz
(materiał klienta)
Samsung AirDresser odświeża odzież, wygładza zagniecenia, usuwa nieprzyjemne zapachy, bezpiecznie suszy, aromatyzuje, a przede wszystkim dezynfekuje

Aby skutecznie walczyć z drobnoustrojami i alergenami, firma Samsung perfekcyjnie połączyła kreatywność swoich projektantów z innowacjami technologicznymi oraz eleganckim, współczesnym designem.

Doskonały przykład stanowi szafa odświeżająca Samsung AirDresser, czyli urządzenie przeznaczone do ubrań, których nie pierzemy po każdorazowym użyciu i które często odświeżamy w pralni. Co ważne, proces odświeżania jest w pełni bezpieczny dla wymagających tkanin i zapewnia ich dezynfekcję.

Samsung AirDresser odświeża odzież, wygładza zagniecenia, usuwa nieprzyjemne zapachy, bezpiecznie suszy, aromatyzuje, a przede wszystkim dezynfekuje¹.

Testy w Laboratorium Uniwersytetu Koreańskiego dowiodły, że urządzenie potrafi usunąć z odzieży do 99,9% trzech typów wirusów (adenowirusów, wirusów grypy, herpeswirusów) oraz dwóch typów bakterii (pałeczka okrężnicy i gronkowiec złocisty), a także do 99% roztoczy i kurzu (badania Intertek). Urządzenie nie wymaga bezpośredniego podłączenia do sieci wodno-kanalizacyjnej, może być więc ustawione w dowolnym miejscu w domu, biurze czy hotelu.

Skuteczną ochronę przed drobnoustrojami zapewniają również inne domowe sprzęty. W wybranych pralkach i pralko-suszarkach Samsung znajdziemy program Higiena. Jego działanie polega na tym, że po skończonym cyklu prania gorąca para wnika w głąb ubrań, dokładnie je dezynfekując i usuwając aż do 99,9% bakterii² i alergenów³, a także intensywne zapachy.

Doskonale sprawdza się w przypadku rzeczy, na których higienicznej czystości zależy nam szczególnie – bieliźnie, pościeli czy ręczników.

Ponadto w wybranych pralko-suszarkach i suszarkach Samsung dostępna jest funkcja AirWash, czyli odświeżanie gorącym powietrzem bez użycia wody i detergentów, co pozwala usunąć do 99,9% bakterii⁴ i nieprzyjemnego zapachu. Możemy tak odświeżyć ulubione jeansy, puchową kurtkę czy żakiet.

Warto pamiętać, że szczególnie istotna dla zdrowia jest też dobra jakość powietrza w domu. Często nie mamy świadomości, że może być ona nawet gorsza niż na zewnątrz. Dzieje się tak m.in. przez kurz, rośliny, sierść zwierząt, chemię domową oraz smog. Skutecznym sposobem, by zadbać o jakość powietrza w naszym domu jest oczyszczacz powietrza.

Urządzenia Samsung usuwają aż do 99,97% zanieczyszczeń⁵ dzięki trzem filtrom: wstępnemu, węglowemu i HEPA 13.

Skutecznie radzą sobie więc z kurzem, sierścią, włosami, pyłkami drzew i traw, zarodnikami grzybów, bakteriami, lotnymi związkami chemicznymi, nieprzyjemnymi zapachami, a przede wszystkim szkodliwymi pyłami wchodzącymi w skład smogu: PM 1,0, PM 2,5 i PM 10.

Samsung w czasie pandemii wspiera także pracowników służby zdrowia, którzy są na pierwszej linii frontu walki z pandemią. Firma podarowała zakaźnym szpitalom jednoimiennym, zrzeszonym w Polskiej Federacji Szpitali oraz Centralnemu Szpitalowi Klinicznemu MSWiA, szafy odświeżające ubrania AirDresser.

Z kolei do Związku Zawodowego Pracowników Państwowego Ratownictwa Medycznego i Transportu Sanitarnego przy "Meditrans” trafiły pralki i suszarki do ubrań. Urządzenia pomagają personelowi medycznemu w szybki i skuteczny sposób zadbać o czystość służbowych uniformów.

===
¹ Eliminuje: 1) 99,9% trzech typów wirusów (Adenowirus, Wirus grypy i Herpeswirusy) na podstawie badań przeprowadzonych przez Laboratorium Szkoły Farmakologii Uniwersytetu Koreańskiego; program Sanitize 2) 99,9% dwóch typów bakterii (E.coli i S.aureus); program Sanitize 3) 99% gazów powodujących nieprzyjemny zapach (kwas izowalerianowy: pot; 4-etylopirydyna: tytoń, aldehyd walerianowy: żywność, np. grillowane mięso oraz tetrachloroetylen: pranie chemiczne) na podstawie badań przeprowadzonych przez Intertek, program Normal 4) 99% substancji szkodliwych (Perchloroetylen) – na podstawie badań przeprowadzonych przez Intertek; program Normal 5) 99% roztoczy kurzu domowego, na podstawie badań przeprowadzonych przez Intertek oraz testów w ramach certyfikacji BAF, program Sanitize.
² Na podstawie badań cząsteczek pyłu o wielkości 0,26µm w Narodowym Instytucie Testów w Korei
³ Na podstawie sprawozdania z testów Intertek dotyczących programów Air Wash
⁴ Na podstawie sprawozdania z testów BAF dotyczących programów wykorzystujących parę.
⁵ Na podstawie sprawozdania z testów Intertek dotyczących programów Air Wash

komentarze
+1
+1
ważne
smutne
ciekawe
irytujące
Napisz komentarz
30-07-2020

zzzmam oczyszczacz powietrza i to dobry ale w kwestii covidu obawiam się że raczej może pomóc go roznieść po domu, jak klima czy wentylacja, zamiast … Czytaj całość

01-08-2020

prawdapanie Działą ile wziąłeś za tą kryptoreklamę? Masz juz to w domu czy jeszcze ciebie nie stać

31-07-2020

JacekI tu jest sęk...eliminuje 99,9% wirusów i innych świństw...a pozostałe 0,1 % zrobi swoje... Słaba reklama.

Rozwiń komentarze (7)