Trwa ładowanie...
Notowania
Przejdź na
aktualizacja

Warta sprzedaje biurowiec w centrum Warszawy

4
Podziel się:

Biurowiec Warty idzie na sprzedaż. Spółka jeszcze przez 3 lata będzie miała w nim swoją siedzibę, zanim przeniesie się do innego budynku. Odpowiedzialni za transakcję chwalą się wpisaniem w nowy trend rynku nieruchomości, tzw. sale&leaseback.

Warta sprzedaje biurowiec w centrum Warszawy
Warta sprzedaje biurowiec w centrum Warszawy (CBRE)
bEDXWCkB

Towarzystwo Ubezpieczeń i Reasekuracji Warta, reprezentowane przez międzynarodową agencję doradczą CBRE, sfinalizowało projekt sprzedaży budynku biurowego w centrum Warszawy, który być może w przyszłości zmieni swoją funkcję - informuje spółka w komunikacie. Warta, w ramach konsolidacji, do 2021 roku przeniesie wszystkie swoje stołeczne biura do nowej siedziby przy Rondzie Daszyńskiego.

Projekt sprzedaży budynku należącego do TUiR Warta S.A. oraz sam proces konsolidacji i przeprowadzki do nowego biura to - zdaniem przedstawicieli spółki - doskonały przykład nowego trendu na rynku nieruchomości, tzw. sale&leaseback. Agencja doradcza CBRE, która brała udział w procesie negocjacyjnym, zaproponowała rozwiązanie, które polega na sprzedaży biurowca z najmem zwrotnym. Dzięki tej umowie, Warta przez 3 lata pozostaje w budynku, a nowy inwestor ma czas na przygotowanie projektu nowej inwestycji i wszelkich niezbędnych pozwoleń.

bEDXWCkD

- Przeprowadzona sprzedaż biurowca zlokalizowanego przy Alejach Jerozolimskich 133a to kolejna już transakcja dotycząca projektów nieruchomościowych, jakie Warta przeprowadziła w ostatnim czasie. W czerwcu tego roku Warta podpisała umowę dotyczącą wynajmu niemal 20 tys. mkw. w biurowcu Warsaw Unit. To jedna z największych umów najmu podpisanych w ostatnich latach na stołecznym rynku biurowym. Dzięki niej już w 2021 roku Warta przeprowadzi się do budynku o najwyższym standardzie biurowym na rynku, co pozwoli nam jeszcze skuteczniej wykorzystać potencjał drzemiący w zespole – mówi Dawid Korszeń, rzecznik prasowy Warty.

Zobacz także: Obejrzyj: Dobrowolna składka na ZUS. W Polsce trwa debata, a Niemcy się wycofają?

Ustalenia obu stron dają nowemu inwestorowi możliwość zmiany funkcji budynku bez konieczności jego wyburzania. Przykład ten obrazuje alternatywne rozwiązania inwestycyjne, które podyktowane są coraz mniejszą dostępnością terenów pod nowe projekty. Dzięki transakcjom typu sale&leaseback przedsiębiorcy śmielej wchodzą w tego typu rozwiązania i odważniej podchodzą do przebudowy i adaptacji starych budynków do nowych funkcji.

bEDXWCkJ

- Wyłonienie nowego nabywcy budynku przy Al. Jerozolimskich 133a było procesem niezwykle złożonym i czasochłonnym. Tym bardziej cieszy nas fakt, że udało się pogodzić interesy naszego klienta, który zagwarantował sobie pozostanie w biurze do czasu przeprowadzki do nowego budynku oraz inwestora, który do czasu uzyskania stosownych pozwoleń ma zapewnione stabilne przychody z najmu nieruchomości – mówi Paweł Nowak, zastępca dyrektora działu Gruntów Inwestycyjnych i Inwestycji Alternatywnych, CBRE.

Masz newsa, zdjęcie lub filmik? Prześlij nam przez dziejesie.wp.pl

bEDXWCle
nieruchomości
inwestycje
KOMENTARZE
(4)
Jacek
2 lata temu
Co za brednie, korposzity. Nie chodzi oczywiście o potencjał zespołu ale o szybkie podpompowanie wyniku finansowego w celu ratowania tłustego tyłka bordowy od direktors.
Slrotowanie
2 lata temu
Warto sprzedać biurowiec w centrum Warszawy.
RODO
2 lata temu
Ale sensacja PIS sprzedała już dawno żytkom swoją siedzibę na podobnych zasadach !
bEDXWClf
Zdziwiony
2 lata temu
Taka forma leasingu stosowana jest od dawna, w czym zatem tkwi jego rzekome nowatorstwo? Często zaraz po zakupie/ wybudowaniu środka trwałego odsprzedaje się go leasingodawcy aby uwolnić gotówkę i leasinguje od niego aby użytkować zgodnie z przeznaczeniem.