Trwa ładowanie...

Notowania

Przejdź na
Agata Kołodziej
Agata Kołodziej
|

Allegro już sprzedane za 3,25 mld dol.

93
Podziel się

Jak nieoficjalnie dowiedział się money.pl, serwis Allegro został sprzedany za 3,25 mld dol.

Allegro już sprzedane za 3,25 mld dol.
(Jan Kucharzyk/Eastnews)
bEgxHGER

Serwis Allegro został sprzedany za 3,25 mld dol. To największa transakcja internetowa w Polsce. Nieoficjalnie informacje money.pl zostały już potwierdzone przez nowych właścicieli.

Nowym właścicielem Grupy Allegro jest grupa funduszy Cinven, Permira i Mid Europa Partners, o czym pierwszy napisał money.pl

Kwota 3,25 mld dol. to największa transakcja na rynku internetowym w Polsce. Uwzględnia ona również zadłużenie spółki.

bEgxHGET

Właścicielem Grupy Allegro, do której należy również najpopularniejsza w Polsce porównywarka cen - Ceneo, był do dziś międzynarodowy koncern mediowy Naspers z siedzibą w RPA.

- Allegro to wspaniały biznes. Jest zdecydowanym liderem, świetnie przygotowanym do skorzystania z rozwoju rynku e-commerce dzięki doskonałej platformie technologicznej oraz znakomitej reputacji wśród użytkowników – komentuje nowy właściciel, David Barker, partner w funduszu Cinven.

Richard Sanders, partner w Permira dodaje: głęboko wierzymy, że Allegro obecnie znajduje się w idealnej pozycji, by osiągnąć pełnie korzyści z dalszego rozwoju rynku internetowego oraz mobilnego.

- Połączone doświadczenie Cinven, Permira i Mid Europa dostarczą nam niezrównanej wiedzy i „know-how” w rosnącym sektorze e-commerce oraz technologii biznesowych na rynkach Europy Środkowo-Wschodniej. Jesteśmy zadowoleni, że otrzymamy od nich wsparcie finansowe oraz dostęp do wiedzy sektorowej w celu dalszego rozwoju – komentuje Przemysław Budkowski, prezes Allegro.

bEgxHGEZ

Transakcja podlega standardowym zgodom antymonopolowym.

Spekulacje na temat sprzedaży Allegro krążyły po rynku od miesięcy. To dlatego, że Allegro rośnie wolniej niż inne aktywa koncernu z RPA. Naspers już w połowie roku miał zatrudnić bank Morgan Stanley, żeby doradzał spółce przy tej transakcji, jak informowała agencja Bloomberg. Południowoafrykański koncern chce wycofać się z Europy Wschodniej, bo bardziej zainteresowany jest inwestycjami w Chinach czy Brazylii.

Jeszcze na początku października najpoważniejszym konkurentem dla grupy funduszy Cinven, Permira i Mid Europa Partners był CVC Capital Partners wraz z General Atlantic. Według Bloomberga to te dwie grupy funduszy złożyły Naspersowi najkorzystniejsze oferty kupna.

Wcześniejsze plotki mówiły, że Allegro zainteresowane są fundusze private equity i firmy technologiczne z Chin. Jako potencjalnego kupca wymieniano Alibabę, ale również amerykański eBay.

bEgxHGFa

Allegro.pl jest największą platforma e-handlu w Europie Wschodniej. Liczba odwiedzających ją użytkowników sięga 14 mln miesięcznie. Według badania megapanel PBI/Gemius, całą Grupę Allegro odwiedza miesięcznie 18 mln użytkowników.

Koncern z RPA został właścicielem Allegro w 2008 roku. Zapłacił wówczas 1,5 mld euro za brytyjską spółkę Tradus, która była właścicielem Allegro.

bEgxHGFu
najważniejsze
Źródło:
money.pl
KOMENTARZE
(93)
Łysy z allegr...
5 lata temu
Od 1 listopada strajk włoski byłych i obecnych sprzedawców allegro kup w oficjalnym sklepie allegro i odstąp od umowy. Podać dalej.
Ja
5 lata temu
Wpłacasz kase dostajesz cegłę i mozes wystawić negatywa. Super opcja. Taki aliexpres ma dużo lepiej rozwiązany system zapłaty niż gowniane alledrogo
T.
5 lata temu
Faktem jest ,że pewne zasady zakupu na Allegro są niezrozumiałe lub wręcz nielogiczne ,gdy kupuję przedmioty za pobraniem. Gdzie najpierw muszę zapłacić dostawcy za zamówiony towar, a później mogę tam zajrzeć czy przypadkiem zamiast zamówionego towaru nie otrzymałem kilku cegieł. Na dodatek kurier robi przy tym wrażenie jakby łaskę robił,że zaczeka aż rozpakuję przesyłkę.
bEgxHGFv
efwsd
5 lata temu
chciałbym aby allegro przestało współpracowac z inpostem
WOW
5 lata temu
Ponad 12 miliardów złotych. Niektóre banki sprzedawano po mniejszej kwocie.
...
Następna strona