Trwa ładowanie...

Notowania

Przejdź na
Sebastian Ogórek
Sebastian Ogórek
|

Koniec z Euro 2016 w niemieckich kanałach? Mają wyłączyć sygnał w Polsce

570
Podziel się

Ci, którzy nie zapłacili za możliwość obejrzenia wszystkich spotkań Euro 2016, dotąd mogli śledzić transmisje na zagranicznych kanałach dostępnych w Polsce. Jak zdradził w programie #dziejesienazywo Jarosław Mojsiejuk ze Stowarzyszenia Sygnał, mają one zakodować mecze.

Koniec z Euro 2016 w niemieckich kanałach? Mają wyłączyć sygnał w Polsce
(Phil Oldham/Press Association/Eastnews)
bDYniPbF

Ci, którzy nie zapłacili za możliwość obejrzenia wszystkich spotkań Euro 2016, dotąd mogli śledzić transmisje na zagranicznych kanałach dostępnych w Polsce. Jak zdradził w programie #dziejesienazywo Jarosław Mojsiejuk ze Stowarzyszenia Sygnał, stacje mają zakodować mecze. Agnieszka Popławska z Federacji Konsumentów twierdzi jednak, że wyłączenie sygnału oznacza złamanie umowy pomiędzy konsumentem a sieciami kablowymi czy platformami cyfrowymi.

- Muszę powiedzieć, że na skutek działań Stowarzyszenia Sygnał i członków, czyli platform pozwalających nam oglądać mecze, ale i UEFA i firm związanych z UEFA, tego problemu już od wczoraj nie ma (w poniedziałek 13 czerwca - przyp. red.) - mówił Mojsiejuk o transmisjach z Euro 2016 w zagranicznych kanałach dostępnych w Polsce.

bDYniPbH

Prowadzący stwierdził jednak, że on jeszcze wczoraj mecze na niemieckich kanałach oglądał, choć jakość była gorsza niż choćby w sobotę czy niedzielę. Co ciekawe, jeśli rzeczywiście sygnał kanałów zostanie wyłączony, to będzie to łamanie prawa.

- W takim wypadku jest to nienależyte wykonanie zobowiązania. Jeśli mamy w pakiecie określoną liczbę programów i nie mamy rozpoczętego świadczenia usług możemy żądać odszkodowania proporcjonalnie do usługi - odpowiada Agnieszka Popławska, prawniczka z Federacji Konsumentów.

Dotąd mecze pokazywały na terenie Polski m.in. niemieckie ZDF czy ARD. Część osób śledzi także transmisje na kanałach hiszpańskich, brytyjskich czy czeskich. Kilka lat temu sieć UPC zablokowała możliwość oglądania walki bokserskiej Kliczko - Adamek, która była transmitowana na jednej z niemieckiej stacji. Skrytykowała ją za to Krajowa Rada Radiofonii i Telewizji.

bDYniPci
wiadomości
gospodarka
Źródło:
money.pl
KOMENTARZE
(570)
Michu
5 lata temu
[QUOTE] Przeinstaluj kanały na cyfrowym Polsacie i jest. ZDF i nie kodowane mecze [/QUOTE] Po doinstalowaniu tych kanałów w Cyfrowym Polsacie, znajdują się na pozycji: DasErste - 1565 ZDF - 2447 na tunerze HD5000
Kaczor
5 lata temu
Chyba należy sie odpiąć od tej hieny POLSAT - od Orange juz się odpiąłęm
jarek
5 lata temu
polsat czy tez inne stacje telewizyjne postapily jak bardzo pazerne lochy na pieniadze wystarcz ze zarabiaja na miesiecznym abonamencie to jeszcze im malo jak mozna postepowac tak z ludzmi ktozy caly czas ogladaja powturki z powturek nic ciekawego w stacjach telewizyjnych nie ma ,a placic tzeba panie prezesie prosze zrozumiec narod a nie tylko wlasna kieszen i zoladek choc to drugie mamy takie samo.jestescie jak hieny cmentarne pies was mial
bDYniPcj
slawko9
5 lata temu
Przeinstaluj kanały na cyfrowym Polsacie i jest. ZDF i nie kodowane mecze
krzychol
5 lata temu
olać polsat ,odłączyłem satelitę od dekodera i w tv na tej satelicie jest na 395 zdf i 673das
...
Następna strona