Notowania

Autosan spóźnił się na przetarg specjalnie? Zbada to prokuratura

Ta sprawa musiała zakończyć się śledztwem. Sprawę Autosanu, który przegrał przetarg dla wojska, bo dostarczył dokumenty 20 minut za późno, zbada Prokuratura Regionalna w Rzeszowie.

Podziel się
Dodaj komentarz
(wojciech zatwarnicki/reporter)
Autosan jest jedną z najstarszych polskich fabryk, od upadku uratował ją rząd Beaty Szydło.

Sprawę Autosanu, który nie zdążył na przetarg na autobusy dla wojska, zbada Prokuratura Regionalna w Rzeszowie.

Śledztwo zostało wszczęte po zawiadomieniu przez CBA i władze spółki. Jak dowiedzieli się reporterzy RMF FM, prokuratura będzie badała nie tylko sprawę spóźnienia, ale też sprawdzi, czy Autosan w ogóle miał szanse na wygraną w przetargu.

Bardzo drogie spóźnienie. Zobacz wideo:

O przegranym przez Autosan przetargupisaliśmy na money.pl. W sierpniu media spekulowały, że firma zdawała sobie sprawę, że i tak nie ma szans na wygraną w przetargu i spóźniła się specjalnie. Sam Autosan najpierw przyznawał, że przetarg był na autobusy wysokopodłogowe, a on produkuje zupełnie inne, niskopodłogowe pojazdy do użytkowania w komunikacji miejskiej. Później stwierdził, że odpowiednie, wysokopodłogowe autobusy jednak mógłby wyprodukować.

Prezes PGZ Błażej Wojnicz sugerował nawet, że w Autosanie mogło dojść do działania przestępczego.

- Dokumenty przetargowe są przygotowywane przez szereg osób. Natomiast złożeniem ich zajął się główny dyrektor handlowy mieszkający na co dzień w Warszawie. Człowiek z olbrzymim doświadczeniem. Nic nie wskazywało na to, że niczym terrorysta wysadzi tak ważny przetarg dla spółki - mówił prezes Autosanu Michał Stachura w rozmowie ztvkrosno.pl.

Prokuratorzy zbadają, czy doprowadziło to do szkody znacznych rozmiarów. -Tę szkodę trzeba dokładnie wyliczyć, a jeśli okaże się, że Autosan nie miał szans na zdobycie zamówienia, trudno mówić o spowodowaniu jakiegokolwiek uszczerbku - powiedział RMF FM jeden z prokuratorów.

Tagi: autosa, wiadomości, gospodarka, gospodarka polska, najważniejsze
komentarze
+1
+1
ważne
smutne
ciekawe
irytujące
Napisz komentarz