Notowania

inwestycje
17.09.2018 19:51

Lotnisko w Radomiu w ciągu miesiąca może zostać kupione przez PPL. Cena? Co najmniej 12,7 mln zł

Przedsiębiorstwo Państwowe Porty Lotnicze nawet w ciągu miesiąca może stać się nowym właścicielem upadłego Portu Lotniczego w Radomiu. Lotnisko ma zostać rozbudowane i otwarte na nowo w 2020 roku.

Podziel się
Dodaj komentarz
(Port Lotniczy Radom)
Lotnisko w Radomiu ma stać się uzupełnieniem lotniska im. Chopina

Jak powiedział rzecznik Sądu Okręgowego w Radomiu Arkadiusz Guza, tak krótki termin zawarcia umowy sprzedaży lotniska w Radomiu będzie możliwy, o ile nie będzie sądowych odwołań od ogłoszonej w piątek upadłości radomskiej spółki.

Termin sprzedaży lotniska jest uzależniony od uprawomocnienia się postanowienia o ogłoszeniu upadłości. Zgodnie z tym postanowieniem, nabywcą spółki będzie Przedsiębiorstwo Państwowe Porty Lotnicze, a cena nie może być niższa niż 12,7 mln zł.

Wideo: p ort "Solidarność". Polacy o budowie centralnego lotniska

- Teraz wyznaczony przez sąd syndyk niezwłocznie zwróci się o ogłoszenie postanowienia o upadłości Portu Lotniczego w Radomiu w Monitorze Sądowym i Gospodarczym - wyjaśnił rzecznik sądu. Ogłoszenie powinno ukazać się w ciągu 10 dni, a potem wierzyciele będą mieli tydzień na złożenie zażalenia na postanowienie o ogłoszeniu upadłości.

Spółka Port Lotniczy Radom w lipcu złożyła wniosek o wymuszoną sprzedaż ze wskazaniem przyszłego nabywcy lotniska, którym miało być Przedsiębiorstwo Państwowe Porty Lotnicze. Jej zobowiązania wynosiły wówczas ponad 29 mln zł. Lotnisko praktycznie nie obsługiwało regularnego ruchu pasażerskiego i przynosiło ponad 20 mln zł strat rocznie.

PPL planują rozbudowę lotniska w Radomiu kosztem ok. 425 mln zł, a inwestycja ma być gotowa w 2020 roku. Ma to pozwolić na odciążenie lotniska im. Chopina w Warszawie, zanim powstanie planowane superlotnisko w Baranowie.

- Mazowsze potrzebuje nowego portu lotniczego. Z analiz wynika, że bardziej opłaca się inwestycja w Radom niż Modlin. Jedyny problem z lotniskiem w Modlinie polega na tym, że jest lotniskiem jednego klienta. Nie jest atrakcyjne dla przewoźników z Okęcia - mówił w maju Mikołaj Wild, wiceminister infrastruktury i pełnomocnik ds. budowy CPK.

Tymczasem na początku września irlandzki Ryanair ogłosił, że chce zainwestować w rozbudowę lotniska w Modlinie 10 mln euro. Prezes Ryanaira Michael O'Leary zapowiedział, że Ryanair ma zamiar podwoić ruch lotniczy w Warszawie Modlin z 3 do 6 milionów pasażerów w ciągu najbliższych 5 lat.

Masz newsa, zdjęcie lub filmik? Prześlij nam przez dziejesie.wp.pl

Tagi: inwestycje, wiadomości, gospodarka, gospodarka polska, najważniejsze
komentarze
+1
+1
ważne
smutne
ciekawe
irytujące
Napisz komentarz
17-09-2018

mikijet już rozbudowane lotnisko w łodzi .......... więc po co wyrzucić kolejne setki milionów w błoto ?!!!!!!!!!!

17-09-2018

skoro nie lezyMoja corka latem pojechala do kolezanek w Radomiu. W pociagu z Warszawy do Radomia nikt nie jechal, oprocz niej, w dodatku przez godzine nie bylo … Czytaj całość

18-09-2018

zcxNikt nie latał wcześniej, nikt nie będzie latał i po remoncie. to lokalizacja wyznacza atrakcyjność lotniska. A w radomiu jest ona zerowa.

Rozwiń komentarze (83)