Trwa ładowanie...

Notowania

Przejdź na

Mateusz Szczurek żegna się z urzędem. Ale nie mówi, co będzie robił dalej

0
Podziel się

Odchodzący minister finansów Mateusz Szczurek żartuje, że jest "prawie bezrobotny", ale na razie nie ujawnia, czym się będzie zajmował po ostatecznym pożegnaniu z urzędem. Były szef resortu finansów krytykuje za to swoich następców.

16 listopada Mateusz Sczurek przekazał resort swojemu następcy. <br>Nowym ministrem finansów jest Paweł Szałamacha (PiS)<br>
16 listopada Mateusz Sczurek przekazał resort swojemu następcy. <br>Nowym ministrem finansów jest Paweł Szałamacha (PiS)<br> (MICHAL DYJUK/REPORTER)
bEhvPNIR

Odchodzący minister finansów Mateusz Szczurek żartuje, że jest „prawie bezrobotny”, ale na razie nie ujawnia, czym się będzie zajmował po ostatecznym pożegnaniu z urzędem. Były szef resortu finansów krytykuje za to swoich następców.

Mateusz Szczurek pojawił się w czwartek na konferencji towarzyszącej opublikowaniu raportu „Paying Taxes 2016”, opracowanego przez Bank Światowy i firmę doradczą PwC. Na konferencję przyjechał wypożyczonym rowerem miejskim. Pytany, czym się teraz będzie zajmował, nie udzielił bezpośredniej wypowiedzi. – Nie mam na razie nic konkretnego do przekazania – powiedział. – Na razie zastanawiam się, co dalej – dodał.

Komentując raport „Paying Taxes”, były minister skrytykował nową ekipę rządową. Zaznaczył, że rząd PO zawsze starał się tak wprowadzać ułatwienia w systemie poboru podatków, by jednocześnie ten system był jak najbardziej szczelny, a swoboda działalności w miarę duża. Według niego nowy rząd może to zmienić. - Priorytety w nowym rządzie się zmieniają, jeśli chodzi o wybór między łatwością płacenia podatków, a szczelnością systemu – uważa Szczurek. – Ze swojej strony mogę tylko życzyć, by ta zmiana priorytetów – jakkolwiek by ona nie była rewolucyjna – by nie pociągała za sobą zbyt wielu strat po stronie wolności gospodarczej, czy też własności prowadzenia działalności gospodarczej. Bo że jakieś straty będą – to nie ulega najmniejszej wątpliwości. Ale by nie były one zbyt duże – zaznaczył były minister.

bEhvPNIT

Zanim rozpoczął urzędowanie na Świętokrzyskiej, Mateusz Szczurek był głównym ekonomistą ING na Europę Środkową i Wschodnią. Wykładał też ekonomię w Szkole Głównej Handlowej w Warszawie, University of Sussex i Goethe Business School we Frankfurcie.

Pasja rowerowa Szczurka też jest szeroko znana. Na dwóch kółkach przejechał tysiące kilometrów, m.in. po trasach po górach Atlas.

bEhvPNJu
wiadomości
gospodarka
Źródło:
money.pl
KOMENTARZE
(0)